سامانه و درگاه آنلاین شکایت و خدمات الکترونیکی حقوقی و قضایی

ارایه خدمات الکترونیک قضایی، از طرح‌های بزرگ و مهم دستگاه قضایی می‌باشد که مورد توجه و تاکید مدیران عالی دستگاه قضایی است. بی‌ تردید اجرای این طرح، گامی مهم در توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در دستگاه قضایی و توسعه حکومت الکترونیک در کشور، به شمار می‌آید.

برای دریافت تمام خدمات حقوقی و قضایی نظیر ارائه دادخواست و شکایت حقوقی و قضایی لینک زیر را کلکیک و یا لمس کنید:

سامانه خدمات الکترونیک حقوقی و قضائیی

امروزه آمادگی الکترونیک مردم و نیز ارتقای سطح دسترسی آنان به امکانات و تسهیلات فناوری اطلاعات و ارتباطات نسبت به گذشته، امکان کاهش مراجعات مردم به مراجع قضایی را تسهیل نموده است و آنها می توانند جهت طرح دعوا بدون مراجعه به محاکم یا دادسراها به صورت الکترونیکی و به دو طریق اقدام نمایند:

درگاه خدمات الکترونیکی: در این روش مراجعه کننده پس از ورود به درگاه خدمات الکترونیک قضایی  جهت ثبت دادخواست/شکواییه اقدام می نماید و پس از تکمیل اطلاعات مورد نظر کد رهگیری دریافت نموده و به نزدیکترین دفتر خدمات قضایی مراجعه می نماید و پس از احراز هویت ، ارائه مدارک و منضمات و پرداخت هزینه های مربوطه دادخواست یا شکواییه به مرجع صالح ارسال می گردد.

دفاتر خدمات الکترونیک قضایی: در این روش مراجعه کنندگان پس از انتخاب نزدیکترین دفتر خدمات قضایی با ارائه اطلاعات و مدارک مورد نیاز دادخواست/شکواییه خود را طرح می¬نمایند. متصدی دفتر، مدارک و اطلاعات مربوط را از شخص دریافت کرده و به طور مثال در بخش «ثبت دادخواست جدید»، اطلاعات مربوط به موضوع خواسته و بهای آن، مشخصات کامل خواهان، خوانده، وکیل/ نماینده (در صورت وجود)، متن دادخواست را ثبت می نماید.

پس از وارد نمودن تمامی اطلاعات فوق الذکر و محاسبه هزینه دادرسی متصدی دفتر از دادخواست نهایی شده، چاپ تهیه نموده و به تایید شخص می-رساند و پس از پرداخت هزینه دادرسی به مرجع قضائی صالح رسیدگی کننده به دادخواست، ارسال می نماید.

در این راستا در مرحله اول ارایه خدمات الکترونیک قضایی، خدمات الکترونیک قضایی زیر به تدریج از طریق این درگاه ارایه خواهد شد:

 • ارائه و پیگیری دادخواست
 • ارائه و پیگیری شکواییه
 • ارائه و پیگیری اظهارنامه
 • ارایه لایحه
 • ارایه مدارک و مستندات پرونده
 • اطلاع‌رسانی پرونده
 • اطلاع از آخرین وضعیت پرونده
 • رویت خلاصه موضوعات پرونده
 • مشاهده روندکار پرونده
 • مشاهده ردیفهای فرعی پرونده
 • رویت آخرین موضوع پرونده (عنوان خواسته / اتهام)
 • محاسبه هزینه دادرسی

همچنین اگر خدماتی وجود دارد و یا صفحه آنلاینی برای ارائه خدمات به کارمندان و کارکنان دولت، کارگران، ایثارگران و رزمندگان، بازنشستگان و بیمه شدگان وزارتخانه ها، موسسات و شرکت های دولتی، عمومی و خصوصی وجود داشته و از نظر ما دور مانده است، می توانید آن را به هم رده معرفی کنید تا در سامانه خدمات آنلاین هم رده درج گردد.

به این مطلب امتیاز دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
 1. اکبر نصیری می گوید

  باسلام
  بنده از واحد اداری یک شرکت تولیدی هستم و سوالی داشتم به این مضمون :
  ۱- شخصی در سال ۱۳۸۶ با ماده ۱۰ نوسازی صنایع بازنشسته شده است .
  ۲- بعد از چند سال که مستمری نوسازی صنایع را دریافت نموده با شکایت به دیوان رای صادر شده که شغل شما سخت و زیان آور هست و حالا می توانید نوع بازنشستگی را از نوسازی صنایع به سخت و زیان آور تغییر دهید این دستور دیوان عدالت اداری به سازمان تامین اجتماعی می باشد .
  ۳- سازمان در سال ۱۳۸۶ از شرکت ۴۶٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال بابت نوسازی اخذ نموده و حالا نیز ۵۴٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال بابت سخت و زیان آور می خواهد . سوال این است ؟
  هر شخص یک بار می تواند بازنشسته شده و یک مبلغ بابت آن پرداخت نماید البته در مدل های بالا . شرکت در هر حالت بایستی مبلغ آنرا پرداخت نماید مگر درست نیست که مابه التفاوت ۴۶٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال و مبلغ ۵۴٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال بابت بازنشستگی سخت و زیان آور ایشان پرداخت نماید

 2. علیرضا می گوید

  با سلام
  آیا مکان کارگزاری میشه در نزدیک شعبه باشه و طبق قانون باید چندکیلومتر فاصله داشته باشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.