نوبخت: افزایش حقوق کارمندان از اول فروردین ۹۵ محاسبه و پرداخت می شود

3
نوبخت: افزایش حقوق کارمندان از اول فروردین 95 محاسبه و پرداخت می شود
نوبخت: افزایش حقوق کارمندان از اول فروردین ۹۵ محاسبه و پرداخت می شود

پاراف نوبخت: افزایش حقوق کارمندان از اول فروردین ۹۵ محاسبه و پرداخت می شود : سخنگوی دولت در نشست خبری خود به سئوالات خبرنگاران در حوزه های مختلف  از جمله ابهامات حقوقی و بیمه بازنشستگان و کارمندان دولت پاسخ داد.

محمدباقر نوبخت در نخستین نشست خبری خود در سال ۹۵ افزود: در سال ۹۴ براساس طرح آمارگیری نیروی کار کشور با افزایش نرخ مشارکت مواجه شد به طوری که نرخ مشارکت نیروی کار از ۳۷.۲ درصد در سال ۹۳ به ۳۸.۲ درصد در سال ۹۴ افزایش یافت.    افزایش یک درصدی نرخ مشارکت باعث شد جمعیت فعال کشور از ۲۳ میلیون و ۸۱۸ هزار نفر به ۲۴ میلیون و ۷۰۱ هزار نفر افزایش یابد یعنی ۸۸۲ هزار نفر نیروی جدید وارد بازار کشور شدند.

از این ۸۸۲ هزار نفر نیروی جدید وارد بازار کار ۲۱۴ هزار نفر موفق به پیدا کردن کار نشدند و با توجه به این که از ۶۶۷ هزار نفر جذب شدگان بازار کار، ۱۴۹ هزار نفر در بخش کشاورزی، ۵۶۲ هزار نفر در بخش خدمات و در بخش صنعت ۴۴ هزار نفر رشد منفی اشتغال را داشته ایم.

نوبخت گفت: در مجموع با توجه به شرایط سال ۹۴ و با وجود کاهش شدید قیمت نفت، عملکرد ۹۲ درصدی بودجه در حد ۲۰۱ هزار میلیارد تومان تحقق یافت و ۸۲۷ هزار نفر نیروی جدید وارد بازار شد که ۶۶۷ هزار نفر موفق به پیدا کردن کار شدند.

مشکلات صندوق بازنشستگی در پرداخت حقوق بازنشستگان

وی در مورد حقوق بازنشستگان نیز توضیح داد: صندوق بازنشستگی در پرداخت حقوق اسفند بازنشسته ها تا ۲۷ اسفند مشکل داشت. حقوق اسفند بازنشستگان ۲۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بود که دولت ۱۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بعنوان کمک به صندوق داد اما باز صندوق قادر به پرداخت حقوق نبود.

سخنگوی دولت افزود: دولت ۱۰ درصد به کمک خود به صندوق اضافه کرد؛ با این حال صندوق بازنشستگی هزار میلیارد تومان کم داشت که با دستور رییس جمهوری هزار میلیارد تومان دیگر را در اختیار صندوق قرار دادیم تا بتوانند حقوق بازنشستگان را پرداخت کنند.

سرونوشت افزایش حقوق کارکنان دولت در سال ۹۵؟

نوبخت در خصوص عدم اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: مبانی محاسباتی برای کسانی که تحت پوشش صندوقهای لشکری و کشوری هستند با مبانی تامین اجتماعی متفاوت است. ما ۱۲ درصد به حقوق کارکنان دولت اضافه کردیم اما آنها ۱۴ درصد اضافه کردند. فوق العاده های شاغلان دولت با فوق العاده های کسانی که از صندوق بازنشستگی سازمان تامین اجتماعی حقوق می گیرند نیز متفاوت است.

افزایش حقوق کارکنان دولت با مصوبه هیات وزیران است. لذا به تعویق افتادن افزایش حقوقها تا خردادماه، صحت ندارد. ما منتظر قانون بودجه هستیم، هر زمان این قانون به ما ابلاغ شد، افزایش حقوق را از اول فروردین ۹۵ اعمال می کنیم. این دغدغه برای کارمندان ایجاد نشود که از نیمه خرداد حقوق ها افزایش می یابد.

سخنگوی دولت افزود: اینگونه نیست که دولت نخواهد در مسایل مالی تامین اجتماعی وارد شود اما هر کدام از بازنشستگان لشکری، کشوری و بازنشستگان تامین اجتماعی از مبانی قانونی متفاوتی برای افزایش حقوق خود برخوردارند که این افزایش نیز در تامین اجتماعی اعمال می شود.ایرنا

3 دیدگاه ها

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید