توضیحات نوبخت درباره پرداخت معوقات بازنشستگان و فرهنگیان و تغییر ساعات

0
معوقات بازنشستگان و فرهنگیان و تغییر ساعات
معوقات بازنشستگان و فرهنگیان و تغییر ساعات

پاراف توضیحات نوبخت درباره پرداخت معوقات بازنشستگان و فرهنگیان و تغییر ساعات : محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری خود گفت:  پرداخت یارانه‌ها هم به موقع در ۲۶ هر ماه پرداخت می‌شود، یارانه سلامت هم همچنان در حال پرداخت است و ما بالغ بر ۸۰۰۰ میلیارد تومان به بیمه سلامت کمک می‌کنیم تا پرداخت‌هایش را به روز کند. همچنین مقرر شده بالغ بر ۴۸ هزار میلیارد تومان از طریق اسناد خزانه و اوراق مالی بدهی خود را به بانک‌ها، بازنشستگان، فرهنگیان، گندمکاران و پیمانکاران بپردازیم. ما مجوز این پرداخت را از مجلس گرفته‌ایم و آیین نامه اجرایی آن را هم از طریق سازمان برنامه و بودجه وزارت اقتصاد و بانک مرکزی تهیه کرده ایم و فردا این آیین نامه در هیات دولت اگر تصویب شود پرداخت ها آغاز می‌شود. ان‌شاءالله همه مطالبات به زودی به صفر برسد.

ما خود را موظف به پرداخت مطالبات پیمانکاران، گندمکاران و بازنشستگان در صورت تأمین اعتبار لازم می دانیم. سخنگوی دولت با پوزش‌خواهی از فرهنگیان، بازنشستگان و گندمکاران درباره عدم تأدیه بدهی آنها گفت: مطمئن باشید حتی اگر یک ساعت دولت امکان پرداخت این بدهی ها را داشته باشد، کم کاری نخواهد کرد. دولت حتی از بانکها و بازار سرمایه وام می گیرد تا بتواند پرداخت بدهی های خود را تسریع کند.

نوبخت در پاسخ به سوالی درباره تغییر کابینه نیز خاطر نشان کرد: مطالبات ملی از دولت برخورداری از خدماتی با کیفیت‌تر و گسترده‌تر است که همه تلاش ما هم در این زمینه است ممکن است برخی جریان‌های سیاسی هم مطالباتی در مورد تغییر کابینه داشته باشند که با توجه به زمان کوتاه باقی مانده به پایان سال شاید دیگر نیازی به این تغییرات در این کابینه نباشد.

نوبخت همچنین درباره رسیدگی به پرونده املاک نجومی در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهار کرد: تا آنجا که من در جلسات ستاده بوده‌ام این موضوع در آن جا مطرح نشده است که اگر مطرح شود حتما اطلاع رسانی می‌کنیم.

تغییر ساعت در مهرماه اطلاع‌رسانی می شود
سخنگوی دولت درباره احتمال تغییر ساعت در ابتدای مهرماه گفت: این موضوع قانون است و باید در موعد مقرر قانون اجرایی شود. امسال نیز این قانون اجرایی خواهد شد و اطلاع رسانی لازم در این خصوص انجام می‌شود.

بودجه ۹۶ در ۱۵ آذرماه تقدیم مجلس می‌شود
نوبخت درباره بودجه ۹۶ گفت: در برنامه ششم، بودجه سال آینده در ۱۵ آذرماه تقدیم مجلس می‌شود. با عنایت به سیاست کلی برنامه ششم و اقتصاد مقاومتی این بودجه نوشته شده است. لذا در خلال اجرای برنامه ششم توسعه سالهای ۹۵ تا ۹۹، کلیه دریافت‌ها و پرداخت‌های بودجه‌ای پیش بینی شده است و بودجه سال آینده نیز در چارچوب لایحه برنامه ششم تهیه شده است. اساسا با رویکرد اقتصاد مقاومتی، درون زایی، برون‌نگری، مردمگرایی، دانش بنیانی و عدالت گرایی، این بخشنامه مهیا شده و تلاش می‌کنیم به وقت، با عنایت به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به مجلس تقدیم کنیم.همشهری.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here