سیاست های کلی مبارزه با مواد مخدر

پاراف زیان آور بودن شغل مددکاری در حال تصویب  : ذوالفقاری معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت : در پی ارائه لایحه سخت و زیان آور بودن شغل مددکاری اجتماعی در مجلس هستیم.

وی     با اشاره به وجود ۲۵۱۶ مددکار فعال در کشور افزود: از این تعداد ۱۶۵۳ نفر مرد و ۸۶۳ نفر زن در این حوزه فعال هستند. وی همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر یک میلیون و ۷۵۰ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند، گفت: توجه به رشد جمعیت مددکاران زن برای خدمت رسانی به زنان سرپرست خانوار کمتر از ۵۰ سال از برنامه های این نهاد است.

هادی معتمدی یکی از مددکاران فعال در کمیته امداد نداشتن امنیت شغلی برای مددکاران را از مشکلات این حرفه برشمرد و افزود: باید به فرسودگی مددکار باتوجه به اینکه با دهک های پایین جامعه در ارتباط است توجه شود .

ذوالفقاری با اشاره به اینکه مددکاری اجتماعی پیشخوان کمیته امداد است، افزود: شناسایی و پذیرش خانواده های مددجو از برنامه های اصلی مددکاران است.
وی ارتقاء سطح کاری مددکاران اجتماعی و توجه به افزایش دستمزد این جمعیت را ازاولویت های کمیته امداد برشمرد و گفت: در حال حاضر هر مددکار سالانه به صورت متوسط ۵۰۰ پرونده را بررسی می کند که در مقایسه با استانداردهای جهانی زیاد است.

ذوالفقاری آموزش مددکاران حرفه ای ، کمک گرفتن از مراکز نیکوکاری و واگذاری بخشی از این حرفه به بخش خصوصی را از راهکارهای مناسب برای افزایش سطح مددکاری اجتماعی برشمرد.

بهره مند نبودن مددکاران از بیمه های خاص و حقوق و مزایا مددکاران در مقابله با انواع بیماری ها از دیگر چالش این حرفه است.

اسماعیل اباذری که استاد دانشگاه در این رشته است، گفت: پایین بودن دستمزد و نداشتن امنیت شغلی از چالش های پیش روی یک مددکار است. باید حرفه مددکاری ساماندهی و به تمام زوایای اجتماعی آن توجه شود.

وی افزود: فرسودگی زودرس و فشار روحی زیاد نیز موجب می شود که یک مددکار دچار آسیب شود.خبرگزاری صدا و سیما.

به این مطلب امتیاز دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.