خبرهایی از فروش املاک مازاد دولتی،تفویض اختیار مدیران و افزایش حقوق کارمندان

0
خبرهایی از فروش املاک مازاد دولتی،تفویض اختیار مدیران و افزایش حقوق کارمندان
خبرهایی از فروش املاک مازاد دولتی،تفویض اختیار مدیران و افزایش حقوق کارمندان

پاراف خبرهایی از فروش املاک مازاد دولتی،تفویض اختیار مدیران و افزایش حقوق کارمندان :

درخواست های صدها میلیاردی برخی مسئولان برای فروش املاک مازاد:

بر اساس نامه های جدید تعدادی از وزارتخانه ها و سازمانهای دولتی به مسئولان نهاد ریاست جمهوری، درخواست شده است که با توجه به برخی محدودیت های مالی و بررسی های صورت گرفته، نسبت به صدور مجوزهای قانونی جهت فروش اراضی و املاک مازاد بر نیاز این دستگاه ها اقدام شود که تنها در یکی از درخواست ها، وزیر مربوطه درخواست فروش اموال غیرمنقول وزارتخانه تا سقف ۲ هزار میلیارد ریال را مطرح کرده است.

هشدار به مدیران دولت درباره تفویض برخی اختیارات:

در حالی که بر اساس ماده ۴ قانون مناقصات، به تشخیص و مسئولیت بالاترین مقام دستگاه مناقصه‌ گذار، می توان محدودیت هایی را برای برگزاری مناقصه عمومی اعمال و اجرا کرد، بر اساس نامه یک نهاد نظارتی به تعدادی از مسئولان وزارتخانه ها و سازمانهای دولتی، تاکید شده است که این اختیار مهم، صرفا برای بالاترین مقام دستگاه اجرایی بوده و صرفا قائم به شخص خواهد بود و هرگونه تفویض آن به غیر، بدون مجوزهای قانونی باعث پیگیری های اداری و قضایی خواهد شد.

افزایش حقوق کارکنان  و کارمندان دولت متناسب با نرخ تورم:

رییس جمهور با ابلاغ ضوابط مالی ناظر بر بخشنامه بودجه ۹۵ کل کشور افزایش ۱۰درصدی حقوق کارمندان دولت در سال ۹۵ و عیدی ۷۵۰ هزار تومانی کارمندان را پیشنهاد داده است، که رقم عیدی نسبت به سال گذشته رشد ۳.۲درصدی را نشان می دهد و همچنین رقم افزایش حقوق در صورت تصویب نهایی، بعد از سال‌ها زیر ۱۴ درصد رشد پیدا خواهد کرد.

بر اساس شنیده ها دولت در لایحه پیشنهادی بودجه ۹۵ افزایش ۱۲ درصدی را برای حقوق کارکنان دولت به تصویب رسانده است. باید دید این رقم در مجلس تایید یا سرنوشت دیگری پیدا خواهد کرد یا نه.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید