نوبخت: ماه آینده قانون خدمات مدیریت کشوری اصلاح می شود

0
نوبخت: ماه آینده قانون خدمات مدیریت کشوری اصلاح می شود
نوبخت: ماه آینده قانون خدمات مدیریت کشوری اصلاح می شود

پاراف نوبخت: ماه آینده قانون خدمات مدیریت کشوری اصلاح می شود : محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت: در راستای ابلاغیه رئیس جمهور سه کارگروه مشخص شدند و کمیته ویژه خاص انتخاب شد تا موضوعات مرتبط با حقوق های نامتعارف دنبال شود.

نظام پرداخت ها از نظر ما عادلانه نیست. برخی شاغلین با استفاده از بند ۱۰ ماده ۶۸ فوق العاده دریافت می کنند که برخی دیگر از شاغلین نمی توانند از این بند استفاده کنند و برخی بازنشستگان نیز زیر ۱ میلیون تومان دریافتی دارند

نوبخت معاون رئیس جمهور در ابتدا در پاسخ به سوال اول مجری برنامه مبنی بر این که کار رسیدگی بر حقوق های نامتعارف به کجا رسیده است گفت: دولت کار خود را در این راستا انجام داده است به طوری که در راستای ابلاغیه رئیس جمهور سه کارگروه مشخص شدند و کمیته ویژه خاص انتخاب شد تا موضوعات مرتبط با حقوق های نامتعارف دنبال شود.

اگر حتی یک نفر حقوق نامتعارف دریافت کرده باشد هم زیاد است به طوری که این عده معدود طی سال های گذشته به مرور از قوانین خاص استفاده کرده اند.

وی با اشاره به قانون خدمات مدیریت کشوری گفت: دریافت کنندگان حقوق های نامتعارف از ماده ۸۶ تبعیت نکردند. نوبخت با اشاره به این که همه دستگاه ها باید در چارچوب قانون اقدام کنند افزود: اصلاحیه قانون خدمات مدیریت کشوری ماه آینده انجام می شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی اعلام کرد: برای اولین بار طی ۴ ماه گذشته بالغ بر ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای اجرای عدالت در کف پرداختی ها هزینه شده است که تعادل تا حدی به سمت متعادل شدن حرکت کند.

وی ادامه داد: با توجه به تاکیدی که رئیس جمهور داشتند در رابطه با بازنشستگان از همین امسال اولین گام را برداشتیم و حقوق بازنشستگانی که نه تنها تفاوت حقوقی با یکدیگر دارند بلکه حقوق بازنشستگانی که سال های گذشته که اشل حقوقی پایین بوده بازنشسته شده اند حقوق آن ها در برنامه ششم ترمیم خواهد شد و تلاش ما این است که در برنامه ششم تبعیض ها و تفاوت ها را به حداقل برسانیم .

دولت با توجه به همه تنگناهای مالی که دارد اجازه نمی دهد که ۳۰۰، ۴۰۰ مدیر به خود اجازه بدهد که دریافت های غیرمتعارف داشته باشند و دولت نیز در این رابطه ساکت ننشسته و در این رابطه ۱۳ مدیر ارشد به علت دریافت های غیرمتعارف به نوعی از کار برکنار شده اند.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: سقف استفاده از بودجه کل به نحوی بسته شده است که نه تنها برای مدیران بلکه برای کسانی که در مناطق بد آب و هوا مشغول به کار هستند پرداختی به آن ها محدود به مصوبه شورای حقوق و دستمزد می شود و در این رابطه نیز از دستگاه های نظارتی این انتظار را داریم که اگر حتی یک مورد بیشتر از سقفی که در شورای حقوق و دستمزد پرداختی انجام شده آن را به ما اعلام کنند.

از این پس حقوق دریافتی حقوق بگیران از سران قوا با رعایت شأنشان تا پایین ترین رده ها بر مبنای مصوبه شورای حقوق و دستمزد خواهد و از همه دستگاه های بازرسی و نظارتی این توقع را داریم که ماهانه سازمان مدیریت و برنامه و دولت را از تخلفات احتمالی با خبر کنند.

وی در بخش دیگری از برنامه امشب در خصوص لایحه اصلاحیه بودجه نیز عنوان کرد: قانون این اجازه را به ما می دهد که اگر لایحه اصلاحیه بودجه در کمیسیون تخصصی رای نیاورد ما این لایحه را به صحن علنی مجلس ببریم و این کار را نیز انجام خواهیم داد. نوبخت همچنین با بیان این که دولت برای خروج از رکود مصمم است تا حداقل ۷ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی راکد و نیمه فعال را فعال کند اظهار داشت: در همین رابطه ۶ هزار و ۲۰۰ مورد از صنایع کوچک غیرفعال و راکد برای دریافت تسهیلات از دولت شناسایی شده اند و روند اعطای تسهیلات به آن ها نیز آغاز شده است مضاف بر این که برای فعال کردن این ۷ هزار و ۵۰۰ واحد نیمه فعال ۱۶ هزار میلیارد تومان باید به آن ها تخصیص یابد.

معاون رئیس جمهور با بیان این که دولت هم اکنون یکی از بدهکاران به نظام بانکی است و ۴۲ هزار میلیارد تومان به بانک ها بدهی دارد اظهار داشت: برای این که بتوانیم بدهی دولت را به بانک ها پرداخت کنیم و از آن جایی که پول نقد نداریم پیشنهاد دولت این است که بتوانیم از شیوه فروش اوراق مالی استفاده کنیم که این شیوه یکی از شیوه های رایج در اغلب کشورها است. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با بیان این که سالانه باید ۹۰۰ هزار تا ۱ میلیون فرصت شغلی ایجاد شود گفت: باید خودمان را برای رشد اقتصادی بالای ۸ درصد آماده کنیم.

وی همچنین درباره وضعیت تخصیص منابع به پروژه های عمرانی نیز اظهار داشت: برای طرح های عمرانی بالغ بر ۱۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان همین امروز بعد از ظهر تخصیص بودجه داشته ایم ضمن این که استان ها نیز ۷هزار میلیارد تومان اعتبارات عمرانی استانیشان است که از این مقدار ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان آن را به استان ها تخصیص داده ایم. نوبخت همچنین در خصوص تعیین تکلیف نرخ بنزین نیز اظهار داشت: آن چه که در اصلاحیه بودجه مایل بودیم انجام شود این بود که سیاست دو نرخی که نوعی بازگشت به گذشته است کنار زده شود و بنزین تک نرخی عرضه شود.

معاون رئیس جمهورهمچنین خاطر نشان ساخت: برای اصلاح نظام بانکی یکی از برنامه هایی که مد نظر قرار گرفته تعبیه پرداخت ها بود اما ما همچنان در ارتباط با کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی مصمم هستیم.باشگاه جوان.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here