جزئیات جدید کاهش ساعات کاری ادارات، آزمون استخدامی جدید، افزایش حقوق ۲۰ درصدی کارمندان و …

سخنگوی دولت امروز در نشست خبری در پاسخ به این پرسش که موضع دولت در برابر انتقاداتی که علی مطهری نسبت به کاهش نیافتن ساعات کاری در ماه رمضان از سوی دولت مطرح کرده بود چیست، گفت: ما اختیار کاهش ساعت کار کارکنان را نداریم خود استاد مطهری که در مجلس واقفند به این موضوع، پس در مجلس ساعت کاری را پایین تر بیاورند تا ما هم به آن عمل کنیم اگر برنامه ای برای این موضوع نداریم چون قانونی هم نداریم، قانون وضع کنند تا ما هم از سال آینده آن را اجرایی کنیم.

به گزارش هم‌رده به نقل از ایسنا نوبخت افزود: مباحث زیادی در این خصوص صورت گرفت و فقط ما می‌توانیم درباره یک ساعت ناهار و نمازی که داشتند و الان چون برنامه ناهار نیست بگوییم کارکنان را زودتر مرخص کنند. بحث حقوقی زیادی در این باره داشته‌ایم و اگر می‌خواهید خلاف قانون عمل کنیم و بگوییم نیم ساعت کار کنیم، خیلی ها هم برای ما کف خواهند زد.

افزایش حقوق ۲۰ درصدی را اجرا می کنیم

نوبخت در مورد مصوبه افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان از سوی مجلس اظهار داشت: این حق قانونی مجلس است که تفسیر قانون داشته باشد و اگر تصویب کند ما آن را اجرا می‌کنیم البته اثر طرح این مساله این بود که نتوانستیم در دو ماه گذشته افزایش حقوق را داشته باشیم و منتظر استفساریه هستیم تا افزایش حقوق داشته باشیم و از خرداد افزایش‌ها را انجام خواهیم داد.

مدیران دوتابعیتی و انتقاد از برخی مدیران

وی در خصوص انتقاد رئیس‌جمهور از برخی مدیران گفت: عالی‌ترین مقام اجرایی کشور بعداز مقام معظم رهبری رئیس‌جمهور است و با توجه به اوضاع کشور باید همه کنار هم باشیم و ایشان خودشان را در قبال ملت مسئول می‌دانند و انتظار دارند که مدیران خودشان را هماهنگ کنند. باید فارغ از جناح‌های سیاسی اصلاح‌طلب و اصولگرا و اعتدالیون به یکدیگر کمک کنیم.

سخنگوی دولت با اشاره به بزرگنمایی برخی از رسانه‌ها درباره مدیران دوتابیعیتی گفت: برای بعضی از دوستان هنوز انتخابات تمام نشده است.

نوبخت با اشاره به موضوع مدیران دوتابیعتی، گفت: میان آمار ۳۷ نفری که وزرات اطلاعات اعلام کرده با آمار ۲۱۰ نفره هیئت تحقیق و تفحص اختلاف وجود دارد اما نظر ما روشن است. همواره بحث این بوده است که مدیران دولتی دوتابیعتی هستند. آمار ۲۱۰ نفره مدیران دوتابیعتی که اعلام شده درست نیست هر آنچه وزارت اطلاعات اعلام کند درست است.

هرگونه پرداخت در دستگاه‌های اجرایی بر مبنای احکام قانونی صادره و تصویب شورای حقوق و دستمزد امکان‌پذیر است

سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور پیرو انتشار مطلبی در مورخ ۳۰‏/۲‏/۱۳۹۷ در تسنیم با عنوان دولت بودجه را شفاف کند، جوابیه ای را منتشر کرده است.

با استناد به ماده ۴۵ ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور و به منظور اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی اعتبارات دریافتی دستگاه‌های اجرایی از محل بودجه عمومی دولت و تکریم حقوق شهروندی، وزارت امور اقتصادی دارایی موظف شده است تمامی اعتبارات پرداختی از بودجه عمومی دولت به دستگاه‌های اجرایی را در پایگاه اطلاع‌رسانی خود منتشر نماید. دستگاههای اجرایی نیز هر کدام موظف شده‌اند تا عملکردشان را در پایگاه اطلاع‌رسانی خود منتشر نمایند.

بنابراین اعلام‌نظر درخصوص پرداخت‌های انجام شده در هر یک از دستگاه‌های اجرایی صرفاً با اطلاع دقیق از برنامه‌ها و فعالیت‌های مصوب و پس از ارائه گزارش عملکرد از آن دستگاه قابل تحلیل و ارزیابی بوده و دارای ارزش کارشناسی است.

با این توضیح تأکید می گردد که خزانه‌داری کل کشور، تمامی اعتبارات پرداختی به سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ۳۱ استان را در یک سطر درج نموده است. این در حالی است که قانون‌گذار برای اجرای برنامه و فعالیت‌های این سازمان و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ۳۱ استان، اعتبار لازم را در قالب ۲ ردیف مجزا، مصوب نموده است.

اعتبارات واحدهای استانی بسیاری از وزاتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی اصلی به صورت مجزا، از محل اعتبارات استانی جدول شماره (۱۰) قانون بودجه، تامین و پرداخت می‌گردد. بنابراین امکان مقایسه میان این سازمان با سایر وزاتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی اصلی غیر متمرکز، بدون توجه به این مطلب امکان‌پذیر نخواهد بود.

آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی ۱۵ تیر برگزار می‌شود

توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام بیش از ۴۲۶ هزار داوطلب برای شرکت در پنجمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور خبر داد و گفت: این آزمون ۱۵ تیر ماه برگزار می‌شود.

 ثبت نام برای شرکت در پنجمین آزمون مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور برای جذب مجموعاً ۱۸ هزار و ۲۰۷ نفر در ۹ دستگاه اجرایی شامل وزارت آموزش و پرورش، سازمان دامپزشکی کشور، سازمان شیلات کشور، وزارت راه و شهرسازی، سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان بیمه سلامت، سازمان ملی زمین و مسکن و سازمان اوقاف و امور خیریه، از ۲۳ اردیبهشت آغاز شده و ساعت ۲۴ شب گذشته (دوشنبه ۳۱ اردیبهشت) پایان پذیرفت.

وی در ادامه تصریح کرد: پنجمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور در اجرای ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده ۸ دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاه‌های اجرایی ۱۵ تیر ۹۷ برگزار می‌شود.

بر اساس آمار گزارش شده تعداد ۴۲۶ هزار و ۶۴۰ داوطلب نسبت به ثبت نام در آزمون فوق اقدام کردند و بدیهی است آمار نهایی متعاقبا اعلام خواهد شد. بنابراین حدودا از هر ۲۳ نفر یک نفر پذیرفته خواهد شد.

توکلی همچنین یادآور شد: کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور از ۱۲ تیر بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد و داوطلبان تا ۱۴ تیر فرصت دارند نسبت به دریافت پرینت کارت خود اقدام کنند.

Rate this post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.