جزئیات جدید درباره برگزاری آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی

پاراف جزئیات جدید نحوه پوشش و پرداخت مستمری جدید خانوارهای کم درآمد : بر اساس طرحی که دولت از طریق وزارت رفاه اجرایی کرده، افرادی که جزو اقشار نیازمند هستند، می‌توانند با تحت پوشش قرار گرفتن توسط نهادهای حمایتی از مستمری مددجویی بهره‌مند شوند.بر این اساس، نیازمندی هر خانواده بر اساس مجموع دارایی‌های منقول و غیرمنقول او محاسبه می‌شود.

پیش از این اعلام شده بود که تمام خانوارهایی که درآمد آنها کمتر از میزان تعیین شده در برنامه ششم است می‌توانند برای دریافت مستمری مددجویی در سامانه خدمات حمایتی (www.samanehrefah.ir) ثبت‌نام کنند.

بر اساس این طرح خانوارهایی تحت پوشش قرار خواهند گرفت که دارایی و درآمد آنان بیانگر نیازمند بودن آن خانواده باشد. دولت برای اثبات نیازمندی می‌تواند به کلیه اطلاعات خانواده دسترسی داشته باشد و همچون سنوات گذشته، محل زندگی خانواده نیازمند توسط مأموران دولت (مددکاران اجتماعی) به صورت میدانی بازرسی خواهد شد.

میزان درآمد خانواده متقاضی باید از سقف تعیین شده که در جدول فوق آمده است، کمتر باشد. به طور مثال خانواده‌هایی که تعداد اعضای آنها ۵ نفر و مجموع درآمدش بیش از ۷۷۰هزار تومان باشد، نمی‌تواند از مستمری مددجویی بهره‌مند شود.

به بیان دیگر خانواده ۵ نفره که ماهانه ۵۷۷ هزار تومان درآمد داشته و از دولت ۲۲۰هزار تومان یارانه نقدی دریافت می‌کند، به این دلیل که مجموع دریافتی درآمد او بیش از سقف تعیین شده در جدول بالا است، نمی‌تواند تحت پوشش سازمان بهزیستی یا کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار گیرد.

مرحله نخست برای بهره‌مندی از مستمری مددجویی ثبت‌نام در سامانه رفاهی است. پس از ثبت‌نام در این سامانه، اطلاعات خانوار توسط پایگاه اطلاعات ایرانیان مورد بررسی قرار می‌گیرد و در ادامه روند بررسی، مأموران دولتی (مددکاران اجتماعی) اقدام به بازرسی میدانی خواهند کرد. تنها پس از نتیجه بررسی‌های انجام شده، فرد مالک پرداخت مستمری خواهد بود.

متقاضیان نباید به هیچ یک از سازمان‌های دولتی نظیر سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرمانداری‌ها و غیره مراجعه کنند.ایسنا.

به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.