نوبخت : ممنوعیت هر گونه استخدام صحت ندارد

0
نوبخت : ممنوعیت هر گونه استخدام صحت ندارد
نوبخت : ممنوعیت هر گونه استخدام صحت ندارد

پاراف نوبخت : ممنوعیت هر گونه استخدام صحت ندارد : محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست هفتگی خود با خبرنگاران گفته است اینکه گفته می‌شود هیچ استخدامی در برنامه ششم توسعه نداریم دروغ است و کم‌شدن ۱۵درصدی استخدام به‌‌معنای این نیست که استخدام نداریم.

پیش‌نویس لایحه پیشنهادی برنامه ششم چند روز پیش منتشر شد که حاوی تغییرات گسترده در ساختار برخی وزارتخانه‌ها بود و انتقاد برخی دستگاه‌های دولتی را برانگیخت

وی با اشاره به انتشار متن کامل برنامه ششم توسعه، گفت: هرچند برای این کار از واژه تشویش اذهان عمومی استفاده نمی‌کنم، اما این اقدام اطلاع‌رسانی نادرست و اغواکننده بود. این برنامه باید در دولت به تصویب برسد و انتشار آن کار صحیحی نبود.

سخنگوی دولت در ادامه اظهار داشت: این برنامه در اختیار هیچ‌کس گذاشته نشده و آنچه منتشر شده تعداد محدودی از احکام بوده که باید از مجلس اجازه گرفته شود.

وی افزود: آنچه در رسانه‌ها به این برنامه استناد شده ناقص است و هیچ‌کس کامل آن را در اختیار ندارد و ایجاد استرس بین مردم درست نیست.

نوبخت خاطرنشان کرد: اینکه گفته می‌شود هیچ استخدامی در برنامه ششم توسعه نداریم دروغ است و کم شدن ۱۵درصدی استخدام به‌معنای این نیست که استخدام نداریم و به دستگاه‌ها اجازه دادیم به‌میزان نیروهایی که بازنشسته می‌شوند، استخدام کنند، اما ممکن است برخی اداره‌ها نیروی مازاد داشته باشند و استخدام نکنند.

لازم به ذکر است که پیش‌نویس لایحه پیشنهادی برنامه ششم چند روز پیش منتشر شد که حاوی تغییرات گسترده در ساختار برخی وزارتخانه‌ها بود و انتقاد برخی دستگاه‌های دولتی را برانگیخت. روز گذشته نیز اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور به سازمان مدیریت دستور داد در این لایحه بازنگری کند.

وی در ادامه تصریح کرد: اینکه تعدادی از نمایندگان نامه نوشتند تا برنامه پنجم توسعه یک سال دیگر تمدید شود تا برنامه ششم را مجلس بعدی بررسی کند، فکر نمی‌کنم خواست عمومی نمایندگان باشد و ما اساساً بودجه را با تأخیر دادیم تا همزمان با برنامه ششم توسعه تقدیم مجلس کنیم.

نوبخت افزود: بر این نکته نیز باید تأکید کنم که مجلس کار بررسی مواد برنامه ششم توسعه را آغاز کرده و ما تنها برخی احکام را برای تأیید به مجلس می‌دهیم و قرار نیست مجدداً وقت مجلس را برای برخی احکام تکراری بگیریم.

سخنگوی دولت با اشاره به تیتر برخی رسانه‌ها مبنی بر عذرخواهی نوبخت از مجلس به‌دلیل تأخیر در ارائه لایحه بودجه، گفت: لحن من در آن عذرخواهی به‌دلیل تأخیر ۴۸ساعته کاملاً مشخص بود که پس از آن هم از تأخیراتی که در گذشته در ارائه لایحه بودجه صورت گرفته بود، عذرخواهی کردم. لحن من مشخص بود و اینکه تعدادی کنایه بنده را عذرخواهی تلقی کنند، هنر نیست.تسنیم.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here