جزییات جدید کسر خدمت ایثارگری + آخرین مقررات کسر خدمت ایثارگری

جزییات جدید کسر خدمت ایثارگری + آخرین مقررات کسر خدمت ایثارگری
(100%) 3 رای

سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجاگفت: با تصویب کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، به ازای هرماه جبهه، هردرصد جانبازی و هرماه اسارت والدین، ۱۲ روز کسرخدمت به مشمولان تعلق می‌گیرد.

به گزارش هم رده، سردار ابراهیم کریمی اظهار داشت: نحوه اجرای بند (د) ماده ۸۸ قانون برنامه ششم توسعه در کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بررسی و تصویب شد به ازای هرماه جبهه، هردرصد جانبازی و هرماه اسارت والدین، ۱۲ روز کسرخدمت به مشمولان تعلق گیرد.

در اجرای این قانون طبق مصوبه قبلی که با هماهنگی مجلس شورای اسلامی صورت گرفته بود، سالی ۲۰ هزار نفر با بالاترین سطح ایثارگری می‌توانستند از این تسهیلات بهره‌مند شوند که از سال گذشته برای دارندگان امتیازات ایثارگری ۲۸ و ۲۹ اجرا شد که به دلیل محدودیت در اجرای این قانون، سایر ایثارگران به خصوص مشمولان حین خدمت امکان بهره مندی از این تسهیلات را نداشتند.

جزییات جدید کسر خدمت ایثارگری

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته این امکان فراهم شده فرزندان همه ایثارگران بدون هیچ گونه محدودیتی از لحاظ زمانی، سنی و … بتوانند از این امتیاز بهره‌مند شوند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در آینده نزدیک این کسرخدمت اجرایی خواهد شد، افزود: با تصویب نهایی این قانون، برای افرادی که منتظر تغییرات و تحولات نهایی بوده اند، فرصت خوبی برای شروع به خدمت سربازی و بهره مندی از این تسهیلات ایجاد شده است.

مشمولان واجد شرایط کسرخدمت ایثارگری با امتیاز ۲۸ و ۲۹ همچنان می‌توانند برای ثبت درخواست خود به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) مراجعه کنند.

سردار کریمی در خاتمه گفت: متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir، سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و یا سامانه پیامک به شماره ۱۱۰۲۰۶۰۱۰ از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

آخرین مقررات کسر خدمت ایثارگری

در اجرای قانون کسرخدمت ایثارگری مورد اشاره در بند (د) ماده (۸۸) قانون پنج ساله برنامه ششم توسعه کشور، مشمولانی که سابقه جبهه و یا تجمیع جبهه،جانبازی و آزادگی والدین آنان به امتیاز ۲۸ و ۲۹ می رسد،می توانند با مراجعه به یگان خدمتی والدین ، گواهی کسرخدمت را دریافت کنند.

 آن دسته از کارکنان وظیفه که امتیاز کسرخدمت آنان کمتر از ۲۸ بوده و امکان بهره مندی از معافیت را نداشته اند، در صورتی که واجد شرایط بهره مندی از ضوابط قبلی کسرخدمت ایثارگری باشند، می توانند از امتیاز ۹ روز کسرخدمت ایثارگری بهره مند شوند.

مشمولان غیر غایب متولد ۷۲ به قبل که تا قبل از ۹۶/۹/۱۹ به خدمت اعزام شده اند، به ازای هرماه حضور در جبهه، اسارت و یا درصد جانبازی والدین ، ۹ روز کسرخدمت به آنان تعلق می گیرد.

برابر هماهنگی های صورت گرفته با ستاد کل نیروهای مسلح،آن دسته از مشمولان واجد شرایط (اعزامی قبل از۱۳۹۶/۰۹/۱۹ (که موفق به دریافت گواهی کسرخدمت ایثارگری با ضوابط قبلی نشده اند،همچنان فرصت دارند با مراجعه به یگان خدمتی والدین خود، برای اخذ گواهی مذکور اقدام کنند تا سوابق آنان در سامانه وظیفه عمومی ثبت شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. محمدتقی می گوید

    من یک رزمنده هستم … تبصره بند الف ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه در مورد رزمندگان فاقد صورت سانحه کی اجرایی میشود…سن و سال رزمندگان دوران دفاع مقدس تکافوی انتظار بیش از این را ندارد که همچنان در تب و تاب عدم اجرای قانون بمانند…..

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وب سایت هم رده به فروش میرسد. برای خرید به تلگرام پیام دهید.ورود به تلگرام