وزارت بهداشت پرداخت حقوق چندصد میلیونی را تکذیب کرد

0
وزارت بهداشت پرداخت حقوق چندصد میلیونی را تکذیب کرد
وزارت بهداشت پرداخت حقوق چندصد میلیونی را تکذیب کرد

پاراف  وزارت بهداشت پرداخت حقوق چندصد میلیونی را تکذیب کرد : بعد از آنکه ماجرای جنجال برانگیز فیش حقوق میلیونی برخی مدیران عالی رتبه بیمه در فضای مجازی منتشر شد هفته گذشته دبیر کل خانه پرستاری در نامه‌ای سرگشاده به وزیر اقتصاد و دارایی ضمن انتقاد از وجود فیش‌های حقوقی چند صد میلیونی در وزارت بهداشت از این مقام مسئول خواست دستگاه‌های نظارتی به نحوه پرداخت‌ها در این وزارتخانه ورود کنند.

پرداخت‌های ما شامل دو جزء حقوق و کارانه است. در زمینه حقوق وزارت بهداشت نیز مانند سایر دستگاه‌های دولتی و با مصوبات دولت و مجلس عمل می‌کند. کارانه نیز در قبال انجام کار توسط پزشک متخصص، فوق تخصص، پرستار و… به ازای درآمدی که ایجاد می‌کند به آنها پرداخت می‌شود؛ به طوری‌که ما به یک پزشک متخصص ۴۶ درصد درآمد ایجاد شده با تعرفه دولتی را قبل از کسر مالیات پرداخت می‌کنیم که البته ۱۰ الی ۲۰ درصد مالیات از آن کسر می‌شود؛ بنابراین وقتی کسی از حقوق ۴۰۰ میلیونی حرف می‌زند لابد مدرک دارد و باید آن را ارائه دهد

 پیرو این ماجرا روز گذشته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره برخی اظهارنظرها مبنی بر وجود درآمدهای چندصد میلیونی در وزارت بهداشت، با بیان اینکه قویاً وجود حتی یک مورد پرداخت چندصدمیلیونی را به یک نفر در وزارت بهداشت تکذیب می‌کنم، گفت: شوخی ۱۳ را باید در ۱۳ فروردین ماه به کار برد اما اکنون اردیبهشت و خرداد است.

قائم مقام وزیر بهداشت افزود: نظام اشتباه «فی فور» سرویسی که در آن کارانه از محل درآمد بیمارستان به پزشک و کادر درمانی پرداخت می‌شود از سال ۷۴ اجرا شده است و فقط در این دوره اقداماتی برای اصلاح آن شروع شده است و در هیچ دوره‌ای هیچ یک از وزرای سابق برای اصلاح آن کاری نکردند.

دکتر ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت افزود: پرداخت‌های ما شامل دو جزء حقوق و کارانه است. در زمینه حقوق وزارت بهداشت نیز مانند سایر دستگاه‌های دولتی و با مصوبات دولت و مجلس عمل می‌کند. کارانه نیز در قبال انجام کار توسط پزشک متخصص، فوق تخصص، پرستار و… به ازای درآمدی که ایجاد می‌کند به آنها پرداخت می‌شود؛ به طوری‌که ما به یک پزشک متخصص ۴۶ درصد درآمد ایجاد شده با تعرفه دولتی را قبل از کسر مالیات پرداخت می‌کنیم که البته ۱۰ الی ۲۰ درصد مالیات از آن کسر می‌شود؛ بنابراین وقتی کسی از حقوق ۴۰۰ میلیونی حرف می‌زند لابد مدرک دارد و باید آن را ارائه دهد.

با وجود انتقادی که به نظام کارانه و پرداخت داریم از مجموع ۲۱ هزار پزشک متخصص و فوق تخصص فقط ۲۰ نفر در وزارت بهداشت دریافتی بالای ۱۰۰ میلیون تومان داشته‌اند که البته به ۱۵۰ میلیون تومان نمی‌رسد

البته برخی به دلیل کم بودن اطلاعات‌شان این اظهارات را بیان می‌کنند و برخی هم چون می‌خواهند خودشان را مطرح کنند؛ بنابراین نمی‌توان آنها را قانع کرد.ایران.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید