سازمان‌ها بر پوشش کارمندان خود نظارت کنند

0

پاراف سازمان‌ها بر پوشش کارمندان خود نظارت کنند : حجت الاسلام علی عباسی، معاون تهذیب حوزه علمیه قزوین گفت: سازمان‌ها نسبت به کارکنان خود وظیفه نظارت دارند، زیرا این افراد بر ارباب رجوع تاثیرگذار هستند، در مرتبه دیگر نیز باید به امر به معروف و نهی از منکر توجه کنند.

وی با بیان این‌که مسلم است که حجاب به عنوان یک برنامه در زندگی مومنان در قرآن مورد توجه قرار گرفته است گفت: آیاتی از قرآن که به بیان فلسفه حجاب می‌پردازند، بیان شده است که، حجاب برای این است که زن‌ها مورد اذیت و آزار قرار نگیرند و امنیت روحی و فکری برای آنان فراهم شود.

معاون تهذیب حوزه علمیه قزوین در ادامه افرود: اگر خانم‌ها آرایش و خود‌نمایی کنند، موجب ناآرامی زندگی خود و ایجاد اضطراب و تزلزل در زندگی خانوادگی می‌شوند و در نتیجه بر فرزندانشان نیز تاثیر گذار خواهند بود، به این طریق که فرزندان نیز از آن‌ها برای زندگی آینده خود الگوگیری می‌کنند.

وی با اشاره به علت تاکید آیات قرآن به رعایت پوشش مناسب در جامعه بیان داشت: در حقیقت شرع مقدس و خدا به علت آرامش جامعه و تحریک نشدن مردها در آیات قرآن به رعایت حجاب اشاره کرده است، زیرا رفتارهای قشرهای مختلف برهم تاثیر گذار است.

استاد حوزه علمیه قزوین درباره اثرات مثبت رعایت پوشش مناسب از سوی خانم‌ها در جامعه ابراز کرد: اگر خانم‌ها حجاب داشته باشند افراد خانواده از الگوی خوبی برخوردار خواهند شد، در محل کار نیز چون افراد احساس امنیت می‌کنند می‌توانند کارهای ارباب رجوع را به‌درستی انجام‌دهند.

داشتن پوشش مناسب بر عبادت نیز تاثیرگذار است و موجب می‌شود فرد به خوبی عبادت کند، چرا‌که حجاب فرد را به بندگی خدا راهنمایی می‌کند

حجت الاسلام عباسی اظهار کرد: رعایت نکردن حجاب نیز سبب می‌شود فرد در محیط کار نتواند وظیفه خود را به‌خوبی انجام دهد، همچنین به دلیل تاثیرگذار بودن نوع حجاب بر افراد جامعه در محیط‌های مختلف، عدم رعایت آن سبب می‌شود امنیت از جامعه گرفته شود.

اگر انسان فلسفه و دلیل امری را بداند خیلی بهتر حقیقت را می‌پذیرد، روحانیت نیز به دلیل بلندگویی که در مکان‌های مختلف و موقعیت‌های خاص همچون ماه مبارک رمضان و محرم و اقامه نماز جماعت، در دست دارند می‌توانند آیات و روایات و سیره معصومان در مورد حجاب را مطرح کنند و توضیح‌ دهند که وجوب رعایت پوشش به نفع خانم‌ها و آقایان است.

وی درباره نقش سازمان‌ها و ارگان‌ها در فرهنگ سازی و تبلیغ پوشش مناسب تصریح کرد: برخی سازمان‌ها و ارگان‌ها شبیه اداره ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات، تبلیغی هستند، از آن‌جایی که این سازمان‌ها و ادارات وظیفه تبلیغ را به عهده‌ دارند، باید موضوع ارائه کنند و در زمینه نشریه تاثیرگذار باشند.

این کارشناس دینی عنوان کرد: برخی ادارات و سازمان‌ها مانند بانک‌های تبلیغی نیستند، این سازمان‌ها نسبت به کارکنان خود وظیفه نظارت دارند، زیرا این افراد بر ارباب رجوع تاثیرگذار هستند، در مرتبه دیگر نیز باید به امربه معروف و نهی از منکر توجه و ارباب رجوع را در زمینه پوشش هدایت کنند.

حجت الاسلام عباسی بیان کرد: اگر دینی از سوی فردی پذیرفته می‌شود باید ضوابط و اصولی که آن دین مطرح می‌کند نیز رعایت شود، درباره آزای نیز آن‌چه باید مورد توجه قرار گیرد این نکته است که؛ انسان در رفتار خود آزاد است، اما آزادی انسان درصورتی محترم است که به جامعه ضرر نزد.

وی در ادامه افزود: اگر رفتاری به جامعه آسیب برساند باید مانع از انجام آن شد، به طور نمونه اگر فردی هنگام راه رفتن در خیابان فریاد بزند، با این‌که او در رفتار خود آزاد است اما در این مورد باید جلوی او گرفته شود زیرا در حال آسیب زدن به امنیت و آرامش عمومی جامعه است.*رسا.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید