وزیر علوم به دنبال حل مشکل جذب معلمان حق‌التدریسی آموزش و پرورش!

0
جذب معلمان حق‌التدریسی آموزش و پرورش
جذب معلمان حق‌التدریسی آموزش و پرورش

پاراف وزیر علوم به دنبال حل مشکل جذب معلمان حق‌التدریسی آموزش و پرورش! : محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری در جلسه سؤال از وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ دنبال حل مشکل جذب معلمان حق‌التدریسی آموزش و پرورش خواهم بود؛ هر چند که این مسأله ربطی به وزارتخانه ندارد، اما دنبال می‌کنم تا مجوز استخدام آنان داده شود.

وزارت آموزش و پرورش بر اساس قانون تعیین تکلیف استخدام حق‌التدریسی‌های آموزش و پرورش باید تا سقف ۶۰ هزار نفر جذب می‌کرد، اما در سال ۱۳۹۰ رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قبل خطاب به وزیر آموزش و پرورش ابلاغ کرد این افراد نمی‌توانند جذب وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری شوند و بر استخدام این افراد در وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد.

وی گفت: اگر قرار است مدرسین و اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای یا همان حق التدریسی‌ها در دانشگاه مسئول جذب شوند، به ردیف اعتبار و امکانات نیاز است.

وی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش بر اساس قانون تعیین تکلیف استخدام حق‌التدریسی‌های آموزش و پرورش باید تا سقف ۶۰ هزار نفر جذب می‌کرد، اما در سال ۱۳۹۰ رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قبل خطاب به وزیر آموزش و پرورش ابلاغ کرد این افراد نمی‌توانند جذب وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری شوند و بر استخدام این افراد در وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد.

فرهادی ادامه داد:‌ در سال ۱۳۹۳ و در پی شکایت برخی از حق‌التدریسی‌ها، دیوان عدالت اداری خواسته‌ آنان را رد کرد، اما برخی از اساتید و مدرسان حق‌التدریسی که زمینه جذب در هیأت‌های علمی را داشتند در فرایند جذب وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری قرار گرفتند در حال حاضر نیز وزارتخانه به دلیل فقدان ردیف استخدامی، امکانات و بودجه نمی‌تواند بقیه این افراد را جذب کند و اساساً جذب حق‌التدریسی‌ها در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری محل قانونی ندارد.

وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری وقتی با واکنش هاجر چنارانی که از وی خواست تا قول دهد طی چند ماه آینده زمینه استخدام مدرسین و اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای را حل کند، روبه‌رو شد وعده داد: هرچند که این مسأله به وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری ربطی ندارد اما دنبال می‌کنم تا مجوز استخدام حق‌التدریسی‌ها داده شود.ایسنا.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here