نکات قابل توجه مدرسین داوطلب و مجریان برنامه آموزش فناوری اطلاعات

0
آموزش فناوری اطلاعات
آموزش فناوری اطلاعات

پاراف نکات قابل توجه مدرسین داوطلب و مجریان برنامه آموزش فناوری اطلاعات : اجرای برنامه آموزش فناوری اطلاعات به کارکنان دولت در سه سطح مدیران ارشد، مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات و ارتباطات و عموم کارکنان، با راه اندازی سامانه آموزش فناوری اطلاعات کارکنان دولت در تاریخ 20/2/94 آغاز گردید.

مدرسین داوطلب به منظور اجرای دوره های آموزشی فناوری اطلاعات کارکنان دولت با توجه به موارد ذیل، مجاز به برگزاری دوره برای دستگاه های اجرایی به صورت مستقیم یا ازطریق موسسات و مجریان آموزشی هستند:

1- لازم است کلیه داوطلبینی که قصد دارند در فرآیند اجرای اموزش فناوری اطلاعات کارکنان دولت به صورت مستقیم یا از طریق موسسات و مجریان آموزشی مشارکت داشته باشند، مشخصات و اطلاعات صحیح خود را صرفا در بخش منوی اصلی بخش “ثبت نام مدرسین” ثبت نمایند. کلیه مدرسین موسسات و مجریان آموزشی نیز تنها در صورت ثبت نام در قسمت مذکور، مجاز به مشارکت در اجرای دوره های آموزشی هستند.

2- با توجه به محاسبه امتیاز مدرسین غیر هیات علمی بر اساس سوابق آموزشی و پژوهشی، لازم است تا اطلاعات مربوطه با دقت کامل در فرم پیش بینی شده درج شود. بر اساس بخشنامه “نحوه تشخیص صلاحیت موسسات مجری آموزش و مدرسان” ، در صورت اخذ بیشتر از 80 امتیاز ، مدرس در اولویت اول آموزش، در صورت اخذ امتیاز 60 تا 80 در اولویت دوم آموزش ، در صورت اخذ 50 تا 60 امتیاز در اولویت سوم آموزش به دستگاه های اجرایی معرفی خواهد شد. شاخص های تعین امتیاز داوطلبان در ماده 3 بخشنامه مذکور قابل مشاهده است. داوطلبینی که امتیاز آنها از 50 کمتر باشد، مجوز برگزاری دوره های آموزش فناوری اطلاعات کارکنان دولت را نخواهند داشت.

3- پس از ثبت اطلاعات امکان ویرایش برای مدرسین امکان پذیر نخواهد بود. لذا لازم است تا دقت کافی در ثبت اطلاعات به عمل آید.

4- پس از تعیین امتیاز مدرسین، کد رهگیری مدرسینی که امتیاز آنها بیشتر از 50 باشد، به عنوان یک کد معتبر توسط سیستم شناخته می شود.

5- اطلاعات مدرسینی که دارای کد رهگیری معتبر هستند در فهرست مجاز مدرسین قرار گرفته و توسط دستگاه های اجرایی و مجریان آموزشی مشاهده می شوند.

6- موسسات آموزشی یا دستگاه های اجرایی پس از مشاهده اطلاعات مدرسین تایید شده، بنا به نیاز و متناسب با شرایط خود از طریق کانال ارتباطی معرفی شده در آگهی توسط مدرس(ایمیل، تلفن یا تلفن همراه) با وی تماس برقرار کرده و در صورت شکل گیری توافق برای همکاری، کد رهگیری مدرس در سامانه آموزشی که در اختیار دستگاه های اجرایی قرار خواهد گرفت وارد می شود.

7- لازم به ذکر است کلیه اظهارات اولیه مدرسین قبل از وارد شدن کدرهگیری مدرس در سامانه اموزش دستگاه، توسط اولین موسسه یا دستگاه طرف قرار داد مورد بررسی و صحه گذاری قرار می گیرد. در صورت تایید صحت خوداظهاری مدرس توسط موسسه یا دستگاه اجرایی، وضعیت مدرس از حالت” در انتظار صحه گذاری” به حالت” صحه گذاری شده” تغییر می یابد. در این شرایط مدرس برای انعقاد قراردادهای بعدی نیازی به ارائه مستندات در مورد سوابق خود ندارد.

8- در صورتی که در هر یک از مراحل اجرای آموزش، مشخص شود که اظهارات مدرسین خلاف واقعیت می باشد، کد رهگیری مدرس نامعتبر شده و در فهرست مدرسین غیر مجاز برای آموزش کارکنان دولت قرار خواهد گرفت.

9- پس از برگزاری هر دوره ، رضایت دستگاه از مدرس سنجیده شده و چنانچه سه دوره میزان رضایت از کیفیت تدریس مدرس از حد نصاب تعیین شده کمتر باشد، مدرس نامعتبر شده و در فهرست مدرسین غیر مجاز برای آموزش کارکنان دولت قرار خواهد گرفت.

موسسات و مجریان آموزشی داوطلب به منظور اجرای دوره های آموزشی فناوری اطلاعات کارکنان دولت با توجه به موارد ذیل مجاز به برگزاری دوره برای دستگاه های اجرایی هستند:

1- کلیه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی آزاد، مؤسسات و مراکز آموزشی وابسته به دستگاه‌های اجرایی درصورت داشتن ساختار مصوب و مورد تایید سازمان مدیریت و برنامه­ریزی کشور، آموزشگاه­های دارای مجوز از سازمان فنی و حرفه­ای در حوزه فناوری اطلاعات، شرکت­های دارای مجوز آموزشی از شورای عالی انفورماتیک در صورتی که در سامانه مدیریت آموزش فناوری اطلاعات کارکنان دولت در بخش ثبت نام موسسات و مجریان آموزشی، اطلاعات خود را درج کنند، می توانند به عنوان مجریان آموزشی در اجرای بخشنامه آموزش فناوری اطلاعات کارکنان دولت فعالیت کنند. با ثبت در سامانه مذکور هر یک از مجریان آموزشی یک کدرهگیری یکتا دریافت خواهند کرد.

2- در صورت ثبت اطلاعات مجریان آموزشی در بخش ثبت نام دستگاه های اجرایی، اطلاعات مربوطه حذف خواهد شد.

3- صحت اظهارات مجریان آموزشی توسط مراجع ذیصلاح مربوطه بررسی و تایید می شود. در صورت تایید اظهارات مجریان آموزشی توسط مراجع ذیصلاح، کدرهگیری مجریان آموزشی معتبر شناخته می شود.

4- پس از معتبر شناختن کدرهگیری توسط سامانه، مجری آموزشی می تواند با درج کدرهگیری در سامانه اختصاصی خود ، آگهی دوره های درخواست شده توسط دستگاه های اجرایی و همچنین اطلاعات مدرسین مجاز را مشاهده نماید.

5- درصوت آمادگی برای برگزاری دوره برای هر یک از دستگاه های اجرایی، مجری آموزشی می تواند با ارسال اطلاعات به پیوست آگهی دستگاه اجرایی، آمادگی و شرایط خود را برای برگزاری دوره مذکور به دستگاه اعلام نماید. دستگاه اجرایی پس از دریافت پیشنهادات مختلف، نسبت به تماس با مجری اموزشی اقدام خواهد کرد.

6- مجریان آموزشی می توانند با جستجوی اطلاعات مدرسین، نسبت به جذب مدرسین در زمینه های مختلف اقدام نمایند.

7- مجریان آموزشی موظفند قبل از همکاری با مدرسین با وضعیت “در انتظار صحه گذاری”، نسبت به صحه گذاری اظهارات ثبت شده در سامانه، بر اساس شواهد و مدارک ارائه شده توسط آنها اقدام نمایند. با معرفی کد رهگیری مدرس مجری اموزشی به دستگاه اجرایی و ثبت این کد در سامانه آموزشی دستگاه، وضعیت مدرس به حالت “صحه گذاری شده” تغییر می­یابد.

8- در صورت بروز موارد ذیل، نام مجری آموزشی در “فهرست مجریان غیر مجاز” قرار می گیرد و صلاحیت برگزاری دوره های آموزشی کارکنان دولت را از دست خواهد داد:

الف) به کارگیری مدرسینی خارج از فهرست مدرسین مجاز معرفی شده در سامانه مدیریت آموزش فناوری اطلاعات کارکنان دولت.
ب) تایید اظهارات مدرسین فهرست “مدرسین در انتظار صحه گذاری” بر خلاف واقع
ج) اخذ امتیاز کمتر از حد نصاب برای 2 بار در سال از دستگاه های اجرایی پس از ارزیابی کیفی
د) احراز مغایرت بین اظهارات مجری آموزشی و شواهد مشاهده شده بر اساس بازرسی و نظارت دوره­ای یا گزارش دستگاه اجرایی

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید