ثبت نام اینترنتی ششمین دوره آزمون جذب روحانیون عتبات عالیات

0
عتبات عالیات
عتبات عالیات

پاراف ثبت نام اینترنتی ششمین دوره آزمون جذب روحانیون عتبات عالیات : حجت‎الاسلام عباس دارویی مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان گلستان از ثبت‎نام اینترنتی ششمین دوره آزمون جذب روحانیون عتبات عالیات خبر داد و گفت: ثبت‎نام اینترنتی از ۱۳ تا ۲۸ آذرماه جاری انجام می‎شود.

  آزمون سراسری جذب روحانیون برای کاروان‎های عتبات عالیات ۲۹ بهمن ماه جاری برگزار می‎شود.

وی هدف از برگزاری این آزمون را در جذب و گزینش روحانیون برشمرد و تصریح کرد: تاکنون به منظور جذب روحانیون و مداحان کاروان‎های حج و عتبات عالیات حدود پنج آزمون برگزار شده است.

ثبت‎نام اینترنتی ششمین دوره آزمون جذب روحانیون عتبات عالیات از ۱۳ لغایت ۲۸ آذرماه جاری انجام می‎شود.

مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان گلستان با اشاره به اینکه شرکت‎کنندگان در آزمون باید حداقل ۲۷ سال و حداکثر ۵۵ سال داشته باشند، افزود: یکی از شرایط ثبت‎نام در این آزمون داشتن گواهینامه پایان دروس شفاهی و کتبی پایه هفتم از حوزه‎های علمیه مشهد، قم و اصفهان است.

تأهل و معمم بودن از دیگر شرایط ثبت‎نام و شرکت در این آزمون بوده و متقاضیان شرکت در ششمین دوره آزمون جذب روحانیون عتبات عالیات پس از ثبت‎نام اینترنتی باید مدارک خود را به دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان گلستان تحویل دهند.

وی در خصوص منابع آزمون جذب روحانیون بیان کرد: متقاضیان شرکت در آزمون در راستای احکام فقهی، تاریخ اسلام، عقاید، اماکن و اطلاعات مورد سنجش قرار می‎گیرند.

دارویی با اشاره به اینکه فعالیت‎های اجرایی و فرهنگی از اولویت‎های دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت است، ابراز کرد: با توجه به اینکه برنامه‎های فرهنگی از طریق روحانیون و مداحان اهل بیت(ع) در کاروان‎های زیارتی انجام می‎شود باید در گزینش آنها دقت نظر بیشتری صورت بگیرد.

مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان گلستان گفت: دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان گلستان در سال ۱۳۸۹ راه‎اندازی شد و فعالیت‎های مختلفی در زمینه‎های فرهنگی در حال انجام است.فارس.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید