اشکالات آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش

0

پاراف اشکالات آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش : عبدالوحید فیاضی، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، از اعلام پنج اشکال اساسی در شیوه برگزاری آزمون استخدامی آینده آموزش و پرورش در نشست این کمیسیون خبر داد.

 در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با حضور معاون پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش  ۵ اشکال کمیسیون به شیوه برگزاری آزمون مطرح و بررسی شد و قرار شد، این اشکالات را با وزیر مطرح و نتیجه اصلاحات به کمیسیون اطلاع داده شود.

یکی از این ایرادات این است که به موضوع نیاز منطقه‌ای و رشته‌ای در برگزاری آزمون چندان توجه نشده و در جاهایی رشته‌هایی را اعلام کرده‌اند که چندان نیاز به آنها نیست.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به دومین اشکال موجود در برگزاری این آزمون اشاره کرد و ادامه داد: نسبت به در اولویت قرار داشتن مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمات آموزشی در این آزمون ابهام وجود دارد و بسیاری از آنها حتی امکان ثبت‌نام نیز ندارند.

سومین اشکال نیز این است که آنچه مجلس مصوب کرده بود، این بوده است که مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمات آموزشی با آزمون در اولویت استخدام قرار گیرند؛ بنابراین برگزاری آزمون مشترک برای این نیروها و داوطلبان آزاد توجیهی ندارد و وقتی این نیروها با سال‌ها تجربه کار در آموزش و پرورش و تناسب رشته و تخصص حضور دارند، جذب نیروی آزاد معنایی ندارد.

فیاضی چهارمین اشکال شیوه برگزاری آزمون را به موضوع دریافت حق ثبت‌نام مرتبط دانست و اظهار داشت: بر اساس آنچه سازمان سنجش اعلام کرده است، در هنگام ورود به سایت ۴۸ هزار و ۵۰۰ تومان از هر داوطلب دریافت می‌شود که این به معنای حق ثبت‌نام هم نیست و حتی اگر داوطلب ثبت‌نام کند و بعدا در آزمون شرکت نکند، جای بحث وجود دارد.

پنجمین اشکال: در مقدمات برگزاری این آزمون به سوابق کاری مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمات آموزشی به‌ویژه در سال‌هایی که بیمه نبوده‌اند، توجه نشده است که باید نسبت به این موارد فکری شود.*مهر.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید