اعلام ضوابط جدید ادامه تحصیل کارکنان دولت، بخشنامه ۸۴۹۰۴۲ مورخ ۹۵/۸/۲۵ سازمان امور اداری استخدامی

1
اعلام ضوابط جدید ادامه تحصیل کارکنان دولت،
اعلام ضوابط جدید ادامه تحصیل کارکنان دولت،

پاراف اعلام ضوابط جدید ادامه تحصیل کارکنان دولت، بخشنامه ۸۴۹۰۴۲ مورخ ۹۵/۸/۲۵ سازمان امور اداری استخدامی : این بخشنامه با هدف مدیریت موثر فرصت های آموزشی با رویکرد شغلی-سازمانی و توسعه سرمایه گذاری های آموزشی و رعایت قوانین و مقررات مریوط به آموزش و توانمندسازی کارمندان دولت ابلاغ شده است.

دانلود بخشنامه ۸۴۹۰۴۲ مورخ ۹۵/۸/۲۵ سازمان امور اداری استخدامی

براساس مفاد ماده ۶۱ قانون مدیریت خدمات کشوری اعزام کارکنان دستگاه های اجرایی برای طی دوره های آموزشی که منجر به اخد مدرک دانشگاهی و یا معادل آن می گردد در داخل و خارج از کشور با هزینه های دستگاه های مربوطه و استفاده از ماموریت آموزشی ممنوع می باشد.

طبق اعلام این بخشنامه دستگاه های اجرایی پس از جذب و استخدام افراد، الزامی برای پذیرش مدارک تحصیلی بالاتر حتی با ارزش علمی که کارکنان در زمان اشتغال کسب می نمایند ندارند. مورد فوق به استناد رای شماره ه-/۱۰۵/۶۸، مورخ ۱۹/۰۹/۱۳۶۹ هیات عمومی دیوان عدالت اداری نیز مورد تایید قرار گرفته است.

بر اساس اعلام بخشنامه فوق الذکر دستگاه های اجرایی نیروی انسانی موردنیاز خود را در بدو استخدام براساس شرایط احراز در طبقه بندی مشاغل از حیث رشته و مقطع تحصیلی جذب می کند و هر دستگاهی حسب نیاز به رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف در پست های سازمانی از پیش تعیین شده اقدام به برنامه ریزی و تامین نیروی انسانی می نماید. از این رو ادامه تحصیل کارکنان در حین خدمت صرفا در چهارچوب مقررات و ضوابط سازمان اداری و استخدامی کشور امکان پذیر خواهد بود.

براساس بخشنامه شماره ۱۷۰۰۶۱مورخ ۲۴/۱۲/۱۳۹۳کارمندان صرفا می توانند تنها برای یک مقطع تحصیلی بالاتر از مدارک تحصیلی ارایه شده در بدو استخدام و در چهارچوب مقررات مربوطه از مزایای استخدامی مدارک ماخوذه خود برخوردار شوند.

همچنین براساس ماده ۷۰ قانون مدیریت خدمات کشوری،شرایط تصدی مشاغل اختصاصی دستگاه های اجرایی به تناسب وظایف پست های قابل تخصیص به هر شغل،از لحاظ معلومات، تحصیلات، تجربه، مهارت و دوره های آموزشی مورد نیاز و عوامل موثر دیگر با پیشنهاد دستگاه اجرایی، مورد تایید سازمان اداری و استخدامی و تصویب شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی تعیین می گردد که در این راستا مشاغل اختصاصی شرکت ملی پست ج.ا.ا در دو رشته شغلی ” کارشناس امور پستی” و “کارمند امور پستی” به تایید شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور رسیده است و طی بخشنامه شماره ۳۰۹۲/ ۲۰۰ مورخ ۱۹/۰۳/۹۵ و بخشنامه شماره۸۵۴۸ /۲۰۰ مورخ ۱۰/۰۷/۹۵ به واحدها ابلاغ گردیده است.

با ابلاغ این بخشنامه ابهامات موجود درخصوص ثبت نام و ادامه تحصیل کارکنان دولت مرتفع خواهد شد. ضمنا موضوع فوق طی بخشنامه۳۴۵۵ /۲۰۰ مورخ ۱۱/۰۸/۹۵ نیز ابلاغ گردیده است.پاراف.

یک دیدگاه

 1. با سلام
  از اول دبستان به ما یاد دادند که:
  زگهواره تا گور دانش بجوی
  پس چه اتفاقی افتاده…!!؟؟
  پس این دانش، باید یه جایی به درد بخورد…
  ادامه تحصیل و پیشرفت ، حق ماست..
  این بخشنامه ، حاوی مواردی است که حقوق نیروهای خدماتی را نادیده می گیرد
  اگر کمبود نیروی خدماتی دارید ، استخدام کنید…
  آنقدر نیروی متقاضی خدمات هست که قابل شمارش نیستند
  جلوی پیشرفت افرادی را نگیرید که باعث پیشرفت مملکت می شوند

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید