الزام دستگاه های دولتی و خصوصی برای تاسیس مهد کودک ویژه کودکان

0
شهیندخت مولاوردی
شهیندخت مولاوردی

پاراف الزام دستگاه های دولتی و خصوصی برای تاسیس مهد کودک ویژه کودکان : شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در همایش دو روزه خانواده سالم گفت: یکی از کارهایی که پیگیر آن هستیم الزام دستگاه های دولتی و خصوصی برای تاسیس مهد کودک ویژه کودکان زیر ۵ سال برای زنان و مردان شاغل در آن دستگاه است.

معاون رییس جمهوری خاطر نشان کرد: زنان شاغل باید حین کار از آسودگی و امنیت کودکان خود مطمئن باشند از این رو معاونت امور زنان و خانواده رییس جمهوری همه گروه ها اعم از خانه دار و شاغل را در تدوین برنامه های خود مورد توجه قرار می دهد تا ضمن بهره مندی جامعه از تخصص و توان زنان شرایطی محیطی کار انها منطبق با نقش مادری آنها ارتقا یابد.

معاون رییس جمهور با اشاره به پیشنهاد کارت منزلت مادرانه،گفت: مادران دارای کودک زیر ۵ سال دارنده این کارت می توانند از تخفیف ویژه در وسایل ایاب و ذهاب عمومی و خرید خوار بار و وسایل کودک برخوردار شوند.

وی خانواده سالم و جمعیت را دو مولفه اساسی توسعه پایدار دانست و گفت: بدون توجه به این دو نمی توان انتظار داشت توسعه یک کشور پایدار باشد، هرچند در اصل ۱۰ قانون اساسی جایگاه خاصی به موضوع خانواده اختصاص داده شده است.

وی افزود: یک سری قید و بندها که نه قانونی و نه شرعی است باعث شده هر روز بر شاخ و برگهای مراسم ازدواج افزوده شود در حالیکه باید برای جلوگیری از این مساله و تشویق و ترغیب جوانان به این پیوند آسمانی تغییرات فرهنگی صورت گیرد.

معاون رییس جمهوری با بیان اینکه امروز خانواده ها از صفر تا صد جهیزیه دختران را خود فراهم می کنند اضافه کرد: یکی از موضوعاتی که بیشترین مراجعات را متوجه معاونت زنان و امور خانواده کرده تهیه جهیزیه خانواده ها برای فرزندان است در حالیکه پیگیری این مساله در حیطه ماموریت کاری ما نیست.

تخصیص اتاق های ویژه مادران شیرده در فرودگاه ها و ترمینال ها در حال اجرایی شدن است.

مولاوردی خانواده را کانون پرورش و تولید انسان و واحد بنیادین جامعه عنوان و اضافه کرد: خانواده و جمعیت از مهمترین دغدغه های هر نظام سیاستگذار و برنامه ریز در کشورهای مختلف است.

مولاوردی افزود: کارت منزلت مادرانه یکی دیگر از پیشنهاداتی است که مطرح شده و در دست بررسی است، مادران دارای کودک زیر ۵ سال دارنده این کارت می توانند از تخفیف های ویژه ای در وسایل ایاب و ذهاب عمومی مانند مترو و اتوبوس و حتی تخفیف خرید خوار بار و وسایل مورد نیاز کودک از فروشگاه های زنجیره ای برخوردار شوند.

به گفته معاون رییس جمهوری، ترویج زایمان طبیعی با نگاه ویژه به رفع مشکلات عاملان زایمان های طبیعی یعنی ماماها و پیشگیری از سزارین های بی رویه یکی دیگر از مسائلی است که در حال انجام است و معاونت شرایط برخورداری مادران باردار از خدمات مورد نیاز را رصد می کند.*مهر.

الزام دستگاه های دولتی و خصوصی برای تاسیس مهد کودک ویژه کودکان

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید