مصوبات جدید مجلس شورای اسلامی در مورد ایثارگران

6

پاراف فاش ، نمایندگان ملت در بهارستان در ادامه بررسی طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ماده الحاقی 33 آن را تصویب کردند.

بر اساس ماده 33 الحاقی شرکت های مشمول اصل 44 قانون اساسی که واگذار شده یا اینکه در حال واگذار هستند باید برای ایثارگران شاغل خود در زمان واگذاری قوانین مربوطه به ایثارگران را رعایت کنند.همچنین نمایمدگان مجلس شورای اسلامی مواد26 ،27 و 28 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را در ادامه بررسی طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت اصلاح کردند.بر اساس ماده 26 افراد و رزمندگانی که در دوران دفاع مقدس و حوادث انقلاب اسلامی دچار آسیب های روحی و روانی و جسمی شدند اما فاقد مدارک و صورت سانحه هستند با معرفی یگان های اعزام کننده و نهادهای متولی توسط کمیسیون احراز بنیاد شهید و امور ایثارگران و با نظر کمیسیون پزشکی ، جانبازی آنان مورد تایید قرار می گیرد و متناسب با میزان جانبازی ، تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار خواهند گرفت.

همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ماده 27 در جریان بررسی طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت از مجموع 199 نماینده حاضر ، با 138 رای موافق و 12 رای مخالف با تحصیل رایگان ایثارگران و رزمندگان در دانشگاه ها و مراکز آموزشی عالی موافقت کردند.بر اساس این مصوبه تحصیل رزمندگان و ایثارگران و حافظان کل قرآن کریم و قاریان ممتاز کشوری در دانشگاهها و مراکز آموزشی عالی و موسسات پژوهشی رایگان خواهد بود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین دولت را موظف به ارائه تسهیلات مسکن به 100 هزار نفر از جانبازان با اولویت جانبازی 70 درصد کردند . بر اساس این مصوبه که در قالب ماده 28 طرح الحاقی موادی به قانون بخشی از مقررات مالی دولت با 138 رای موافق به تصویب رسید دولت موظف شد در هر سال تعداد 100 هزار نفر از جانبازان با اولویت درصد جانبازی ، آزادگان ، فرزندان شهدا ، فرزندان جانباز 70 درصد ، همسران و والدین شهدا تسهیلات خرید یا ساخت مسکن با نرخ 4درصد و بازپرداخت 20 ساله بدون رعایت الگوی مصرف و نوساز بودن مسکن ارائه دهد.

6 دیدگاه ها

  1. باسلام
    آیا رزمنده باشه ماه مداوم داوطلبانه حضور در جبهه در زمره ایثارگر نامیده میشود لطف فرموده پی گیری فرمایید

  2. با سلام آیا فرزند شهید جزو جامعه ایثارگران بحساب می آید یا خیر ؟
    اگر بلی پس چرا در شرکتی مثل فولاد خوزستان قانون معافیت وابستگان فرزند شهید( مثل همسرفرزند شهید ) از هزینه های درمانی اجرا نمیشود

  3. سلام من پدرم ١ سال نه ماه جبهه دارد من تک پسرش فقط به خاطر این که متولد ١٣٧۵/١/١۵ هستم نمیتوانم از کسر خدمت ایثار گری استفاده کنم اما سال ١٣٧٢ وقبل آن ها استفاده کردند فرقش در چیست ؟

  4. سلام من از مسعولین میپرسم ، من ۱۴ ماه و ۷ روز جبهه دارم ، و متاءسفانه بیکار هستم ، قرار بود به ایثارگرانی که یک سال جبهه دارند، و بیکار هستند حقوق بدهند ، پس چه شد ، لطفآ جواب دهید ؛ متشکرم

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید