شایسته سالاری به سبک وزیر جدید! فرزند وزیر کشور مشاور وزیر اقتصاد شد!

انتصابات وزیر جدید اقتصاد در نوع خود جالب است. بعد از حضور گسترده سازمان و برنامه بودجه ای ها در وزارت اقتصاد، حالا نوبت به ژن خوب ها رسیده است.

رییس کل گمرک و مشاور جوان وزیر اقتصاد منصوب شدند

به گزارش هم‌رده به نقل از شادا، دکتر فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی، طی حکمی مهدی میر اشرفی را به سمت معاون وزیر و رییس کل جدید گمرک جمهوری اسلامی ایران و دکتر هادی رحمانی فضلی را به عنوان مشاور جوان وزیر منصوب کرد.

دکتر دژپسند در حکم رحمانی فضلی ، خواستار پیگیری مواردی چون، ارتباط با صاحبنظران اقتصادی جوان کشور و ایجاد زمینه های لازم به منظور ارتقاء مشارکت آنان در فرآیند تصمیم گیری و سیاستگذاری، ارایه نظرات تخصصی مشورتی و تهیه گزارش های راهبردی با موضوع ارتقاء نظام تامین مالی کشور و اهتمام ویژه در تشکیل خانه اقتصاددانان شده است.

سرگذشت ژنتیک یک ژن خوب

به گزارش هم‌رده به نقل از قانون، به نظر می‌رسدبرخی از وزرای کابینه موفق شده‌اند که راهکاری تازه برای مقابله با مشکل بیکاری خویشاوندان خود بیابند.

راهکاری به جز فراهم کردن تجارتی محدودبرای فرزندان و نزدیکان‌شان؛ بلکه به نظر می‌رسد ترجیح می دهندنزدیکان‌شان رادر وزارتخانه‌های نزدیک به خود و یا از طریق روابط خود با سایر نهادها و وزارتخانه‌ها حل کنند.راهکاری که برای کل جامعه ایران قطعا قابل تعمیم نیست.

ایجاداشتغال به روش وزیرکشور

شایدوزیرکشور رابتوان یکی ازنمونه های موفق دربحث اشتغالزایی اقوام ونزدیکان خود ارزیابی کرد.عبدالرضا رحمانی فضلی،که روابط خوبی نیز باعلی لاریجانی، رییس مجلس دارد و برای باردوم، بعنوان وزیر کشور انتخاب شد، با به کارگیری بعضی از نزدیکان در مناصب مهم و حساس شاید یکی از رکوردداران این عرصه باشد.

سه فرزند بیکار وزیر

رحمانی فضلی سعی کرد که همواره خود را از حاشیه دور کند؛ اماشاید یکی از جنجالی‌ترین گفت‌وگوهای یک وزیر کابیه، درموردزندگی شخصی او بود که دربرنامه «بدون تعارف» در بخش خبری ۲۰ و ۳۰ انجام داد. رحمانی فضلی در پاسخ به این سوال که قبلا گفته بودید سه بیکار فوق لیسانس درمنزل دارید، آیا هنوز هم بیکارند و آیا پسر هستند یا دختر؟

گفت:«بله،دخترهستندکه کارندارند،پسرم شاغل است؛بعد از اینکه این موضوع را مطرح کردم ، چندین نفر به من پیشنهاد کردند حاضرند آن‌ها را استخدام کنند که در پاسخ به پیشنهادشان گفتم: شما اگر حاضرید فرزندان من را استخدام کنید بروید و فرزندان دیگران را استخدام کنید، بیکار زیاد است، من اگر قرار بود از رابطه استفاده کنم که تا الان استخدام می‌شدند».

پسر وزیر در وزارتخانه

اشاره وزیرکشوربه بیکاری سه دخترش موضوع جالبی بود اما او هیچ اشاره‌ای به شغل پسرش نکرد.هادی رحمانی فضلی پسررحمانی فضلی،دانشجوی دکتری اقتصاد دردانشگاه شهیدبهشتی، تنها فرزند شاغل وزیر که اکنون عضو کارگروه اقتصاد مقاومتی وزارت کشور است. اینکه آیا این سمت و عضویتش تنها شغل اوست یا شغل های دیگری نیز دارد، سوالی است که باید به دنبال پاسخش بود اما وی قطعا در وزارتخانه پدر مشغول به کار است.

توضیحات وزیر اقتصاد درباره انتخاب فرزند وزیر کشور به عنوان مشاور جوانان در وزارت اقتصاد

فرهاد دژپسند در گفتگویی با سایت الف دلایل انتصاب هادی رحمانی ، پسر مزیر کشور به عنوان مشاور جوان را اعلام کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفته است: اینکه هادی رحمانی فضلی پسر وزیر کشور است، کاملا درست است، اما علت انتخاب او به عنوان مشاور جوان، نسبتش با رحمانی فضلی نیست؛ بلکه آشنایی شخص خودم از توانمندی‌های ایشان است، زیرا او از دوره کارشناسی، یکی از دانشجویان خوبم بوده و به همین دلیل وقتی در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه شهید بهشتی مشغول به تحصیل شد، وی را به عنوان کمک استاد انتخاب کردم که در امور آموزشی و تحصیلی به بنده کمک می‌کرد.

او تاکید کرد: تاکنون مشاهده نکردم که هادی رحمانی فضلی اصلاً و ابداً از موقعیت پدرش در هیچ مقطعی استفاده کند و اگر فردی مثل من از این نسبت اطلاع نداشت از رفتار ایشان هرگز به این موضوع پی نمی‌برد؛ بنابراین انتخاب او صرفاً جهت استفاده و بهره‌گیری حداکثر از قابلیت‌های فردی بوده که از لحاظ علمی قابل قبول است و از نظر رفتاری نیز هرگز به دنبال استفاده از رانت پدرش نبوده است.

نکته هم‌رده:

  • ای کاش همه جوانان متخصص و کاربلد کشور که ممکن بسیار تواناتر و متخصص تر از فرزند وزیر کشور باشند، می توانستند دانشجوی فرهاد دژپسند باشند تا بتوانند توانایی های خود را اثبات کنند.
  • ای کاش جناب آقای دژپسند قبل از هر گونه انتصابی، ابتدا متخصصین و کاربلد ها را در وزارت اقتصاد جستجو می کرد و در صورت عدم موفقیت در پیدا کردن حتی یک جوان متخصص و کاربلد، سپس به سراغ دانشجویان و دوستان خود می رفت.
  • وقتی شایسته سالاری در کشور حاکم نباشد، نتیجه آن انتصابات دوستانه و خارج از قاعده است. گویی که در وزارت اقتصاد حتی یک جوان متخصص و کاربلد شایسته نبود و به ناچار وزیرجدید اقتصاد به سراغ دیگران رفته است.
  • لازم است جناب آقای دژپسند به عموم گزارش دهد که آقای رحمانی فضلی در کدام میدان مدیریتی سربلند بیرون آمده و عملکرد او چیست؟ او واجد کدام شایستگی ها بوده که در دیگر جوانان فعال و متخصص وزارت اقتصاد نبوده است؟
1 نظر
  1. محمد می گوید

    آره جون خودت!!!!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.