بسته خبری مهمترین اخبار اداری شغلی هفته

سید منصور میرمرادی معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ۸۷ دستگاه اجرایی ملی و استانی نسبت به عقد قرارداد بیمه تکمیلی درمان ایثارگران با شرکت بیمه دی اقدام کرده‌اند تا بسته خدمات درمانی اعلام شده بنیاد شهید، به ایثارگران شاغل در دستگاه‌ها ارائه شود.

وی اظهار داشت: همچنین تعدادی از سازمان‌ها با توجه به سقف خدمات بنیاد با سایر شرکت‌های بیمه‌ای قرارداد بسته‌اند.

وی با بیان اینکه پیش از مصوبه اخیر دولت تعداد ایثارگران تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران بالغ بر یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بود، افزود: ۴۵۰ هزار نفر از ایثارگران شاغل و بازنشسته شامل مصوبه اخیر می‌شوند و بیمه آنها برعهده دستگاه‌ها خواهد بود و یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر از ایثارگران همچنان از خدمات بیمه درمانی تکمیلی بنیاد شهید و امور ایثارگران استفاده می‌کنند. همچنین والدین معظم شهدا و جانبازان عزیز ۷۰ درصد شاغل با توجه به شرایط جسمی آنان تا زمان اجرایی شدن کامل مصوبه هیات دولت از سوی دستگاه های اجرایی همچنان تحت پوشش بیمه تکمیلی بنیاد قرار دارند.

میرمرادی با بیان اینکه مشکل بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل در وزارت آموزش‌ و پرورش و جهاد کشاورزی نیز برطرف شده است، اظهار داشت: جمع ایثارگران این ۲ دستگاه و همچنین ایثارگران بازنشسته حدود ۲۰۰ هزار نفر است. اعتبار مورد نیاز برای تحت پوشش قرار دادن ایثارگران باقی مانده از سوی دستگاه‌ها در هر استان ماهانه مبلغ محدودی است که امیدواریم با توجه به الزامات قانونی و مصوبه هیات وزیران و همراهی استانداری‌ها هرچه سریعتر این مساله به‌ خوبی مدیریت و حل شود.مهر.

باید زمینه استخدام دانش‌آموزان معلول فراهم شود

مجید قدمی معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی بر فراهم کردن زمینه استخدام دانش‌آموزان معلول تاکید کرد.

وی ادامه داد: معلولیت باید از ابعاد مختلف سنجیده و بررسی شود. مناسب‌سازی شهری برای افراد معلول باید انجام شود و در عمل در این زمینه دارای مشکل هستیم. در داخل مدرسه‌ها از این لحاظ خوب سرمایه‌گذاری کردیم. به عنوان مثال قبلا کتاب‌های این افراد بسیار دیر به دست آن‌ها می‌رسید، ولی در حال حاضر اول مهر کتاب دست دانش‌آموزان خاص می‌رسد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی افزود: باید زمینه اشتغال برای دانش‌آموزان و افراد دارای معلولیت باید فراهم شود، آموزش و پروش کار خود را رد استخدام این افراد درست انجام داده است، ولی نهاد‌ها باید وارد کار شوند.میزان.

ترک خدمت صدها نفر از نیروهای بازنشسته شاغل در نهادهای زیرنظر رهبر انقلاب

سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با بیان اینکه قانون منع به کارگیری بازنشستگان در نهادهای زیر نظر مقام معظم رهبری به طور کامل اجرا شده است، گفت: صدها نفر از نیروهای بازنشسته شاغل در نهادهای زیر نظر مقام معظم رهبری همچون کمیته امداد، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام، به دنبال اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان ترک خدمت کردند.

وی افزود: همچنین در سازمان صداوسیما ۲۲۰ نفر نیروی بازنشسته وجود داشته که بین آنها تعدادی از مدیران نیز وجود داشتند که از این میان ۲۰ نفر با مجوز به کار خود ادامه دادند و ۲۰۰ نفر دیگر ترک خدمت کردند.

عضو شورای نظارت بر صداوسیما اظهار داشت: ۲۰ نفری هم که با مجوز در سازمان صداوسیما بر سر کار باقی مانده‌اند از ۲۲ بهمن‌ماه سال جاری به تدریج از گردونه سازمان مدیریتی خارج می‌شوند.

قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: همچنین قانون منع به کارگیری بازنشستگان در آستان‌ قدس و دیگر آستان‌های مقدس اجرا می‌شود و به دنبال اجرای این قانون ۲۷۰ نفر از نیروهای بازنشسته شاغل در آستان قدس رضوی ترک خدمت کردند.

زمان صدور کارت آزمون فراخوان کشوری دفاتر خدمات سلامت اعلام شد

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت از امکان دریافت کارت آزمون فراخوان کشوری دفاتر خدمات سلامت از فردا (۲۰ آذرماه) تا پنجشنبه (۲۲ آذرماه) خبر داد.
به گزارش ایسنا حمید انصاری افزود: کلیه داوطلبان جهت پرینت کارت ورود به جلسه در روزهای مذکور به نشانی اینترنتی http://azmoon.iaeh.ir/other.php مراجعه کنند و در روز برگزاری آزمون با به همراه داشتن کارت ملی و یا شناسنامه عکس‌دار مطابق جدول حوزه‌های امتحانی اعلام شده در جلسه شرکت کنند.

وی افزود: جدول حوزه‌های امتحانی این آزمون در سامانه ثبت نام و اطلاع رسانی متقاضیان دفاتر خدمات سلامت به نشانی https://reg.ava-salamat.ir قابل دسترسی است.
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، آزمون طرح ملی دفاتر خدمات سلامت روز پنجشنبه (۲۲ آذرماه) برگزار می شود.

میزان افزایش حقوق فرهنگیان پس از اجرای طرح‌ رتبه‌بندی معلمان

سیدمحمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: یکی از مسائلی که از دیرباز در آموزش و پرورش مورد توجه بوده رتبه‌بندی معلمان است.

وی افزود: به عنوان عضوی از دولت در فراز و فرودهای بودجه‌ای دولت قرار داشته‌ام و به محدودیت‌های مالی دولت و تهدیداتی که بودجه ما در سال آینده با آن مواجه است اشراف پیدا کرده‌ام. با این حال دولت و شخص رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بوجه اهتمام زیادی دارند تا اعتباری را برای رتبه‌بندی معلمان در بودجه سال آینده بگنجانند. از رئیس جمهوری و سازمان برنامه و بودجه که چنین مسیری را گشودند، قدردانی می‌کنم.

وزیر آموزش و پرورش با اعلام این خبر که برای رتبه‌بندی در لایحه بودجه پیشنهای دولت به مجلس دقیقا ۲۰۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است، اظهارکرد: چندی پیش لایحه پیشنهادی ما برای اجرای رتبه‌بندی معلمان به دولت ارسال شد، حسب رویه‌ها در کمیسیون اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت در شش ماده به تصویب رسید و اکنون در نوبت کار هیات دولت قراردارد و امید است در جلسات آتی بررسی و قبل از نهایی شدن بودجه، مصوب و به مجلس ارسال شود.

بطحائی ادامه داد: در واقع دولت لایحه را به مجلس می‌فرستد و پس از تصویب در مجلس، آیین‌نامه‌ای را تهیه می‌کند و اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در یکی از جداول بودجه، اعتبار رتبه‌بندی در ردیفی مستقل پیش بینی شده است، درباره میزان افزایش حقوق فرهنگیان پس از اجرای رتبه‌بندی گفت: هدف اصلی طرح رتبه‌بندی معلمان افزایش حقوق نیست بلکه ارتقای شایستگی‌هاست، منتها یکی از آثار اجرای رتبه‌بندی اصلاح نظام پرداخت‌هاست.

وزیر آموزش و پرورش در پایان اظهارکرد: در طرح رتبه‌بندی معلمان، چهار رتبه و برای احراز هر رتبه معیارهایی را تعریف می‌کنیم که بر اساس آن سطح شایستگی معلمان تعیین و متناسب با آن رتبه، افزایش فوق‌العاده شغلی منظور خواهد شد. پس آثار اجرای رتبه‌بندی در گام اول بهبود کیفیت نظام آموزش و پرورش و نیروی انسانی و در گام دوم بهبود نظام پرداخت‌ها برای معلمان خواهد بود.

چگونگی بازنشستگی کارمندانی که “بیمه سلامت “دارند

دکتر کوروش فرزین مدیرکل بیمه سلامت استان تهران در گفت‌وگو با ایسنا، درباره چگونگی بازنشستگی کارمندان دولت که بیمه سلامت دارند، گفت: کارکنان دولت عمدتا دو صندوق برای خدمات بیمه‌ای خود دارند، یک صندوق بیمه سلامت است که برای بحث درمان کارکنان دولت است و حق بیمه درمان از حقوق آن‌ها کسر می‌شود و یک سهمی هم برای بازنشستگی و حقوق مستمری از حقوق‌شان کسر می‌شود.

وی افزود: سهمی که برای بازنشستگی از حقوق این کارکنان کسر می‌شود، به صندوق بازنشستگی کل کشور واریز می‌شود. این در حالیست که در سازمان تامین اجتماعی این دو موضوع یعنی حق بیمه درمان و سهم بازنشستگی، در یکدیگر ادغام هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران افزود: برای بازنشستگان بیمه سلامت بعد از بازنشستگی، دفترچه بیمه سلامت صادر می‌شود با این تفاوت که دفترچه از حالت شاغل به مستمری‌بگیر تغییر می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.