ضرورت اصلاح ساختار نظام اداری کشور

0
ضرورت اصلاح ساختار نظام اداری کشور
ضرورت اصلاح ساختار نظام اداری کشور

پاراف ضرورت اصلاح ساختار نظام اداری کشور : سید هادی حسینی نماینده مردم قائم‌شهر، جویبار، سوادکوه، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی در نشستی خبری با اصحاب رسانه استان مازندران در سالن اجتماعات شهرداری قائم‌شهر، اظهار داشت: نسبت بودجه جاری به عمرانی در ایران نسبت به میانگین جهانی استاندارد نیست.

عضو مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به اینکه نسبت نیروی انسانی در ادارات استان اصولی نیست، تصریح کرد: نظام اداری کشور اکنون متناسب با نیازهای جامعه و به فراخور فراوانی و خواسته نظام اداری نیست.

م اکنون ۸۵ درصد بودجه کشور صرف امورات جاری نظیر حقوق و دستمزد شده که این نسبت برای نظام اقتصادی کشور در شرایطی که کشور درآمد نفتی نداشته و درگیر تحریم بوده، بسیار سخت و شکننده است.

وی با بیان اینکه یکی از عوامل بازدارنده پیشرفت در قائم‌شهر در گذشته دعوای بین نمایندگان ادوار مجلس بوده است، افزود: ما دو نماینده فعلی با حفظ همدلی، بحران‌ها را در شهرستان‌ها در حوزه کارگری مدیریت کردیم. حسینی با بیان اینکه مطبات کارگران نساجی قائم‌شهر و مازندران پس از سال‌ها مشکلات پرداخت نشده بود و تصمیم بر آن شد که حقوق کارگران نساجی مازندران پرداخت شده است، گفت: تمام مطالبات کارگران نساجی مازندران در دو سال اخیر پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه کارخانجات البرز مرکزی سوادکوه احیا شده است، افزود: این کارخانه به سمت تعطیل شدن پیش رفته بود که با هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در قالب کارخانه زغال شویی البرز مرکزی این واحد تولیدی احیا واقعی شده است.

وی با اشاره به اینکه با ایجاد دو شهرستان جدید سوادکوه شمالی و سیمرغ، هزینه سربار خانوارها را برای اعزام به شهرستان همجوار کاهش یافته است، گفت: با تاسیس شهرستان‌های جدید بسیاری از مشکلات مردم در کوتاه زمان ممکن رفع می‌شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه اراضی کشاورزی منطقه از طریق تجهیز و یکپارچه سازی اراضی در کیاکلا اجرایی شده است، افزود: با احداث مرکز پرورش ماهیان خاویاری، جویبار به قطب پرورش شیلاتی خاورمیانه تبدیل شده است.

حسینی با اشاره به اینکه مازندرانی‌ها قدرت تامین منابع غذایی آحاد کشور را دارند، گفت: به واسطه اینکه بسیاری از مردم توانایی بهره‌برداری بهینه مناطق را ندارند از حیث معیشت دچار مشکل می‌شوند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط امروز کشور، تنش‌های کارگری و صنعتی وجود دارد، افزود: باید سهم فروش نفت خود را در بازارهای جهانی افزایش و در مبادلات پولی در کشور ورود پیدا کنیم، می‌توانیم از بسیاری بحران‌ها خارج شویم.

وی با اشاره به اینکه صنعتگران به واسطه مشکلات و تنگناهای مالی مجبور به اخراج کارگران خود می‌شوند، گفت: هیچ تولیدکننده ای در صورت ثبات تولید، قصد اخراج کارگر از واحد تولیدی خود ندارد و همواره دوستدار تولید و اقتصاد است.تسنیم.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید