اخبار استخدام در دولت در سازمان جنگلها، استانداری اصفهان، سازمان فنی و حرفه ای و دستگاههای دولتی خراسان

0

پاراف اخبار استخدام در دولت در سازمان جنگلها، استانداری اصفهان، سازمان فنی و حرفه ای و دستگاههای دولتی خراسان :

استخدام 6000 نفر در سازمان جنگل‌ها در سال ۹۴:
ایسنا نوشته خداکرم جلالی رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور  در همایش بزرگداشت هفته منابع طبیعی که شامگاه گذشته در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در کرج برگزار شد،  با اشاره به مجوز استخدام 6000 نفر در سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری در سال ۹۴، در عین حال گفت: کار نباید حتما دولتی باشد و باید راه را برای ورود بخش غیردولتی باز کنیم. این سازمان نیز به تغییرات اساسی نیاز دارد.
نوید به‌کارگیری بیش از 1700 نیروی استخدامی در بدنه دولت:
فارس نوشته : معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت خبرنگاران در جلسات شورای تحول اداری باید مطرح شود، گفت: در سال آینده یک‌هزار و 705 نفر قبول شده آزمون استخدامی به‌کارگیری خواهند شد.حسین سیستانی در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت به‌کارگیری قبول شدگان آزمون استخدامی حدود سه سال پیش استانداری و استفاده از این ظرفیت جدید در بدنه استانداری اصفهان برای سال 94، اظهار کرد: یک‌هزار و 705 نفر سال 91 طی انجام فرایند آزمون استخدام در استان اصفهان پذیرفته شدند اما سال گذشته به دلیل نبودن اعتبار مشخص و معین این افراد جذب دولت نشدند.
وی با بیان اینکه دولت فعلی دیدگاه متفاوتی با دیدگاه دولت گذشته در به‌کارگیری نیرو دارد، افزود: استانداری طبق تعهد دولت الزاماً اقدام می‌کند و خوشبختانه برای سال 94 نیز تأمین اعتبار شده است و افراد قبول شده در آزمون سال 91 در دستگاه‌های مختلف دولتی به کارگیری می‌شوند.
زمینه بکارگیری فرزندان ایثارگران درادارات دولتی کردستان فراهم است:
حمید رضا علیشاهی ، مشاور امور ایثارگران و جانبازان استاندار کردستان گفت: بستر جذب و بکارگیری جامعه ایثارگران در بدنه دستگاه‌ های اجرایی استان وجود دارد و این مهم نشانه نگاه ویژه دولت به این قشر است. وی اظهار داشت: بنا به دستور استاندار دستگاه‌ های اجرایی استان موظف هستند از ظرفیت‌ های جامعه ایثارگران در صورتی که فرزندان خانواده‌ های شاهد و ایثارگر در شرایطی هم‌ ردیف با دیگران قرار داشته باشند استفاده شود.
مشاور امور ایثارگران و جانبازان استاندار کردستان گفت: مشکلات جامعه ایثارگران استان توسط مشاورین و رابطین آنها در دستگاه‌ های اجرایی دنبال و در سریع ترین زمان ممکن رفع می شود.
مجوز استخدام 4700 مربی فنی و حرفه‌ای صادر شد:
ایسنا نوشت: کوروش پرند، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از صدور مجوز استخدام 4700 مربی فنی و حرفه‌ای و پیش‌بینی بودجه 1300 میلیارد ریالی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور خبر داد.وی افزود:  نگاه دولت یازدهم به آموزشهای مهارتی نگاه ویژه‌ای است و صدور مجوز استخدام این تعداد مربی در بین مجوزهای جذب نیرو گویای این امر است.همه مربیان فنی و حرفه‌ای که نمره قبولی در آزمون استخدامی را اخذ کنند می‌توانند وارد دوره‌های پیشرفته مربیگری شده و مشغول کار شوند.رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در ادامه از برگزاری آزمون استخدامی مربیان در اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد و گفت: این آزمون تنها در میان مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود و افرادی که حدنصاب لازم در این آزمون را کسب کنند، جذب می‌شوند.
پرند مجوز صادره را شامل حال مربیانی دانست که دستکم 10 تا 15 سال سابقه حق التدرسی تمام وقت در سازمان فنی و حرفه‌ای را با بیشترین کارایی داشته باشند.
معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی همچنین از پیش‌بینی اعتبار 1300 میلیارد ریالی سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور در سال آینده خبرداد.
به گفته وی این اعتبار، در زمینه آموزشهای مهارتی و فنی وحرفه‌ای تحول آفرین بوده و موجب ایجاد اشتغال پایدار برای فارغ التحصیلان دانشگاهی و جوانان جویای کار به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته روستایی و عشایری خواهد شد.
جذب 300 نيروي جديد در سازمانهاي خراسان جنوبي:
خبر صدا و سیما نوشت: آقای محمودی معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استاندار خراسان جنوبی گفت : این افراد سالهای گذشته در آزمون های استخدامی قبول شدند که سال آینده جذب می شوند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here