خانواده های چند قلو عیدی می گیرند

0
خانواده های چند قلو عیدی می گیرند
خانواده های چند قلو عیدی می گیرند

پاراف خانواده های چند قلو عیدی می گیرند : انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور از پرداخت عیدی به خانواده‌های چند قلو برای اولین بار توسط سازمان بهزیستی کشور خبر داد.

با در نظر گرفتن یک میلیارد تومان اعتبار تا چهارشنبه هفته جاری مورخ ۲۶ اسفند ۹۴ به ده هزار نفر از خانواده های دارای فرزندان چند قلو عیدی پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: ده هزار خانواده دارای فرزند چند قلویی که عیدی به آن‌ها تعلق می گیرد کسانی هستند که اطلاعات آن‌ها در سازمان بهزیستی کشور ثبت شده است. رئیس سازمان بهزیستی کشور همچنین از تدوین آیین نامه کمک به چندقلوها توسط سازمان بهزیستی کشور خبر داد.

بندپی در ادامه با بیان اینکه سازمان بهزیستی کشور با تمام توان خود در پیشگیری از آسیب های اجتماعی و معلولیت ها تلاش کرده تا راهبردهای خود را تحقق بخشد، گفت:‌ ما در پیشبرد اهداف و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و معلولیت‌ها با تمام توان حرکت کرده و حتی در این راه منتظر قانون هم نبودیم؛ بلکه از ظرفیت خود سازمان بهزیستی و همچنین برخی از استانداری‌ها استفاده کردیم تا طرح های خود را به اجرا برسانیم.

بندپی در ادامه راهبرد دوم سازمان بهزیستی کشور استانداردسازی خدمات، نظارت و پایش بر فعالیت‌های دانست و افزود: امسال بدترین سال مالی را پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور تجربه کردیم اما با این حال نظارت و پایش را امری اجباری برای خود در نظر گرفتیم.

وی ادامه داد: هفته آینده پروتکل جدید مراکز ترک اعتیاد به سراسر کشور ابلاغ خواهد شد که به موجب آن فرایند مراکز فعلی ترک اعتیاد مورد ارزیابی و نظارت قرار گرفته و برای صدور مراکز ترک اعتیاد نیز قوانین جدیدی در نظر گرفته شده است و که در مجموع به افزایش نظارت در این مراکز منجر می‌شود. رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه عنوان کرد: از ۹۵/۱/۱ پروتکل جدید مراکز اعتیاد در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

بندپی همچنین عنوان کرد: وقتی بهزیستی می‌داند که بسیاری از طرح ها و فعالیت‌های خود را به بخش خصوصی برون سپاری کرده باید نظارت و پایش خود را تقویت کند.

متاسفانه درگذشته شرایط و ضوابط همکاری و مشارکت با مردم آنقدر سخت و پیچیده کرده بودیم که با وجود روحیه نوع دوستی و خیر جمعی موجود در کشور مشکلاتی در این راه ایجاد شده بود. در حال حاضر فرایند گروه‌های داوطلب و خیر و همکاری آن‌ها با سازمان بهزیستی را تسهیل کرده ایم.

بندپی در ادامه به اعطای نشان مسئولیت اجتماعی توسط سازمان بهزیستی کشور به اصناف و بنگاه های اقتصادی اجتماعی کشور اشاره کرد و ادامه داد:‌ با همکاری بخش خصوصی و نظارت سازمان بهزیستی کشور اعطای نشان مسئولیت اجتماعی را طراحی کردید تا بتوانیم از طریق آن فرایند مسئولیت اجتماعی را در کشور فرهنگ سازی و تقویت کنیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه بر مسأله پایش و نظارت بر خیریه ها اشاره کرد و گفت: حسابرسی و نظارت بر امور خیریه در دستورکار سازمان بهزیستی قرار دارد تا بتواند به دقت و فعالیت‌ها آن‌ها نظارت و فرایند مالی شان را نظارت کنیم.ایسنا.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید