منع عضویت کارکنان دولت در سازمان نظام مهندسی

0
سازمان نظام مهندسی
سازمان نظام مهندسی

پاراف منع عضویت کارکنان دولت در سازمان نظام مهندسی : علیرضا خسروی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به ابلاغیه وزیر راه وشهرسازی مبنی بر منع عضویت کارکنان دولت و شهرداری ها در هیات مدیره نظام مهندسی، گفت: با اجرای این ابلاغیه منافع عده ای به خطر افتاده است.

 وی افزود: در هر کجا که این ابلاغیه منافع افراد را به خطر انداخته سر و صدای زیادی به پا کرده است.

وی به ورود وزارت راه و شهرسازی به بحث کمیسیون ماده 5 و فروش تراکم اشاره کرد و افزود: در این مورد هم حاشیه هایی برای وزارت راه و شهرسازی ایجاد کردند و تنها راه پایان حاشیه ها اجرای قانون است.

مهم ترین مشکل وزارت راه در مقطع کنونی فقدان منابع مالی برای اجرای پروژه ها است.

وی با یادآوری ایجاد برخی مشکلات حقوقی ایجاد شده در حوزه وزارت راه و شهرسازی برای برخی پروژه ها مثل پدیده شاندیز و پاساژ علاءالدین٬ گفت: وزارت راه و شهرسازی برخی اختیارات خود را به کمیسیون ماده 5 واگذار کرده و امروز باید پاسخگوی آن باشد به نظر من این کمیسیون یک بار برای همیشه باید منحل شود.

خسروی با اشاره به ابلاغیه اخیر تعیین نرخ عوارض از سوی وزارت راه و شهرسازی٬ تأکید کرد: باید برای مردم فرهنگ سازی شود که چنانچه از خدماتی استفاده می کنند هزینه آن را هم پرداخت کنند، چرا که حضور بخش خصوصی در ساخت آزادراه ها علاوه بر توسعه زیرساخت های کشور در شرایط فقدان اعتباری نیز کمک حال دولت خواهد بود.

خسروی افزود: در مقطع کنونی فقدان منابع مالی برای اجرای پروژه ها مشکل همه دستگاه های اجرایی است و تمام آنها باید به وزارت راه و شهرسازی در پیشبرد اهداف ملی کشور کمک کنند.

وی با بیان آنکه وزارت نفت، در بحث نوسازی ناوگان وزارت راه و شهرسازی را همیاری نمی کند، گفت: در حال حاضر برای تعویض ناوگان 300 میلیون تومان وام اعطا می شود و در قبال آن 700 تا 800 میلیون تومان وثیقه دریافت می شود، لذا هیچ راننده ای با این شرایط حاضر به تعویض خودروی خود نیست.*پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here