فرصت ۴ ماهه رهبر انقلاب برای اصلاح ساختار بودجه کشور

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی قبل از ظهر چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان قم که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با حضور استاندار و مدیران قم در تالار معصومیه قم برگزار شد، از دستور مقام معظم رهبری برای اصلاح ساختار کشور ظرف چهار ماه آینده خبر داد و گفت: در شرایط فعلی، دامن زدن به مشاجرات سیاسی و حواشی به صلاح کشور نیست.

وی تصریح کرد: هر نقصی در داخل بوجود می‌آید، دعواها را کنار بگذاریم و با هم افزایی، دردمندی و احساس مسئولیت رو به جلو حرکت کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تقویت بنیه دفاعی در دستور کار قرار دارد، نیروهای مسلح برای صیانت و امنیت مردم تجهیز و در سال آینده حمایت می شوند؛ ایران قدرت زیادی برای مقابله با ماجراجویی‌های آمریکا دارد.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری تأکید کردند در چهار ماه آینده در کشور اصلاح ساختاری داشته باشیم که به تغییر بودجه نیز می‌انجامد، عنوان کرد: قانون هوای پاک قابل اجرا است و از استاندار قم تقاضا داریم پیگیری کنند و زمین نماند تا شاهد کاهش آلودگی باشیم؛ هم چنین به احیای بافت‌های فرسوده در قم توجه داشته باشید .

منظور لاریجانی از دستور رهبر انقلاب درباره تغییر ساختار کشور چه بود؟

قاضی زاده هاشمی درباره سخنان امروز لاریجانی مبنی بر دستور رهبر انقلاب برای اصلاح ساختار کشور توضیحاتی ارائه کرد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی درباره دستور رهبر انقلاب برای اصلاح ساختار کشور ظرف ۴ ماه آینده به خبرآنلاین گفت: این دستور مربوط به اصلاح ساختار کشور نیست بلکه درباره اصلاح ساختار بودجه کشور است بنابراین خبر یادشده ناقص است.

بعد از آنکه پیش نویس لایحه بودجه ۹۸ درآمد، رهبر معظم انقلاب نامه ای به شورای هماهنگی اقتصادی و دولت نوشتند و ۶ بند ایراد و توصیه داشتند. بعد مسئولان گفتند «اصلاح لایحه بودجه بر این اساس زمان می برد چون اصلاح برخی از بخش ها مقدمات و کار مطالعاتی می خواهد»، رهبر معظم انقلاب فرمودند «۴ ماه به شما فرصت می دهم، تاجایی که می توانید برای ارائه لایحه بودجه ۹۸ انجام دهید، مواردی هم که فرصت نمی شود، به صورت لایحه اصلاحیه در اردیبهشت ماه انجام دهید».

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره مرجع اصلاح لایحه بودجه اظهار کرد: دولت باید لایحه اصلاح بودجه را تدوین و آن را تقدیم مجلس کند. وقتی این لایحه به مجلس آمد نمایندگان رسیدگی خواهند کرد. یعنی شروع، کارکارشناسی و تدوین لایحه در دولت انجام می شود.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.