جزئیات قرارداد تازه بیمه تکمیلی بازنشستگان و یک خبر از بیمه کارگران ساختمانی

0
بیمه تکمیلی بازنشستگان
بیمه تکمیلی بازنشستگان

پاراف جزئیات قرارداد تازه بیمه تکمیلی بازنشستگان و یک خبر از بیمه کارگران ساختمانی  : دکتر بابک قزوینیان معاون بیمه و خدمات شرکت بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ از توافق برای پوشش بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ با کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی خبر داد و گفت: حق بیمه تکمیلی که سال گذشته از بازنشستگان کسر می‌شد 23 هزار و 200 تومان بود که امسال در قرارداد جدید به 28 هزار و 200 تومان رسیده است. وی افزود بسته خدمتی همانند سال گذشته است اما مبلغ حق بیمه به علت جبران افزایش تعرفه‌های درمان افزایش یافته است.

قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی با بیمه آتیه سازان حافظ تمدید شد و تعهد جدیدی به آن اضافه نشده است لذا قرارداد جدید از ابتدای آذرماه اجرا می‌شود

بر این اساس بر این اساس سقف این تعهدات برای اعمال جراحی و همچنین ارائه خدمت به بیماران خاص تا سقف 10 میلیون تومان است. سقف تعهدات برای بستری عمومی پنج میلیون تومان، خدمات پاراکلینیکی از سه تا پنج میلیون تومان و اعمال مجاز سرپایی تا سقف سه میلیون تومان معین شده است.

بیمه کارگران ساختمانی:

هادی ساداتی عضو کانون عالی انجمن های صنفی کارگران درباره آخرین وضعیت بیمه کارگران ساختمانی گفت:در حال منتظر اجرای سری جدید سهمیه کارگران ساختمانی هستیم. از ابتدای سال تا کنون 3 سهمیه 100 هزار نفری به کارگران ساختمانی اختصاص داده شده است.

بیش از 500 هزار نفر در صف انتظار برای بیمه کارگران ساختمانی هستند

وی با بیان اینکه تا کنون 50هزار نفر به دلیل ارائه مدارک جعلی حذف شدند گفت: برخی از کارگرانی که جواز کسب داشتند اما به صورت آزاد فعالیت می‌کردند برای تأیید نقشه کاری آنها سازمان نظام مهندسی به آنها بیان کرده بود که باید جواز کسب دریافت کنند. آنها که جواز کسب دریافت کردند که مشکلی برای برقراری بیمه ندارند. اما در میان این دسته از افراد هستند کارگرانی که به طور مثال در بخش لوله کشی ساختمان فعالیت دارند اما چون وابسته به هیچ ارگان و نهادی نیستند تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند. به طور مثال در یک زیر پله مشغول فعالیت و کسب درآمد هستند، به همین دلیل طی مذاکراتی که با سازمان تأمین اجتماعی داشتیم مقرر شد اگر افرادی مورد تأیید انجمن صنفی کارگران ساختمانی بودند بیمه های تأمین اجتماعی آنها برقرار شود که تأمین اجتماعی نیز پذیرفت.

داشتن کارت مهارت درجه یک، دو و سه که شامل کارگران عادی، کمک استادکاران و استادکاران می شود. برای ورود به لیست متقاضی بیمه کارگر ساختمانی ضروری است

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here