ساعت کاری ادارات فردا دوشنبه 15 تیر ماه با دو ساعت تاخیر آغاز خواهد شد

0

پاراف ساعت کاری ادارات فردا دوشنبه 15 تیر ماه با دو ساعت تاخیر آغاز خواهد شد : هیات دولت روز یکشنبه در جلسه ای به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری تصویب کرد که با توجه به فرا رسیدن شبهای قدر و سوگواری مولای متقیان حضرت علی (ع)، زمان شروع به کار کلیه وزارتخانه ها، سازمانها، شرکتها و موسسات دولتی در سراسر کشور در روز ۱۹ ماه مبارک رمضان با دو ساعت تاخیر آغاز می شود.

رییس جمهوری در این جلسه با تسلیت ایام شهادت حضرت علی (ع) اظهارداشت که ملت ایران همواره به پیروی از خاندان رسالت افتخار کرده و در عشق به اهل بیت عصمت و طهارت پیشگام بوده است.
حجت الاسلام و المسملین دکتر روحانی با بیان اینکه شبهای قدر، شبهای نزول ملائک و رحمت خداوند است، برگزاری اجتماعات با شکوه مردم به مناسبت این شبها و سوگواری مولای متقیان علی (ع) را از جلوه های باشکوه ایمان و عشق به اهل بیت پیامبر(ص) در میان مردم دانست و اظهار امیدواری کرد که همگان بتوانیم راه و مسیر آن امام همام را پیروی کنیم.

در ادامه تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پس از بررسی به تصویب هیات وزیران رسید.
موضوع تشویق خیرین برای شرکت در اجرای طرح های تملک دارایی های سرمایه ای، دستگاه اجرایی باید طرح های خود را معرفی کند و در صورتی که خیرین، متقاضی برخورداری از منابع دستگاه اجرایی برای سود و کارمزد تسهیلات اعطایی برای اجرای طرح ها هستند، باید تقاضای خود را به صورت کتبی به دستگاه اجرایی مربوط اعلام و دستگاه اجرایی موظف است ظرف ۲۰ روز نسبت به بررسی پیشنهادها و اعلام نتیجه اقدام نماید. بازپرداخت سود و کارمزد تسهیلات اعطایی براساس قرارداد بین دستگاه اجرایی، بانک عامل و خیرین تا زمان خاتمه طرح، از محل اعتبارات همان طرح صورت می گیرد.
به منظور انجام صحیح مسئولیت پذیرش، نگهداری و مراقبت، حضانت و سرپرستی کودکان بی سرپرست و بدسرپرست توسط سازمان بهزیستی کشور و اختیار واگذاری سرپرستی آنان به خانواده های واجد شرایط و موسسات، هیات وزیران آیین نامه اجرایی قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست را به تصویب رساند.
همچنین آیین نامه یکی از مواد قانون فوق موضوع ثبت مشخصات فردی کودک یا نوجوان تحت سرپرستی در شناسنامه سرپرست یا زوجین، به تصویب هیات وزیران رسید.*دولت.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید