سامانه آنلاین پرسش و پاسخ سازمان تامین اجتماعی

218

پاراف سامانه آنلاین پرسش و پاسخ سازمان تامین اجتماعی: کارمندان و کارکنان دولت، کارگران، ایثارگران و رزمندگان، بازنشستگان و بیمه شدگان وزارتخانه ها، موسسات و شرکت های دولتی، عمومی و خصوصی نیاز هایی دارند که مجبورند مداوما آنها را برطرف نمایند. دسترسی مداوم به اینگونه نیازها مستلزم صرف وقت و هزینه زیاد است.

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که در همه امور مرتبط با سازمان تامین اجتماعی با ابهامات و مشکلات برخورد کرده و یا حتی انتقادی داشته باشید. شما می توانید از طریق سامانه زیر سئوال و یا انتقاد خود را مستقیما از ساطمان تامین اجتماعی پرسیده و پاسخ خود را دریافت نمایید.

برای ورود به این سامانه می توانید از نشانی اینترنتی www.tamin.ir/porsesh استفاده نمایید.

هم اکنون رفع بسیاری از اینگونه نیازها و خدمات بصورت اینترنتی و آنلاین ارائه می گردد.

خدماتی همچون:

دریافت فیش حقوقی

دریافت احکام کارگزینی

ثبت نام وام و تحصیلات

تکمیل فرم اطلاعات کارمندی یا اداری استخدامی

انواع درخواست های آنلاین

فرم های شکایت و یا انتقاد از ارائه خدمات

پرسش و پاسخ یا مشاوره آنلاین اداری، شغلی و استخدامی

محاسبه آنلاین اقساط و سود سپرده ها

خرید های آنلاین

و بسیاری خدمات اینترنتی و آنلاین دیگر.

ما در سامانه خدمات آنلاین پاراف همه این موارد را بصورت یکجا برای شما کارمندان و کارکنان دولت، کارگران، ایثارگران و رزمندگان، بازنشستگان و بیمه شدگان وزارتخانه ها، موسسات و شرکت های دولتی، عمومی و خصوصی عزیز و گرامی فراهم نموده ایم. شما دیگر نیازی نیست هر بار به جستجوی پر هزینه و وقت گیر اینگونه خدمات بپردازید.

برای استفاده از این خدمات به سایت پاراف و قسمت خدمات آنلاین مراجعه کرده و از لیست خدمات تهیه شده استفاده کنید. در صورتی که در دسترسی به لینک های معرفی شده مشکلی رخ داده است و یا دسترسی شما کاملا قطع گردیده از طریق صفحه تماس با پاراف ما را مطلع کنید.

همچنین اگر خدماتی وجود دارد و یا صفحه آنلاینی برای ارائه خدمات به کارمندان و کارکنان دولت، کارگران، ایثارگران و رزمندگان، بازنشستگان و بیمه شدگان وزارتخانه ها، موسسات و شرکت های دولتی، عمومی و خصوصی وجود داشته و از نظر ما دور مانده است، می توانید آن را به پاراف معرفی کنید تا در سامانه خدمات آنلاین پاراف درج گردد.

218 نظرات

 1. من بیست و هشت روز پیش از کار اخراج شدم.پس از پانزده روز با تماس کارفرما جهت تسویه حساب مراجعه کردم و تمام طلب خود را با ثبت امضا و اثر انگشت به کارفرما دریافت نمودم.حال متقاضی بیمه بیکاری هستم و یکی از بندهای شرایط دریافت بیمه بیکاری اخذ نامه عدم نیاز و قراردا یکسال آخر از کارفرما میباشد.سوال من این است که اگر کارفرما نخواهد این مدارک را به کارگر اخراجی بدهد چه راهی برای دریافت بیمه بیکاری وجود دارد؟خواهش میکنم منو راهنمایی کنید

 2. با سلام خواهر اینجانب 42 سال سن و 16 سال سابقه حق بیمه داره در حال حاضر بدلیل پاره ای از مشکلات خانوادگی قصد بازنشستگی پیش از موعد را دارد لطفا شرایط و راه حل های آنرا بیان میفرمایید. ممنون

  • با سلام
   تامین اجتماعی فعلا بازنشستگی پیش از موعد رو اجرا نمی کنه. ضمنا اون هم حداقل 25 سال سابقه بیمه می خواد.

 3. اقدام کنم گفتن بهت تعلق نمیگیره چون سلام سلام من اقدام کردم برای بیمه بیکاری گفتن میبایست یکسال مستمر در آخرین محل کارت سابقه داشته باشی من در کل ۱۶ ماه سابقه دارم که آخرین محل کارم ۸ ماه اشتغال داشتم مگه حداقل سابقه برای دریافت بیمه بیکاری ۶ ماه نیست؟باتشکرممنون میشم زودپاسخ بدین

  نظر شما در انتظار تایید مدیریت است

 4. باسلام 51 ساله هستم دوازده سال سابقه بیمه دارم ولی 4 سال است بیمه ام قطع شده برای ادامه بیمه کمسیون فرستاده میشودیانه و درضمن الان خدمات کامپیوتری دارم کمک دولتی برای پرداخت حق بیمه تعلق میگیرد یانه

  • با سلام
   می توانید سالهایی را که پرداخت نکرده اید + جریمه های آن پرداخت کنید و بیمه را تا سن 60 سالگی ادامه دهید.

 5. با سلام پدر بنده درسال 74 با 17 سال سابقه و با سن 61 سال بازنشست شد که البته تمام سابقه مربوط به قبل از انفلاب ایشان هیچکدام پیدا نشده است . ایشان در سال 94 فوت شدند و الان همسر ایشان که بازمانده ایشان است مستمری می‌گیرند به مبلغ 890000 تومان . مادرم الان پیگیر سابقه قبل از انقلاب ایشان شده است و خوشبختانه چند سال پیدا شده است و هنوز هم تحت بررسی است می‌خواستم بدانم آیا با این سوابق جدید آیا مستمری ایشان افزایش می‌یابد و تضیع حق پدر بنده که طی این بیست سال زمان بازیشستگی یعنی از سال 74 تا 94 می‌توانست با سابقه ای بیشتر از 17 سال بازنشست شودبه گونه‌ای قابل جبران است؟

 6. باسلام
  بنده سال 91با خودروی شخصی درحین ماموریت اداری دچارسانحه واژگونی شدم که منجربه عمل جراحی ودرنتیجه 15%ازکارافتادگی(غیرناشی ازکار)شد!این درحالیست که هنوزهم برگه ماموریت موجود میباشد.لطفاراهنمایی فرمایید باتشکر

  • با سلام . در صورتیکه در برگه ماموریت شما، عنوان وسیله نقلیه خودروی شخصی شما را ذکر کرده باشد، بله تعلق می گیرد. در غیر اینصورت خیر.

 7. با سلام
  متولد سال 1340 هستم از سال 1380 در یک اداره دولتی بدون هیچ قراردادی و بیمه ای مشغول به کار هسیم تنها حقوق ناچیزی در یافت نموده ام در طی این 14 سال یک و نیم سال خود را بیمه خویش فرما کردم و سه سال توسط یک کارگاه بیمه دارم و تمامی مستنداتی که نشان دهد با این جانب به عنوان کارمند رفتار شده (لوح های تقدیر , حضور در کشیک ها و نامه هایی را که دال بر کار کردن این جانب جهت استخدام به مرکز زدن و…)را دارم اما حقوق این جانب ناچیز است حال دو سوال 1. ایا میتوتنم سوابق بیمه خود را بعد از شکایت پس بگیرم تا این 14 سال کامل شود؟ 2.ایا میتوانم حقوق خود را در طی این سالها دریافت کنم؟

  • با تشکر بابت پاسخ
   من هیچ گونه قرار داد کاری نداشته ام از ابتدای تاسیس این اداره(بخشداری) در این اداره مشغول به کارم و هرسال قول استخدام پیمانی و یا رسمی را به اینجانب داده اند و تمام نامه هایی را که به استانداری و فرمانداری جهت استخدام این جانب زده اند را دارم .ایا میتوانم سال هلیی را که بیمه نبودم را شکایت کنم؟ایا امکان این رو داره که بتونم حقوقم رو نیز بگیرم؟در تمامی نامهایی را که برای استخدام این جانب زدن نوشتن که بنده 14 سال مشغول به کارم و از حقوق مناسب و مزایا و اضافه کاری استفاده نکرده ایمو همه مستندات موجودن و مشکلی جهت اثبات حرف خود ندارم

 8. با تشکر مجدد
  لطفا راهنمایی کنید چگونه میتوان حقوق و سوابق بیمه خود را بگیرم.اگر شکایت,از چه اداره ای و به کجا شکایت کنم و جهت حقوق خود باید جدای از بیمه شکایت منکم یا هردو در یک شکوایه بنویسم

 9. شرکسلام
  ازکارمندان شرکت شمال پلاستیک چابکسر میباشم
  کارفرما بعداز تعطیلات تابستانه
  اطلاعیه ای با این مضمون که شرکت تا اطلاع ثانوی تعطیل میباشد در نصب نموده و از ورود کارگران جلوگیری نموده
  باین حساب وضعیت حقوقی ما چیست؟
  آیا باید به اداره کار یا بیمه اطلاع بدهیم
  تا غیبت نخوریم و در سابقه بیمه ای دچار مشکل نشویم؟

 10. باسلام بنده با٥٨سال سنو١٩سال سابقه تامین اجتماعی طبق بخشنامه۶٥بازنشسته بیش ازموعدشدم پایه حقوق مو۴٥۴هزارتومان درنظرگرفته اند خواستم بدونم با حق مسکن و حق بنوحق او با دو خواروبار حقوق من چقدر میشه ؟

 11. با عرض سلام و احترام حضور مسئولین محترم سامانه وزین و مفید ” پاراف ” ، و سپاس و قدر دانی از پاسخ ها و راهنمایی های ارزشمند شما .
  اینجانب از کارکنان دائمی یکی از سازمانهای وابسته به شهرداری تهران هستم.
  البته لازم است عرض کنم که شرایط استخدامی و عقد قرارداد کارکنان این سازمان بر اساس قانون کار بوده و هیچ تبعیتی از قوانین شهرداری تهران ندارد .
  همچنین معروض میگردد که در سازمان متبوع بنده طرح طبقه بندی مشاغل در سال 1385 ( حدودا ) اجرا گردیده است .
  بنده از بدو استخدام در سطوح شغلی متصدی ، کمک کارشناس ، کارشناس ، رئیس واحد ، مدیر واحد ، …
  خدمت نموده ام . و بر اساس گذشت زمان و شایستگی های فردی ارتقای شغلی داشته ام .
  در آخرین جایگاه سازمانی ، بعنوان عضو هیات مدیره و مدیر عامل یکی از شرکتهای وابسته به سازمان متبوع ( کلیه سهام شرکت متعلق به سازمان میباشد ) خدمت نموده ام ( البته بصورت مامور از سازمان به شرکت مذکور و پرداخت حقوق و مزایا بوسیله سازمان ) . و دریافت ماهیانه مبلغی بعنوان ترمیم حقوق از شرکت ، به استناد مصوبه هیات مدیره و مجوز رییس مجمع عمومی ( که رییس مجمع عمومی ، با توجه به تعلق کلیه سهام شرکت به سازمان متلوع همان شخص رییس سازمان میباشد ) .
  پس از تغییر رییس اسبق سازمان ، و انتصاب رییس جدید نیز بمدت یکسال با سیستم مدیریتی جدید و اعضای هیات مدیره جدید با همان عنوان شغلی ( عضو هیات مدیره و مدیر عامل ) همکاری نمودم .
  و بر اساس تصمیم رییس مجمع یا همان رییس سازمان عزل و ماموریت بنده در شرکت خاتمه یافت . و بنابر این جهت تعیین جایگاه و محل خدمت جدید به منابع انسانی مراجعه نمودم .
  و حدود 2 ماه و نیم منتظر تصمیم مدیریت سارمانی شدم ( و به اصطلاح در اختیار کارگزینی بودم ) .
  در همین زمان باز هم مدیریت ارشد سازمانی تغییر کرد . و از ابتدای حضور ایشان تا کنون ( حدود 6 و ماه و نیم ) در همان سرایط تعلیق یا در اختیار کارگزینی هستم . یعنی در مجموع حدودا مدت 9 ماه .
  طی مدت مذکور کلیه فوق العاده مسئولیت بنده حذف شده است و اینکه در خصوص جایگاه سازمانی جدید هم تصمیمی گرفته نمیشود .
  ضمنا در حکم کارگزینی که بابت سال جدید صادر شده ، عنوان شغلی بنده ” فاقد پست ” لحاظ گردیده .
  سئوال حقیر از حضورتان این است که ،
  آیا به لحاظ قانونی حذف سطح شغلی و قطع فوق العاده مسئولیت صحیح است ؟
  و مدیریت ارشد سازمانی این اختیار را دارد که پس از17 سال سابقه کار ، پست سازمانی بنده را به جایگاههای کارشناسی ( بطور کلی در مشاغل غیر مدیریتی ) تنزل دهد ؟
  و آیا راهکار قانونی مبنی بر ممانعت از ادامه شرایط فعلی ( در اختیار کارگزینی بودن بنده ) وجود دارد ؟

  از طولانی شدن عرایضم واقعا پوزش میخواهم . و قبلا از راهنمایی و پاسخ ارزشمندتان صمیمانه سپاسگزارم . با احترام مجدد

 12. با سلام خدمت شما … من 25 سال سابقه دارم تقاضای بازنشستگی از طریق کار های سخت و زیان آور کردم . 7.5سال آن توسط کمیته بدوی تایید شده آیا میتوانم باز نشسته شوم؟؟؟

 13. سلام
  من در یک مرکز تحقیقاتی با رده ارشد مشغول به کار هستم. با توجه به ماهیت کار و ماهیت مرکز امکان حضور 30 روز در ماه نیست.
  1-از کارفرما درخواست کردم با هزینه خودم مابقی ماه را هم برایم بیمه رد کنند

  (بطور مثال 25 روز براساس محاسبات در یکماه بیمه تعلق میگیرد و 5 روز مابقی را خودم بعهده بگیرم) اما کارفرما قبول نمی کند و میگوید این کار قانونی نیست

  از یکی از شعب بیمه سوال کردم میگویند مشکلی از نظر قانونی بودن ندارد و اگر کارفرما بخواهد می تواند با هزینه خود شما 30 روز کامل را رد کند

  سوال بنده این است که ایا راهی وجود دارد که بیمه من کامل رد شود؟

  2- پرسیدم ایا می توانم 5 روز مابقی را اختیاری رد کنم؟ گفتند اختیاری فقط 30 روزه است و اگر کارفرمایی حتی یک روز برایم بیمه رد کند نمی تواند بابت 29 روز مابقی خودم اختیاری رد کنم. آیا این امر صحت دارد؟

  3- در نهایت با توجه به اینکه شغل خوبی دارم و تنها مشکلم ناقص رد شدن بیمه است چه راه حلی وجود دارد که بیمه ام را با هزینه خودم کامل رد کنم؟

 14. باسلام و خسته نباشید. بنده در شرکتی خصوصی با 2 قراداد 1.5 ماهه و 1 ساله مشغول به کار بوده ام اما متاسفانه قبل از اتمام قراداد 1 ساله ام من را اخراج کرده اند .ایابنده می توانم با این 2 قراردادی که جمعا 1 سال بیمه برایم رد شده از یکسال حق بیمه بیکاری برخوردار باشم؟؟ باتشکر ودعای خیر

 15. با سلام وبا تشکر از پاسخ شما میخواستم بدانم با ۲۵ سال سابقه و۵۲ سال سن می شود با ۲۵ روز حقوق بازنشست شد؟؟؟؟

 16. با سلام
  جوانی هستم ۲۶ ساله از ۱۹ سالگی در شرکتی مشغول به کار بوده ام حق بیمه من تمام و کمال از سوی شرکت به بیمه تامین اجتماعی پرداخت شده است .نکته اینجاست که من به دلیل مشکلات مالی خانواده ام به سربازی نرفته ام -حالا توسط شرکت اخراج شده ام -۷.۵ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم .با این شرایط (نداشتن پایان خدمت ) آیا میتوانم در خواست بیمه بیکاری بکنم .
  با تشکر

 17. سلام پدرم حدود ده سال پیش از جای ک کار میکرد اومد بیرون و حدود ۱۵ سال بیمه دارد بیمه بیکاری بهش تعلق میگیرد الان

 18. باعرض سلام وخسته نباشید

  اینجانب ایثارگربعدازهفت سال سابقه دراداره ازسال۷۴ بازخرید شده ودر سال ۹۴بااستفاده ازقانون اعاده بخدمت ایثارگران ازاول اذر۹۴ درهمان اداره مشغول بکارشدم ازتاریخ بازخریدی تا شروع بکار حق بیمه نیز پرداخت نموده ام(۲۸سال کل سابقه بیمه)ایا موقع بازنشستگی شامل پاداش میباشم وکل سابقه بیمه جزو سنوات میباشد باتشکر از شما

 19. آیا دختران مستمری بگیر پدران خود، پس از ازدواچ ، مستمری شان را باز هم دریافت میکنند باتوجه به قانون جدید پرداخت مستمری زنان بی سرپرست پس از ازدواج

 20. با سلام من 16 سال سابقه کار در یک دستگاه دولتی را دارم .قبل از اینکه در این اداره استخدام بشم در یک شرکت خصوصی کار می کردم که آن دوسال هم بیمه پرداخت شده البته الان متوجه یکمآه و 15 روز اون شرکت بیمه من را نداده سوال من این است چکار کنم سنوات شرکت خصوصی را به سنوات دولتی خود منتقل بدم که زودتر بازنشسته بشم حاضرم هر هزینه ای باشه پرداخت کنم لطفا منو راهنمایی بفرمایید ممنون.

 21. سلام خسته نباشید من دوسال خدمت سربازی دارم اگربخاهم بیمه اش رابه سابقه بیمه ام اضافه کنم ایابایدپولی پرداخت کنم درصورتی که قبل از خدمت یکسال ونیم بیمه بودم؟

 22. سلام من اگربخاهم دوسال حق بیمه خدمت سربازیمو به سابقه بیمه ام اضافه کنم بایدپولی پرداخت کنم درصورتی که قبل از خدمت یکسالونیم بیمه بودم ؟باتشکر

 23. بیمه شده تامین اجتماعی با سی سال سابقه هستم که حدود 9 سال آخر را حق بیمه پرداختی مطابق بخشنامه های وزارت کار و تامین اجتماعی بوده و همواره سقف حقوق و پرداختی را داشته ام. یعنی هر گونه افزایشی در حقوق ، مطابق نص صریح بخشنامه های وزارت کار بوده است.
  تامین اجتماعی اعلام می کند مطابق قانون برنامه پنجم ، میانگین 5 سال آخر را برای حقوق بازنشستگی لحاظ میکند در صورتی که من افزایش حقوق غیر متعارفی نداشته ام و در توضیح میگویند میتوانید به دیوان عدالت شکایت کنید و رای بگیرید.

  آیا راهی غیر از شکایت و راهی شدن به دادگاه دارم؟

 24. سلام. اگر خانمی کارمند بازنشسته آموزش و پرورش باشد و همسرش بیمه تامین اجتماعی باشد آیا پس از فوت شوهر حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی او به این خانم داده می شود ؟

 25. مدتی‌ را در یک شرکت بدون قرارداد کار کرده ام. اکنون شرکت مرا بدون پرداخت حقوق اخراج کرده. از تأمین اجتماعی تقاضای ارسالِ بازرس برای بررسی محل کارِ من و تنظیمِ صورت جلسه کرده‌ام تا بتوانم گفته خود مبنی بر اشتغال به کار در آنجا را ثابت کنم. شرکتِ من در یک محل مسکونی می‌باشد. آیا اگر آنها درب را بر روی بازرس باز نکند چه اتفاقی‌ می‌‌افتاد؟

  متشکرم

 26. سلام سوالی داشتم بنده برگه پرداخت بیمه را صادر کردم ولی مهلت مقرر ان که 72 ساعت است گذشته و الان پرداخت نمیشه باید چکار کرد لطفا راهنمایی کنید

 27. سلام سوالی داشتم من برگه پرداخت بیمه رو صادر کردم اما از مهلت مقرر ان که 72 ساعت است گذشته و دیگه پرداخت نمیشه الان من باید چکار کنم

 28. سلام می خواستم بپرسم کسی که مرخصی زایمان بوده به دوران مرخصی اش عیدی و سنوات پایان سال تعلق می گیرد یا خیر اگر تعلق می گیرد بر عهده کارفرماست یا اداره تأمین اجتماعی؟

 29. عرض سلام خدمت همکاران گرامی

  در ارتباط با حسابرسی سازمان تامین اجتماعی برای عملکرد سال ۹۲ سوالی داشتم
  در صورتیکه هزینه بیمه در دفاتر قانونی ثبت نشده باشد و رقم هزینه حقوق بالاتر از لیستهای ارسالی به تامین اجتماعی در دفاتر ثبت شده باشد تکلیف چه خواهد شد ؟
  آیا شرکت مشمول جریمه خواهد شد و به چه مبلغی ؟

  ویا به میزان مابه تفاوت هزینه حقوق ثبت شده در دفاتر و لیستهای بیمه مشمول بیمه خواهد شد ؟

  ممنون از دوستان اگه راهنمایی بفرمایند

 30. یک سوال حقوقی درباره دریافت حقوق از دو صندوق تامین اجتماعی و خدمات درمانی داشتم از حضور شما.
  اینجانب دختری هستم مجرد که مدت چند سال هست حقوق بازنشستگی والدینم را دریافت میکنم و تا الان در هیچ اداره ای مشغول کار نبوده ام و هیچ سابقه بیمه ای ندارم ، در حال حاضر قصد دارم با یک شرکت مشاوره ای بصورت قراردادی همکاری داشته باشم و سابقه بیمه ای برای من محاسبه شود از صندوق تامین اجتماعی . حقوق بازنشستگی والدین من از صندوق خدمات درمانی پرداخت میشود.
  سوال من این هست که در صورت بیمه شدن در شرکت مشاوره ای و پرداخت حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی با توجه به اینکه حقوق بازنشستگی از صندوق خدمات درمانی پرداخت میشود و دو صندوق متفاوت است آیا حقوق بازنشستگی در صورت بیمه شدن من قطع میشود ؟ یا اینکه می توانم هر دو حق بیمه را به هر دو صندوق پرداخت کنم و هر دو حقوق را دریافت کنم ؟

 31. با عرض سلام:من مدت ۱۸ سال است در بیمارستان خصوصی مشغول بکار میباشم که به عنوان کارگر خدمات به مدت ۲ دوسال در بخش بیماران و ۱۶سال دراتاق عمل به عنوان آبدار مشغول هستم .لذا به مسئولین بیمارستان و مسئولین محترم تامین اجتماعی مراجعه کردم در خصوص اینکه عنوان شغلی اینجانب در پرونده تامین اجتماعی چه میباشد متاسفانه جواب نمیده ند چگونه میشود قبل از باز نشستگی به این امر که عنوان شغلی اینجانب چه میباشد واقف شد.با تشکر

 32. سلام من پدرم بیمه تامین اجتماعی بودن که ۷ سال فوت شدن و بعد از فوت پدر حقوق ایشون میگیریم اما یوال من اینه که من ۲۵ ساله بیماری لوپوس دارم وزیر نظر پزشک هستم بکی از داروهام سل سپت سویسی هستش که بیمه قبلا رایگان میداد (بیماری نادر هستبم) ولی الان تامین اجتماعی فقط ۱۲۰ تا از ۲۴۰ تا رو اونم باقیمت ۶۰۰۰۰ تومان میده بفیش تزتد که بخوام بگیدم ۴۵۰ تومان میشه توانایش ندارم سل سپت ایرانی هم انزیم کبدم بالا میبره الان باید چکار کنم ممنو
  ن میشم راهنمایی کنین

 33. سلام
  در شرکتی مشغول بکار شدم و با توجه به اینکه سابقه پرداخت بیمه نداشتم،بیمه تامین اجتماعی
  ثبتنام کردم و طب کار و همه چیز انجام دادم، اون شرکت حق بیمه منو پرداخت نکرد و منم اومدم بیرون از اون شرکت،حالا اگه بخوام بیمه مشاغل آزاد برا خودم رد کنم،آیا باید از اول همه مراحل رو انجام بدم،از جمله طب کار و ….، یا اینکه میتونم با همون ثبتنام قبلی بیمه رد کنم،ضمنا عنوان شغلی من در ثبتنام اول طراح بود،ممنون میشم جواب رو برام ایمیل کنید

 34. سلام.پدر من متولد شهریور ۱۳۳۵ هستن.با توجه به اینکه در سال ۹۵ هستیم آیا ۶۰ سال محسوب میشود برای بازنشستگی؟ یا اینکه ماه تولد هم منظور میشود و باید تا شهریور برای بازنشستگی صبر کنن؟

 35. سلام پدر بنده ۷۴ سال سن دارن و حدودا ۱۶سال سابقه بیمه از سال ۷۷ تاکنون میخواستم بدونم ایشون میتونن درخواست باز نشستگی بدن؟ حقوق بازنشستگی با این شرایط چگونه محاسبه میشه؟
  تشکر

 36. با سلام
  بنده کارمند ددولت با ۵۰ سال سن و ۲۶ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی میخواستم بازنشسته بشوم . آیا هزینه ای باید دستگاه به تامین اجتماعی بپردازد؟

 37. سلام
  منظورم بازنشستگی پیش از موعد و بدون سنوات ارفاقی میباشد که بنده با ۵۰ سال سن و ۲۶ سال سابقه و کارمند دولت درخواست دارم . ایا امکان پذیر است؟

 38. برای گرفتن فیش حقوقی پدرم یک ماه است که تلاش می کنم ولی موفق به دریافت آن نمی شوم در صورتی که قبلا چنین مشکلی نداشتم چند مرتبه هم فرمی پر کرده ام و کد رهگیری گرفته ام اما سایت اعلامی نیز جهت پیگیری کد رهگیری باز نمی شود لطفاً راهنمایی کنید . باتشکر

 39. با سلام. اگر یک شرکت حمل ونقل پیمانکاری حق بیمه پیمانکاری خود را اضافه پرداخت نموده باشد ومفاصا حساب رابه مبلغ اضافه گرفته باشد پس ازیکسال می تواند اعتراض نماید با مدارک?

 40. باسلام. اگر یک شرکت حمل ونقل پیمانکاری حق بیمه خود رابه صورت ۷ درصد واریز وپس از دریافت مفاصا وگذشت یکسال درخواست اعتراض نماید معتبراست

 41. ١٠- بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت:

  در اجرای قانون تمدید قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب ١٠/١٢/١٣٨٩ مجلس‌شورای اسلامی و بند ٩۴ قانون بودجه سال ١٣٩١ کل کشور و تبصره ٣ ماده واحده قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت ، شرکتهای دولتی و موسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی میتوانند صرفاً با استفاده از منابع مالی خود ، کارکنان واجد شرایط خود را به نحو مقرر در این قانون بازنشسته نمایند . کارکنان دستگاههای مذکور پس از درخواست بازنشستگی و موافقت بالاترین مقام دستگاه مربوطه و بررسی سوابق پرداخت حق بیمه، درصورت احراز شرایط لازم و با استفاده از حداکثر پنج‌سال سنوات ارفاقی تا سقف سی‌سال میتوانند بازنشسته شوند.
  بر اساس مفاد این قانون « بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت با موافقت بالاترین مقام اجرائی دستگاه یا مقام مجاز موضوع مواد ۵٢ و ۵٣ قانون محاسبات عمومی و بدون سنوات ارفاقی و مشروط به حذف یک پست سازمانی به ازای هر بازنشسته پیش از موعد مجاز است. جرای این حکم از محل منابع دستگاهها و واگذاری‌اموال دولتی قابل پرداخت است » . بنابراین وزارتخانه ها و موسسات دولتی می‌توانند ضمن ارسال درخواست متقاضی مبنی بر بازنشستگی بدون سنوات ارفاقی، موافقت خود در خصوص اجرای دقیق موارد مصرح در بند قانونی مذکور و آمادگی پرداخت هزینه های مربوطه را جهت بررسی سوابق و شرایط به شعب سازمان ارجاع نمایند بدیهی است در صورت احراز شرایط لازم ، برخورداری این قبیل افراد از مستمری بازنشستگی براساس سنوات پرداخت حق‌بیمه و بدون احتساب سابقه ارفاقی خواهد بود.

  شرائط لازم جهت بهره مندی از بازنشستگی وفق این قانون عبارت است از:
  ١- دارا بودن سابقه قابل قبول پرداخت حق بیمه به میزان حداقل ٢۵ سال برای مردان و حداقل ٢٠ سال برای زنان، بدون لحاظ شرط سنی در هریک از موارد.
  ٢- اعلام موافقت و ارسال درخواست کتبی متقاضیان بازنشستگی در مهلت قانونی از سوی دستگاه متبوع با اشاره به « قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت »

 42. باسلام
  تاریخ از کارافتادگی من در کمسیون و کلاآذر۸۱بوده و مکتوب شده(بدوی)اما تاریخبرقراری مستمری ام از تاریخ رای کمسیون یعنی اسفند ۹۴لحاظ شده :ایا راهی بغیر شکایت به دیوان هست در ضمن هیچگونه پولی بابت استراحت یا غرامت ایام بیماری نگرفتم/و بعلت قطع نخاع وغیر ناشی از کار:کار افتاده شدم و. به رای. بدوی کمسیون هم اعتراض نکردم چون تاریخ از کار. افادگی ام درمتن و زیر حکم قید شده بود\باید به تهران بیام خواهش میکنم کمک و راهنمایی.کنید:باتشکر

 43. با عرض سلام من تحت پوشش کمیته امداد هستم، میخواستم بدونم اگه در آینده جایی مشغول به کار شدم و خواستن برام بیمه رد کنن مشخص میشه که من تحت پوشش بودم؟ اگه جواب بله هست آیا راهی وجود داره که مشخص نشه؟( در مقطعی هم دفترچه تامین درمان تامین اجتماعی به جای کارت های سبز صادر کرده بودن) ضمنا بلافاصله بعد از بیمه رد کردن من از تحت پوشش خارج میشم؟

 44. سلام.من مسئول فروش اینترنتی هستم که محصولات پارچه ایی یکی از وارد کنندگان را از طریق ارسال عکس محصولات به فروش میرساندم.بازرس بیمه برای من ترک کار زده چون در محل نبودم(لزومی هم نداشته که باشم)آیا میتونم از بازرس شکایت کنم و مجدد بیمه ام رو ادامه بدم؟

 45. باسلام خواهشمندم درقانون کاردرخصوص حق عائله فرزندسوم وچهارم که دوقلوهستندایاحقی تعلق می گیرد شرکتی که درآن کارمی کنم اظهارمی کندکه تعلق نمی گیرد چه بایدکرد

 46. باسلام دریک شرکت حمل ونقل ۱۶سال کارمی کنم هیچ قراردادی ازروزاول باشرکت هیچ قراردادی ندارم ایانداشتن قراردادبه ضررکارگران نیست آیادرموقع بازنشستهشدن یابازخریدخدمت متضررنمی شویم

  • با سلام. اگر بیمه شما مستمرا توسط کارفرما پرداخت می شود، تاثیری در بازنشستگی ندارد. سوابق ملاک است. اما احکام و فیش های حقوقی خود را نگه دارید. در آینده در صورت اخراج و یا تعویل نیرو به کار می آیند.

 47. سلام بنده از اواسط سال ۹۴ در یک شرکت خصوصی با حقوقی معادل ۱.۷۵۰.۰۰۰ تومان مشغول به کار شدم. مبلغی که بابت حق بیمه از طرف شرکت پرداخت می شود معادل کف پایه حقوق قانونی می باشد. آیا بعد از آغاز سال ۹۵ ، افزایش حقوق ۱۴ درصد به حقوق ۱.۷۵۰.۰۰۰ تومانی بنده تعلق میگیرد یا خیر؟ اگر تعلق میگیرد و محاسبه بخصوصی دارد لطفاً مرحمت فرموده و اعلام فرمایید. باتشکر فراوان

  • با سلام. حق بیمه بر اساس مزایای مشمول کسور بازنشستگی است. افزایش بر اساس حداقل و حداکثر های اعلامی وزارت کار می باشد.

 48. سلام من ازسال۸۶ تا مردادماه ۹۴ در شرکتی فعالیت داشتم و سنوات دو سال اول (سال ۸۶و۸۷) راهمان سال پرداخت کردند اما باتوجه به اینکه از شرکت وام گرفتیم در سال۹۱ سنوات برپایه سال ۹۱ بسته شده ودر اسفند سال ۹۳ مابقی وام از سنوات کسرنمودند. آیا قانونی وجود دارد که سنوات برپایه سال۹۱ بسته بشه و به کارگر پرداخت نشه یا سنوات طبق آخرین سالی که در شرکت فعالیت داشتم محاسبه میشه…لطفا راهنمایی کنید

 49. سلام در شرکتی به عنوان نگهبان فعالیت داشتم که ۲۲ روز کاری و۸ روز مرخصی هستیم وطبق قانون کار ما کارگران ۲۶ روز کاری در سال مرخصی استحقاقی داریم اما شرکت این ۲۶ روز مرخصی استحقاقی را جز ساعتهای کاری و۸ روز مرخصی محاسبه میکنه( به خاطر شغل نگهبانی ۱۲ ساعت در روز کار میکنیم) آیا ۲۶ روز شامل من میشه یا نه لطفا راهنمایی کنید

 50. سلام.من کارمند رسمی(دائم) یک شرکت خصوصی هستم با۳۰سال سابقه و۵۳سال سن .که ۲سال ازاین سابقه مربوط به خرید سابقه بیمه خدمت سربازی است .آیا کارفرمای من میتواند بنده راعلی رغم میلم به اجبار وادار به بازنشسته شدن نماید؟

  • با سلام. منطور از وادار کردن چیست؟ شما بر اساس قانون بازنشسته هستید. نگهداری شما از این پس از اختیارات کارفرما است.

 51. با سلام وسپاس
  کارگر رسمی با سابقه ۲۸ ساله ام که دریک شرکت خصوصی مشغول میباشم و با توجه به خرید سابقه بیمه خدمت سربازی بمدت ۲سال کارفرما تصمیم دارد بدون رضایت اینجانب برای بازنشستگی ۳۰ ساله اقدام نماید.
  در صورتی که تمایل به باز نشستگی باسابقه ۳۲ سال را دارم
  آیا کارفرما مطابق قوانین می توانداز ۲ سال سابقه بیمه خدمت سربازی اینجانب استفاده نموده و ۳۰ ساله مرا باز نشست نماید ؟؟؟؟؟؟

 52. سلام.من شناسنامه خودم و عوض کردم.شماره مسلسل جدید بهم داده.توی سایت سوابق بیمه ک میرم حتما باید با شماره مسلسل قدیمیم وارد بشم.چکار باید بکنم ک بتونم با شماره مسلسل جدید وارد بشم.ممنون میشم اگه سریع جواب بدین

 53. با سلام . من تا بهمن ۹۱ بیمه مشاغل آزاد بودم بعد بخاطر اخذ مدرک مهندسی و تجربه در امر ساخت و تولید در یک شرکت تولیدی استخدام شدم و از بهمن ۹۱ تا کنون بیمه اجباری برام رد میکردند . هفته قبل با داشتن ۶۴ سال سن و ۲۰ سال سابقه بیمه برای بازنشستگی به شعبه مربوطه مراجعه کردم که کارمند مسئول گفتند مستمری تو بر مبنای ۵ سال آخر آنهم ۲۰ روز حقوق در ماه محایبه میشه که با شنیدن این خبر شوکه شدم و بی اختیار بیمه را ترک کردم . الآن خواهشمندم برای اینکه تا این حد حقم ضایع نشه منو راهنمائی بفرمائید

 54. باسلام من تا دیماه ۹۱ بیمه مشاغل آزاد بودم سپس بخاطر اخذ مدرک مهندسی و داشتن تجربه در امر ساخت و تولید در یک شرکت تولیدی استخدام شدم و از بهمن ۹۱ تا این تاریخ برام بیمه اجباری رد میکردند . هفته قبل بخاطر داشتن ۶۴ سال سن و ۲۰ سال سابقه بیمه بشعبه مراجعه کردم لذا کارمند بیمه گفتند مستمری بازنشستگی تو بر مبنای ۵ سال آخر آنهم ۲۰ روز حقوق در ماه محاسبه میشه که با شنیدن این خبر شوک بمن دست داد و بی اختیار بیمه را ترک کردم . حال ازشما خواهش میکنم بخاطر اینکه حقم ضایع نشه منو راهنمائی بفرمائید / باتشکر

 55. با سلام و تشکر از این سایت ارزنده یک سوال کلی دارم یعنی این سوال همه بیمه شدگان تامین اجتماعیه . چرا کارمندان اداره شما بهیچ عنوان به کارگر هیچگونه راهنمائی که از نظر اقتصادی به ضرر تامین اجتماعی و بنفع کارگر باشه نمیکنند ؟ من بارها از جواب گمراه کننده کارمندان به نتیجه نرسیده ام اما از راهنمائی کارگری بازنشسته به نتیجه مطلوب رسیده ام ضمنا طرز برخورد و رفتار کارمندان آن اداره با ارباب رجوع با کارمندان سایر ادارات قابل مقایسه نیست در کل چرا اداره شما کارگر را جیره خور خودش میدونه و براش حرمتی قائل نیست . با تشکر از جواب حضرتعالی

  • با سلام. لطفا سئوال خود را از طریق سامانه تامین اجتماعی مطرح نمایید. نشانی اینترنتی آن در مطلب فوق ذکر شده است.

 56. با سلام
  ما ۲ شرکت هستیم که مشترکا مکانی رو برای کار اجاره کردیم و هر کدام کارکنانی جدا داریم
  شرکت ما فضایی که بهش اختصاص گرفته خیلی بزرگه و فضای اضافی زیاد داریم و میخوایم بخشی از این فضا رو به یه تیم یا شخص یا چند نفر دیگه اجاره بدیم…
  سوالم این بود که ما دو شرکت بیمه کارکنانمون رو میریزیم با این حال آیا این تیم جدید که میاد و ما باهاشون قرارداد میبندیم قطعا شرکت نخواهند بود و گروه نهایتا ۲ الی ۳ نفره هستن که بیمه ای هم واریز نکردن و نخواهند کرد معمولا گروه های نوپا هستن! اینها شرایطشون چطور میشه!؟ راهکاری هست که که اینها به ما ارتباطی از نظر بیمه ای نداشته باشن؟

  • با سلام. عقد قرارداد و ارتباط کاری ملاک است. اما بر فرض سئوال مسئولیت های حقوقی ناشی از این کار به مراتب از بیمه بیشتر است! با یک مشاور حقوقی مشورت کنید.

 57. سلام من کارمند رسمی اموزش و پرورش با بیست و پنج سال سابقه کار هستم، هم اکنون دانشکاه ازاد قصد استخدام مرا دارد
  بیمه دانشگاه تامین اجتماعی است و بیمه اموزش و پرورش خدمات درمانی
  سوالات بنده به شرح زیر است:
  من می توانم خودم را اینجا بازنشسته کنم و در ازاد شروع به کار کنم ؟در غیر اینصورت باید بازخرید کنم یا استعفا ؟
  جهت انتقال سابقه بیمه چه مقدار هزینه حدود باید پردخت کنم و چه زمانی بهتر است این کار را انجام بدهم، هنگام بازنشستگی یا هم اکنون؟
  سپاس فراوان

 58. سلام و خدا قوت برای بار اوله میخام لیست بیمه رد کنم خیلی مضطربم اگه امکانش هست راهنماییم کنید سوالم اینه مدیر عامل و عضو هیئت مدیره که رفتن قرارداد کارفرمایی صنفی با بیمه بستن الان من چیکار کنم مدیر عامل و عضو هیئت مدیره رو هم تو لیست بیمه ای که دارم برای پرسنل رد میکنم این دو نفر رو هم قاطی پرسنل تو لیست بیمه شرکت رد کنم؟ یا نه چون کارفرما هستند باید جدا از پرسنل و بعنوان کارفرما رد کنم؟ (البته اینم بگم که مدیر عامل و عضو هیئت مدیره هم سهام دار شرکت هستند و هم حقوق بگیر شرکت هستند)

 59. ازسال ۹۱ تا ۹۳ در شرکت دامادم بیمه واریز کردم و سال ۹۳ سکته کردم و جهت از کار افتادگی به سازمان مراجعه کردم ولی با توجه به اینکه ازمایشات بدو استخدام نداشتم به مشکل خوردم چون نمیتوان خسارت پرداختی را از دامادم بگیرم. از ان سال تا حالا واریزی بیمه را ادامه دادم و الان ۶۰ سال شدم و اقدام به بازنشسنگی کردم ولی سازمان اعلام کرده که شما دو سال پیش از کار افتاده شدین و اشتباه کردین بیمه ریختین و بازنشیت نمیشین. حالا ن از کار افتاده می توانم بشوم نه بازنشست. لطفا راهنمایی کنید

 60. سلام بنده پروانه کسب ظروف فروشی دارم مغازه را پسرم اداره میکنه اما درکارگاه جوشکاری بعنوان گارگر مشغول بکار ودرگارگاه بیمه هم هستم بیمه من مشکلی نداره متشکرم

 61. باعرض سلام وخسته نباشید اینجانب باداشتن ۲۸سال سابقه که هفت سال آن در اداره بوده وبعداز بیست ویک سال ضمن پرداخت بیمه ازطریق مغازه ای که بصورت کارگر مشغول بودم الان بعلت استفاده از اعاده بخدمت جانبازی باعضویت رسمی خدمت مینمایم آیاملاک حقوق بازنشستگی من همان دوسال آخر میباشد؟ وضمنا ۵۱سال سن داشته باشم با۳۰سال سابقه اگر بخواهم میتوانم تا سن ۶۰سالگی یا کمتر دراداره بمانم؟با تشکر جانباز زیر بیست درصد

 62. با سلام دو ماه قبل به میل خود از محل کارم جدا شدم و از روز جدا شدن حق بیمه من پرداخت نشده است آیا این امکان وجود دارد که ۲ ماه حق بیمه پرداخت نشده رو بصورت خویش فرما پرداخت کنم ؟

 63. باسلام
  اگرکسی سابقه کار از بیرون شرکت محل کار فعلی داشته باشد آیا میتواند سنوات آنرا به حساب شرکت فعلی بریزد وبعد سابقه آن جزو سابقه کار درشرکت فعلی شود؟
  باتشکر

 64. با عرض سلام و خسته نباشید
  بنده در شرکتی ساختمانی بدون داشتن قرارداد مشغول به کار بودم. کارفرما به ناگاه در آبان ۹۵ اقدام به تعدیل نیرو کرد. با مراجعه به اداره کار پس از ۲ماه رای بازگشت به کار آمد. کارفرما اعتراض کرد و تاریخ تجدید نظر برای آخر بهمن ۹۵ افتاد.
  سوال : اگر من به در بهمن ۹۵ کاری پیدا کنم و بیمه رد کنم و دیگر نتوانم در آن شرکت کار کنم تکلیف بیمه و حقوق آبان و آذر و دی من (ایام بلاتکلیفی) چه می شود؟

 65. آیا بنده با ۵۵ سال سن و ۱۷ سال سابقه بیمه میتوانم با دریافت بیمه بیکاری سوابق خود را تکمیل کرده و بازنشستگی بگیرم؟

 66. با سلام
  ایا در سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی نوشته سوابق قطعی نیست یعنی امکانش هست لیست رد بشه ولی چون حق بیمه رد نشده توی سایت نیومده چون بیمه من یکماه درمیون توی سوابق هست و کارفرما میگه بعدا توی لیست سوابقت میره و منلیست رد کردم و حق بیمه فقط نپرداختم

 67. ا عرض سلام و خسته نباشید سوال : اگر کسی در یک سال آخر قبل از فوت،در رستورانی به عنوان آشپز کار میکرده است و کارفرما حق بیمه را برای فرد واریز نکرده باشد و بعد از انجام شکایت توسط بازماندگان و رای اداره ی کار به نفع آن ها بعدا مشخص شود که کارفرما مجوز نداشته و کد کارگاه ندارد که برای شخص فوت شده حق بیمه را واریز کند و اکنون هم این رستوران تعطیل شده است تکلیف افراد بازمانده چیست و چه کاری باید انجام دهند؟

 68. سلام، وقتتون بخیر یه سوال داشتم از خدمتتون، بنده دانشجوی ترم۷ مدیریت هستم و این ترم آخرین ترم بنده می باشد، دانشگاه تا بهمن ماه امسال به من گواهی اشتغال به تحصیل می دهد و برای من که درسم رو ۷ ترمه تموم کردم و برای ترم بعد واحد ندارم دیگه گواهی اشتغال به تحصیل صادر نمیشه(ترم بعد که درس ندارم ، میخام آماده شم برای کنکور ارشد) میخاستم بدونم وضعیت دفترچه بیمه و حق اولاد من چطور میشه؟؟؟ اگر من ارشد قبول بشم، ویک ترمی که عرض کردم خدمتتون، وقفه بیافته، دوباره دفترچه بیمه و حق اولاد به من تعلق میگیره؟؟؟ بنده الان ۲۲ سالمه. ممنون

 69. سلام لطفابفرمایین بابیمه مشاغل ازادمیشه بابیست سال سابقه ودرسن ۴۲سالگی بازنسشته شدیابیمه خانه داری,,,,البته درجوانی هفت سال سابقه اجباری دارمممنونم

 70. با سلام.من دختر مجرد و فاقد شغل هستم.پدرم فوت نموده و بیمه ندارد.در حال حاضر مادرم مستمری پدرش را دریافت می کند.آیا بعد از فوت مادرم می توانم حقوق مستمری پدربزرگم را دریافت کنم؟

  • با سلام. افراد واجد شرایط اینها هستند:
   افراد تحت تکفل واجد شرایط (همسر، فرزندان، پدر و مادر یا شوهر تحت تکفل بیمه شده زن متوفی)

 71. سلام .من یه کارگر ساده بودم که در یک کارگاه کابینت سازی کار میکردم وبیمه بودم حدود یازده ۱۱سال سابقه ی بیمه دارم .متاسفانه کارگاه تعطیل شد والعان حدود ۲سال هست که دیگه بیمه نیستم وتوانایی اینکه به صورت اختیاری خودم را بیمه کنم راهم ندارم میخواستم بدانم اگه دیگر نتوانم بیمه شوم. تکلیف اون ۱۱سال حق بیمه پرداختی چه میشود

 72. با سلام مجدد .منظور من این بود که اگه دیگه بیمه ی تامین اجتماعی نشم اون یازده سال هیچ حساب میشه یا نه ..

 73. با سلام من در یک شرکتی کار میکنم تقریبا ۴سال بیمه نبودم ایا میتوانم بابت اینکه بیمه نبودم مبلغی را که باید بابت بیمه پرداخت میشد ازشون دریافت نمایم

 74. سلام، برادرم در شرکتی مشغول به کار است و کارش غیر حضوری است در واقع شرکت خودش میفرسته جاهای مختلف. هر بار بازرس می آید ایشان حضور نداشته و بازرس لیست را تکمیل نکرده. میخواستم بدونم با توجه به این وضعیت چه باید کرد

 75. با سلام
  من حدود چهار سال و نیم در یک شرکت مشغول بکار هستم قراردادم تا آخر خرداد ماه با این شرکت به تمام می رسد . در صورت عدم نیاز این شرکت و درخواست بیمه بیکاری ایا مدت زمان باقیمانده تا بازنشستگی را می توانم از بیمه بیکاری استفاده نمایم ؟
  در صورت پاسخ مثبت آیا حقوق سقف بالای بازنشستگی به اینجانب پرداخت خواهد شد یا خیر؟
  لازم به ذکر است که حقوق دریافتی من هم اکنون بالا است و سقف بیمه تامین اجتماعی پرداخت می شود.
  با تشکر

 76. با سلام،
  بنده در شرکتی از ساعت ۸ شب تا ۸ صبح بصورت یکسره در طول ماه و نه شیفتی (تماما شب کار)، حال آنکه شرکت اضافه کاری را سه ساعت در نظر میگیرد با اینکه من ۱۲ ساعت را مدام در حال کار هستم بدون تایم غذا یعنی زمانی را به استراحت اختصاص نمیدهم و ایام تعطیل رسمی مانند عید نوروز را غیبت حساب میکنند، خواهشمند است راهنمایی بفرمایید، در ضمن آیا حق شب کاری تعلق میگیرد یا نه؟
  با تشکر .

  • با سلام. اگر منظورتان ارسال سئوال برای سامانه پرسش و پاسخ سازمان تامین اجتماعی است که لازم است به سامانه مذکور به نشانی ذکر شده در مطلب بروید. در غیر اینصورت که باید به اداره کار مراجعه نمایید.

 77. با سلام من از سال ۹۲ بیکار شدم ولی کارفرما بصورت کذب بیمه واریز نموده که با پیگیری من و موسسه سند رسی تامین اجتماعی واریزی حقیقی شد ولی سازمان تامین اجتماعی فقط یک سال تفاوت پرداخت و بقیه سالها را حداقل اعلام نمود ایا این عمل سازمان صحیح است یا باید برابر اضافه حقوق سالیانه به بیمه بیکاری اضافه نماید . با تشکر

 78. با سلام من از سال ۹۲ بیکار شدم وکارفرما لیست کاذب واریز نموده است که با پیگبری در این ۴ سال توسط موسسه مالی حسابرسی تامین اجتماعی واقعیت امر ثابت شد ولی شعبه تامین اجتماعی نسبت به پرداخت فقط یکسال تفاوت حقوق اقدام نموده و مابقی ۳ سال را حداقل اعلام نموده است ایا افزایس حقوق سالیانه دولتی شامل حال بیمه بیکاری نمی شود یا محاسبه سازمان اشکال دارد . با تشکر

 79. حسابدار
  باسلام و وقت بخیر، اگر مدیر عامل ، سهامدار شرکت باشد و در روزنامه رسمی اسمش بعنوان مدیر عامل و عضو هیات مدیره آمده باشد و در عین حال از شرکت حقوق دریافت نماید، و همه ماهه از حساب بانکی شرکت به او حقوق پرداخت شود و در دفاتر قانونی ثبت شود و در لیست بیمه سمت او کارمند رد شود، ایا مواردی که در بخشنامه ۹ آمده (بیمه کارفرمایان صنفی و مدیران اشخاص حقوقی غیردولتی) شامل حال ایشان نیز می شود. و حتما باید قرارداد کارفرمایی را طبق بخشنامه ۹ به بیمه ارائه کنند. در اینصورت، تکلیف سوابق قبلی ایشان که تا سال ۹۶ مانند سایر کارمندان اسمشان در لیست بیمه رد شده چه می شود؟ ایا مورد قبول هست؟
  با تشکر

 80. سلام
  من ده سال سابقه بیمه تامین اجتماعی داشتم ولی بنا به دلایلی نتوانستم حق بیمه خودم را پرداخت کنم.
  از اخرین پرداختی من ۴ ماه میگذرد.
  حالا با این شرایط تکلیف من چیست.
  ایا چیزی به من تعلق میگیرد؟

 81. با سلام

  اینجانب بازنشسته ای هسم از اتباع خارجی وفاقد کد ملی به همین خاطر نمی توانم فیش حقوقی ام را اینتر نتی دریافت کنم لطفا راهنمایی بفرمایید باتشکر

 82. سلام،اگه کسی ۴ماه از بیمه بیکاریش مونده باشه و جایی شروع به کار کنه..تکلیف این ۴ماه چی میشه ؟اضافه میشه به بیمه بیکاری که دفعه بعد قراره استفاده کنه؟؟؟

 83. با سلام
  بنده در سال ۵۳ تا ۶۴در یک کارگاهی کار می کردم و اون موقع سوابق بیمه به صورت دستی یادداشت و ضبط می شد. متاسفانه به دلیل سهل انگاری مامور بیمه سوابق بنده خیلی کمتر از آنچه که بود انجام شده مثال برای یک ماه کاری ۳ روز زدن ماه بعد صفر ماه بعد ۵ روز و بقیه به همین شکل. در حال حاضر اداره بیمه شهرستان به این شکل جواب می دهند که کاری نمی توان کرد و همین شکلی که سوابق ثبت شده موقع بازنشستگی اعمال می گردد. لطفا بنده را راهنمایی کنید چه کاری کنم تا به حقم برسم

 84. سلام اینجانبه شبنم عراقی به شماره شناسنامه ۹۲ کارمند یکی از شرکتهای خصوصی با سابقه ۶ سال بیمه در دهم اسفند ۹۵ زایمان انجام دادم که کارگاه مربوطه به علت مشکلات مالی در سال ۹۶ لیست ارایه نداده که متاسفانه در این مدت ایام مبلغ ایام بارداری را پرداخت نمیکنند لطفا راهنمایی فرمایید

 85. با سلام و خسته نباشید.
  بیمه ماه تیر بنده توسط کارفرما در تاریخ پنج مرداد رد شد و در سایت ثبت شد. امروز برای تهیه پرینت به سایت مراجعه کردم. دیدم که از سایت حذف شده ماه تیر و انگار واریز. نشده. علت چیست. با تشکر

 86. سلام
  بنده الان کارگر ساختمانی هستم قبلا پانزده سال در سپاه سابقه بیمه داشتم ک انتقال دادم ب بیمه و درکل باسی سال پرداخت بیمه تقاضای بازنشستگی کردم سوال ایا میانگین پرداخت پاداش و پایان کار من چطور محاسبه می شود
  ممنونم

 87. با عرض سلام
  من جزء بیماری های خاص هستم و تحت بیمه خدمات درمانی پدر که ارتشی هستند هستم
  پدرم با توجه به فعالیتها و نامه های ارسالی کاری کردند که بنده زیر پوشش ایشان مادام العمر بمانم و بعد از فوت ایشان به بنده حقوق بدهند که متاسفانه پدرم فوت شدند و طبق قرار های معلوم یک برج حقوق دادند
  من در شرکت حسابداری کار میکنم و تحت بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتم ولی برای اینکه از دفترچه خدمات درمانی استفاده میکنم دفترچه تامین اجتماعی نگرفتم
  الان رفتم خدمات درمانی گفتند که بیمه بنده رو قطع کردند همچنین حقوق رو و دلیل اوردند چون زیر نظر تامین اجتماعی هستم و گفتند برای وصل دوباره بیمه باید از تامین اجتماعی بیرون بیام
  خوب اگه بیرون بیام کار که میکنم که دیگه بازنشستگی برام رد نمیشه و شرکت هم قبول نمیکنه بدون بیمه با من هم کاری کنه
  لطفا راهنمایی بفرمایید من باید چیکار کنم

 88. سلام خسته نباشید در آشپزخانه رستورانی مشغول به کار شدم که بر اثر حادثه دستم از مچ قطع شده طبق نظر کارشناس داد گستری ۶۰درصد مقصر شناخته شدم با توجه به این موضوع آیا مقصر بودن بنده درحادثه به وجود آمده چه تاثیری در میزان گرفتن حقوق از کارافتادگی من در بیمه دارد خواهشمندم کمک کنید منتظر جواب شما هستم موفق سربلند باشید

 89. با سلام
  عذر خواهی میکنم خدمات آنلاین که بخوایم سوالاتمون رو مطرح کنیم کدوم قسمت سایت هست؟ آیا همینجا مطرح کنم.ممنونم

 90. باسلام خدمت شما عزیزان میخواستم توآزمون اعطای مجوز کارگزاری تامین اجتماعی شرکت کنم منبعی که شامل سوالات سازمان تامین اجتماعی باشد رو کجا باید پیدا کنم یا خریداری نمایم

 91. سلام، عرض ادب و احترام
  یه سوال دارم و خواهش میکنم اگه امکان داره جوابشو بدین یا لطف کنین و راهنمایی کنین که از کجا میتونم جواب درست و قانونی سؤالمو بگیرم، پیشاپیش از همکاری شما سپاسگزارم.
  من اسفندماه ۹۴ بازنشست شدم( شرکت خصوصی واقع در جزیره کیش، منطقه آزاد) تقریبا بیشتر سنوات خدمتم هم بصورت نوبتکار بوده ام. تمام این مدت اگر در ایام تعطیل رسمی سر کار بودم، هیچگونه اضافه کار یا مزایایی به من تعلق نگرفته و حقوق آن روز مثل سایر روزها محاسبه شده، همچنین میدانم که یک روز در هفته(جمعه یا جایگزین آن، هر روز دیگری با توافق کارگر و کارفرما) کارگر تعطیل است و اگه کار کنه باید اضافه کار اونو بگیره، در صورتی که ایام جمعه من هم مثل سایر روزها محاسبه شده. میخوام بدونم که آیا اضافه کار ایام تعطیل رسمی و جمعه ها به من باید تعلق می گرفته یا نه و اگر تعلق میگیره، آیا میتونم از طریق اداره کار یا … پیگیر موضوع بشم؟ لطفا قوانین کار مربوطه رو هم معرفی کنید ممنون میشم.
  صمیمانه از شما سپاسگزارم و برایتان آرزوی موفقیت و سربلندی دارم
  یا حق

 92. با سلام و خسته نباشید
  من حدود ۱۲ سال و چند ماهی است که حق بیمه تامین اجتماعی رو پرداخت میکنم ( به صورت لیستی و هم اکنون هم به صورت اختیاری) سئوال من این است که آیا میتوانم حق بیمه الباقی مدت رو که حدود ۱۲ سال و چند ماه دیگه میشه رو “یکجا” پرداخت کنم طوری که بلافاصله مشمول دریافت مستمری بازنشستگی شوم؟
  با تشکر

 93. سلام من حدود ۱۰سال سابقه بیمه دارم .میخواستم بدونم اگر بخوام بازنشسته بشم حقوق کامل به من تعلق میگیرد یا نه…اگر تعلق نمیگیرد میشه واسه کامل شدن پرداخت حقوق یکجا مبلغ واریز شود و چقدر بایدواریز شود.درضمن من ۴۰ساله هستم…لطفا من را راهنمایی کنید ..با تشکر

 94. با عرض سلام و خسته نباشید من در یک شرکت پیمانکاری کار میکنم، رئیسم من رو مجبور به اضافه کار میکند و باید بالاجبار من و همکارانم اضافه کار در شرکت بمانیم آیا این کار قانونی است یا خیر ؟ اگر نه میشود شکایت کرد؟ سوال دوم اینکه ایشان ناهار خوردن در شرکت حق کارمند نمیداند! چگونه میتوانم از خود دفاع کنم؟
  با تشکر

 95. با عرض سلام وخسته نباشید
  بنده سه الی چهار سال تهران بودم و سابقه بیمه دارم…که ۹۶/۰۵/۱۵
  بیکار شدم
  یکی دو ماه دنبال کار بودم که کاری گیرم نیومد
  الان مورخ ۹۶/۰۷/۱۵
  خراسان رضوی –سبزوار-مراجعه کردم واسه بیمه بیکاری ….میگن چون بیشتر از یه ماه رد شده….دگ نمیتونی واسه بیمه بیکاری اقدام کنی
  اخه این عدالته
  به شماره ۱۴۲۰ رسیدگی مشکلات مردم زنگ زدم……با لحن خیلی بدی مواجه شدم

  بنظرتون چیکار کنم
  تشکر

 96. با سلام
  کسانی که مدت بیشتری حق بیمه تامین اجتماعی رو پرداخت میکنند( بیشتر از ۳۰ سال ) آیا مستمری بازنشستگی بیشتری دریافت میکنند؟ اگه میشه در این مورد توضیح دهید که حداکثر تا چند سال میشه بیشتر پرداخت کرد و تعرفه دریافت مستمری آن چگونه است؟

 97. سلام من ۴۰ساله هستم و ن۱۰سال سابقه بیمه دارم میتوانم خود رابازنشست کنم و حقوق دریافت کنم ؟اگر جواب مثبت هست
  حقوق ۱۰روزه حساب میشود یعنی حدود ۳۰۰تومان؟ لطفا من را راهنمایی کنید با تشکر

 98. سلام من ۴۰ساله هستم و ن۱۰سال سابقه بیمه دارم میتوانم خود رابازنشست کنم و حقوق دریافت کنم ؟اگر جواب مثبت هست
  حقوق ۱۰روزه حساب میشود یعنی حدود ۳۰۰تومان؟ لطفا من را راهنمایی کنید با تشکر

 99. سلام پدر من فوت کرده است ودارای ۱۲ سال سابقه بیمه هست سوال من این است که در سال آخر زندگیشون ۶۰روز بیمه رد کردن آیامستمری ۳۰روزه کاری به ما تعلق میگیره یانه؟ بعد ما میتونیم بیمه سربازی ایشون رو بخریم به سابقه بیممون اضافه کنیم ممنون

 100. سلام پدر من فوت کرده است ودارای ۱۲ سال سابقه بیمه هست سوال من این است که در سال آخر زندگیشون ۶۰روز بیمه رد کردن آِا مستمری ۳۰روزه کاری به ما تعلق میگیره یانه؟ بعد ما میتونیم سربازی ایشون رو بخریم به سابقه بیممون اضافه کنیم ممنون

   • آیا میشه بیمه مهر ماه رو براشون رد کرد چون در تاریخ ۲۵مهر۹۶فوت کردند و یه کارگاهی که براش بیمه رد کرده بوده یک ماهش لیست بیمش تایید نشد ه آِیا روی اون میشه اعتراض گذاشت

 101. با سلام
  مادر یک شرکت پیمانکاری کارمی کنیم و محل کار مادر تهران می باشد.و لیست بیمه در شهر عسلویه رد می شود.حالا بازرس بیمه تهران وارد شرکت شده و تقاضای حق بیمه پرسنل نموده و برگه ابلاغ بدهی صادر شده است .حال ما که بیمه پرسنل را در لیست رد کرده و بیمه آنها راهم پرداخت کرده ایم لطفا راهنمایی فرماببد

 102. با سلام
  ریاست مجموعه اداری تامین اجتماعی قوچان برخورد تند وزننده ای با ارباب رجوع دارند لطفا رسیدگی بفرمایید.

 103. با سلام
  اینجانب مدت ۲۰ سال است که لیست بیمه ارسال می کنم طی سال ۹۶ از طرف تامین اجتماعی پیغامی مبنی بر عدم ارسال لیست در سال ۹۴-۹۵ امد جالب اینجاست که بنده از طریق اینترنت ایست هایم را فرستاده ام و تایید نهایی شده و پرینت ان را نیز دارم ولی شعبه اعلام می کند این پرینت ها جعلی می باشد و ابدا قبول نمی کنند که سیستم سبا دچار نقص است . الان شش ماه که از طریق سازمان بازرسی پیگیری می کنم ولی لیست های من وپرداختی هایم در هواست . لطفا راهنمایی کنید.

  • با سلام. مستندات لازم را از جمله مبالغ کسر شده از حساب را در زمان ارائه لیست اینترنتی تحویل شعبه مربوطه دهید.

 104. سلام خسته نباشید
  روز اول که رفتم واسه استخدام به من گفتن دو روز مرخصی در ماه دارین حالا میگن هر وقت خودم صلاح بدونم مرخصی میدم در ضمن توی کشور ما قانون کار اجرا نمیشه اگه میشد شما الان باید ماهی دو ملیون حقوق میگرفتی،اگه زیاد بحث رو ادامه بدیم اخراج میکنن میخواستم بدونم کارفرما ما میتونی این کارو کنه و اگر نه ما چیکار میتونیم کنیم؟

 105. سلام ۲۰ سال سابقه کار در دولت و ۱۰ سال شرکتی که کل ۳۰ سال در صندوق تامین اجتماعی . ۵۲ سال هم سن دارم. میگن نمیتونی بازنشسته بشی. آخه بر اساس کدوم قانون یا بخشنامه?

 106. من در دوکارگاه بمدت ۶ سال مشغول بکار بودم که یکی از کارگاهها حاضر به رد کردن بیمه بعلت نداشتن هیچ نیروی بیمه ای نشد و دیگری بعلت بالا بودن ساعت روزانه من و توافق خودم برای جبران مابه تفاوت حق بیمه بطور تمام وقت برایم بیمه رد کرد حالا من برای گرفتن حق ضایع شده ام از کارگاه شکایت کردم ولی حق بیمه را بصورت مازاد بحساب بیمه ریختن در صورتی که خودم آنرا جبران کرده ام برای گرفتن این حق من باید بکجا مراجعه کنم

 107. سلام من در دوکارگاه بمدت ۶ سال مشغول بکار بودم که یکی از کارگاهها حاضر به رد کردن بیمه بعلت نداشتن هیچ نیروی بیمه ای نشد و دیگری بعلت بالا بودن ساعت روزانه من و توافق خودم برای جبران مابه تفاوت حق بیمه بطور تمام وقت برایم بیمه رد کرد حالا من برای گرفتن حق ضایع شده ام از کارگاه شکایت کردم ولی حق بیمه را بصورت مازاد بحساب بیمه ریختن در صورتی که خودم آنرا جبران کرده ام برای گرفتن این حق من باید بکجا مراجعه کنم

 108. با سلام…مادرم مستمری بگیر تامین اجتماعی است…حدود چند ماه که عقد کردم و به واحد مستمری بگیر شعبه مربوطه اعلام کردم…از زمانی اعلام شده حقوق مادرم مبلغ قابل توجهی کم شده در صورتی که طبق اطلاعات من نیاد کم بشه به این مقدار بلکه باید تقسیم بشه مبلغ بین باقی افراد زیر پوشش بیمه…لطف میکنید جواب بدید…ممنونم

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here