اکثر کارمندان دولت بسیجی هستند

0

پاراف اکثر کارمندان دولت بسیجی هستند : بسيج كارمندان اصلي‌ترين هدفش تحقق جامعه اسلامي است. در حيطه تخصصي خودش كمك به شكل‌گرفتن اداره‌اي در تراز و شأن انقلاب اسلامي است. هر اداره‌اي در هر نقطه‌اي از كشور بايد بوي اسلام و نظام اسلامي بدهد و ما بايد به حاكم شدن اين فضا كمك كنيم. به مديران براي اسلامي كردن فضاي ادارات كمك مي‌كنيم.محوريت كار بسيج در ادارات فرهنگي است.

چهارم شهريور امسال هم در مراسمي از خانواده شهيد غلامعلي نيكخواه شهيد شاخص سال 94 سازمان بسيج كارمندان در استان چهارمحال و بختياري تجليل مي‌شود. محمد اميرخاني علاوه بر جانشيني سازمان بسيج كارمندان، مسئوليت ستاد بزرگداشت روز بسيج كارمندان را نيز به عهده دارد. گفتگو با ایشان را برای شما بازگو می کنیم.

** بسيج كارمندان هر ساله در هفته‌دولت برنامه‌هاي مختلفي برگزار مي‌كند. براي امسال چه برنامه‌هايي در دستور كار داريد؟

هشتم شهريور كه كه مصادف با سالروز شهادت شهيد رجايي و باهنر است به عنوان روز بسيج كارمندان نامگذاري شده و ما در طول اين يك هفته برنامه‌هايمان را برگزار مي‌كنيم. در روز چهارم شهريور كه روز كارمند نام دارد در 31 مركز استان مراسم ويژه‌اي تحت عنوان مراسم گراميداشت بسيج كارمندي و تجليل از مقام شامخ غلامعلي نيكخواه به عنوان شهيد شاخص بسيج كارمندان در سال 94 را داريم. با توجه به اينكه زادگاه شهيد غلامعلي نيكخواه در شهرستان بروجن استان چهارمحال و بختياري است ما مراسم كشوري را در چهارم شهريور در اين شهر برگزار مي‌كنيم و از خانواده معظم شهيد نيكخواه هم تجليل به عمل خواهد آمد. 31 استان كشور هر كدام براي خودشان يك شهيد شاخص استاني دارند. از آن دو سه شهيدي كه براي ما معرفي مي‌كنند خودشان يك شهيد را به عنوان شهيد شاخص استان انتخاب خواهند كرد. امسال 32 شهيد معرفي مي‌شوند كه يكي كشوري و 31 شهيد به صورت استاني خواهند بود. اين روند را ما همه ساله داريم.

** چه ملاك‌هايي براي انتخاب شهيد نيكخواه به عنوان شهيد شاخص وجود داشت؟

براي انتخاب شهيد شاخص ستادي داريم كه همه ساله بر اساس دستور‌العملي شروع به شناسايي شهداي بسيج جامعه كارمندي مي‌كند. ما در جامعه كارمندي 21 هزار شهيد داريم. از اين 21 هزار شهيد طبق دستور‌العمل‌ها هر سال يك شهيد را به عنوان شهيد شاخص معرفي مي‌كنيم. شهيد نيكخواه در امريكا مشغول تحصيل بود كه با پيروزي انقلاب به ايران مي‌آيد و در جهاد سازندگي مشغول به كار مي‌گردد و به فرمانداري بروجن در زادگاهش منصوب مي‌شود.

ما در هر اداره يك پايگاه بسيج داريم كه 8 هزار پايگاه بسيج كارمندی در كشور مي‌شود. الان 63 درصد كارمندان كشور عضو بسيج هستند.

پس از آن به عنوان معاون عمراني استان آذربايجان غربي انتخاب مي‌شود و در نهايت در سال 61 وقتي براي معرفي بخشدار تكاب مي‌رود در مسير تكاب- مهاباد به دست كومله ترور مي‌شود. وقتي ايشان در امريكا درس مي‌خواند به شدت دنبال بورسيه كردنشان بودند ولي شهيد قبول نمي‌كند و در امريكا در پمپ بنزين مشغول به كار مي‌شود تا هزينه دانشگاهش را در بياورد. به هيچ عنوان نمي‌خواسته بورسيه حكومت شاهنشاهي شود. يكي از فعالان انجمن اسلامي دانشجويان ايراني مقيم امريكا و كانادا بوده است. ما در سال‌هاي گذشته استاندار شهيد و فرماندار شهيد داشتيم. الان از 21 هزار شهيد در حال انتخاب شهيد شاخص سال 95 هستيم. پيشنهادات از استان‌ها مي‌‌رسد و از مجموع استان‌ها ستاد يك نفر را شناسايي مي‌كند.

** قشر كارمندان دقيقاً شامل چه گروه‌هايي از جامعه مي‌شود؟

بسيج كارمندان در گذشته با عنوان بسيج ادارات فعاليت مي‌كرده ولي ادارات معمولاً فقط در قوه مجريه تعريف شده‌اند و حوزه كاري ما در تمامي حوزه‌هاست و شامل سه قوه و تمام اركان حاكميت مي‌شود. به طور كلي كارمند به كسي گفته مي‌شود كه براي دستگاه‌هاي حاكميتي كار مي‌كند. به همين دليل در كنار ساير اقشار كارمندان هم يك قشر تعريف شده‌اند.*روزنامه جوان.

اکثر کارمندان دولت بسیجی هستند

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here