وزارت آموزش و پرورش در پی افزایش تعداد استخدامی ها + پاسخ سازمان اداری استخدامی + آمار متقاضیان ثبت نام

سیدمحمد بطحایی در نشست اعضای فراکسیون فرهنگیان مجلس با حضور جمشید انصاری رئیس سازمان امور اداری و استخدامی با بیان اینکه آموزش و پرورش درخواست ۲۵هزار ردیف استخدامی دارد، گفت: شیب خروج نیروهای انسانی آموزش و پرورش تا ۳ سال آینده تند است.

به گزارش هم‌رده به نقل از خانه ملت، در این نشست وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه برای جبران کمبود نیرو وزارتخانه متبوعش برنامه جامعی را به همراه سازمان امور استخدامی آغاز کرده‍اند، گفت: باید نیروی انسانی مورد نیاز، خروجی، کمبودها و مجاری جذب آن‌ها تا ۴ سال دیگر مشخص شود، تا هر سال در آستانه مهرماه غافلگیر نشویم لذا بحران کمبود نیرو به زودی تعیین تکلیف خواهد شد.

آموزش و پرورش درخواست ۲۵هزار ردیف استخدامی دارد

وزیر آموزش و پرورش مجلس با اشاره به درخواست ۲۵هزار ردیف استخدامی از سازمان استخدامی، افزود: اگرچه ردیف استخدامی که به وزارت آموزش و پرورش برای سال جاری داده شده است، ۱۵هزار نفر است اما امیدواریم سازمان استخدامی با درخواست افزایش این ردیف موافقت کند.

وی اضافه کرد: شیب خروج نیروهای انسانی آموزش و پرورش از امسال تا ۳ سال آینده نسبتا تندی است لذا مسئولان باید در این چند سال توجه ویژه‌تری به آموزش و پرورش داشته باشند و ردیف استخدامی آن را افزایش دهند، البته این مسئله باید در برنامه جامعی که در فوق به آن اشاره کردم مدنظر قرار گیرد.

همچنین جمشید انصاری رئیس سازمان امور اداری و استخدامی با بیان اینکه جذب نیرو انسانی به غیر از دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی دیگر محل مناقشه نیست، گفت: درخصوص نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش از دو منظر با وزیر آموزش و پرورش بحث دارم؛ ابتدا اینکه رسیدن تفاهم درخصوص آمار و اطلاعات مرتبط و مسئله دوم اصلاح روش‌های اداره و مدیریت آموزش و پرورش است.

۶۷ درصد نیروهای آموزش و پرورش معلم هستند

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی با تاکید بر اینکه بهتر است استخدام‌ها منطقه‌ای باشند نه کشوری تا نیروهای موجود ساماندهی شوند، بیان کرد: نسبت نیروی پشتیبانی مدرسه به نیروی صف مدرسه ۳۳ به ۶۷ است در حالی که استاندارد آن باید ۲۵ به ۷۵باشد، درواقع فقط ۶۷ درصد نیروهای آموزش و پرورش معلم هستند که این به معنای عدم کارآمدی نیروها است.

ظرفیت پذیرش آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی مشخص شد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام بیش از ۴۰ هزار نفر در پنجمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور خبر داد و گفت: بیش از ۱۸ هزار و داوطلب در این آزمون پذیرفته خواهند شد.

پنجمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور در اجرای ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده ۸ دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاه های اجرایی ۱۳ مهر ۹۳ برگزار می‌شود.

به گزارش هم‌رده به نقل از ایسنا، ثبت نام برای شرکت در پنجمین آزمون مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور برای جذب مجموعاً ۱۸ هزار و ۲۰۷ نفر در ۹ دستگاه اجرایی شامل: وزارت آموزش و پرورش، سازمان دامپزشکی کشور ، سازمان شیلات کشور، وزارت راه و شهرسازی، سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان بیمه سلامت، سازمان ملی زمین و مسکن و سازمان اوقاف و امور خیریه، از ۲۳ اردیبهشت ماه آغاز شده و روز دوشنبه ۳۱ این ماه پایان می‌پذیرد.

آمار تعداد شرکت کنندگات تا امروز صبح

دکتر توکلی در پایان گفت: تا ساعت ۹ صبح امروز تعداد ۴۰ هزار ۷۳۴ نفر برای شرکت در آزمون فوق ثبت نام کردند.

به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دانلود رایگان قالب و افزونه های پریمیوم و اورجینال فارسی شده برای وردپرسکلیک کنید