دستور روحانی برای تشکیل کارگروهی برای رسیدگی به خواسته‌های معلمان + مجوز استخدام جدید در وزارت بهداشت

0

پاراف دستور روحانی برای تشکیل کارگروهی برای رسیدگی به خواسته‌های معلمان + مجوز استخدام جدید در وزارت بهداشت : با دستور رئیس جمهوری کارگروهی متشکل از مسئولان ارشد دولتی برای رسیدگی به خواسته‌های فرهنگیان تشکیل شد. محمد فاضل، مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی با اعلام این خبر اظهار داشت: با دستور رئیس جمهوری و با هدف رسیدگی به خواسته‌های فرهنگیان، کارگروهی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش تشکیل شد. وی با بیان اینکه تشکیل این کارگروه با حضور مسئولان تراز اول دولت نشان از توجه ویژه مسئولان نظام به مسائل آموزش و پرورش و اهتمام جدی به معلمان دارد.
مجوز تازه به وزارت بهداشت برای جذب نیرو:
بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های تازه تأسیس تحت پوشش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شهرستان‌ها و مناطق محروم حالا می‌توانند منتظر جذب 7700 نیروی انسانی باشند. روز گذشته جزئیات استخدام جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین چگونگی توزیع نیروها از سوی قائم مقام وزیر بهداشت تشریح شد. دکتر ایرج حریرچی از توافق دولت و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای جذب 7700 نیرو خبر داد و گفت: این تعداد نیرو با بودجه لازم برای بیمارستان‌هایی که جدید تأسیس می‌شوند، در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌گیرند.
به گفته قائم مقام وزیر بهداشت اولویت‌های استخدامی در گروه‌های پرستاری و پیراپزشکی مانند رشته‌های آزمایشگاه و هوشبری است و این تعداد سهم مراکز درمانی خواهد بود که به تازگی در کل کشور بویژه در مناطق محروم و شهرستان‌ها راه‌اندازی می‌شوند. از سوی دیگر کمبود نیروی پرستاری گلایه همیشگی سازمان نظام پرستاری بوده است و آن‌طور که محمد میرزا بیگی به روزنامه ایران خبر می‌دهد، این تعداد نیرویی که قرار است با مجوز جدید جذب شوند بسیار کمتر از آن است که حتی بتوان در مورد تفکیک نیروهای استخدامی و اینکه سهم سازمان نظام پرستاری از این میزان جذب نیرو چقدر خواهد بود، صحبت کرد.
محمد میرزابیگی در این باره اظهار داشت: در حال حاضر 120هزار پرستار در مراکز درمانی مشغول هستند که برای تأمین کمبود نیرو حداقل به میزان دو برابر این تعداد پرستار نیاز داریم بنابراین واضح است با جذب 7700نیرو هم نمی‌توان این کمبود را جبران کرد. این عدد، همه گروه‌های پزشکی و پیراپزشکی را در بر می‌گیرد و عدد بسیار کمی است، البته معتقدم جذب 7700نفر گام خوبی است اما باید جذب نیروهای دولتی خیلی بیشتر شود.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید