پاراف

0
پاراف paraf
پاراف paraf

پاراف : لازم دیدیم کمی در مورد کلمه پاراف و این که چه مفهوم و کاربردی دارد توضیح دهیم. به هر حال مدتی است که ما در پاراف در حال پاراف کردن اخبار، قوانین، مقررات و نوشته هایی هستیم که در ارتباط با کارمندان، کارگران، ایثارگران و کارآفرینان هستیم.

ما همه اینها را برای شما بر روی شبکه جهانی اینترنت پراف می کنیم. اما پاراف ها داستانها و قصه های عجیبی دارند. جریانی که یک پاراف رقم میزند گاهی آنقدر عجیب، گسترده و عمیق است که همه را به تعجب وا می دارد.

پاراف اولین ابزارمدیریت یک مدیر است. نباید آن را دست‌کم گرفت. چه مقدراتی که با یک پاراف به موقع رقم خورده و سرنوشت‌هایی که با پارافی تغییر مسیر داده‌اند. چند کلمه بدخط و مورب درگوشه سمت چپ یک نامه به قلم مدیری کلیدی یا نماینده‌ای ذی‌نفوذ می‌تواند خط مرز بین نیک روزی و بدبختی یک انسان باشد.

جملات آشنای «مساعدت شود»، «وفق مقررات اقدام گردد» و «حضوری مذاکره شود» هرکدام در هامش یک درخواست انتقال دانشجو، وام واحد تولیدی، تراکم ساختمان و مجوز واردات می‌تواند عاقبتی را دگرگون سازد.

میلیارد‌ها سود نصیب صاحب درخواست کند، دانشجویی رابا نراندن از شهر پدری از هزار آسیب و مکافات مصون بدارد یا با مخدوش کردن رقابت، رانتی کلان نصیب تاجر و پیمانکاری کند. جالب‌تر از خود پاراف ادبیات غنی این پدیده است.

رسم‌الخطی قاعده مند که در هیچ کتاب آیین نگارشی نیامده اما از هر قالبی اسلوب دارتر است. در دایره‌‌المعارف پاراف کلمات موافقت، مساعدت، بررسی، مذاکره، حتی الامکان، وفق قانون و. . . معانی ظریف و خاصی دارند که در صورت فاش شدن برای صاحب نامه کارکرد خود را از دست می‌دهند. رازآلودگی سرانجام کار، برای «ذی‌نفع» تا واپسین مرحله استمرار دارد. تنها در آخر کاراست که او در اوج شعف یا قعرغم می‌تواند از معنی پاراف نامه خود رمزگشایی کند.

همچنین فرهنگ فارسی معین در مورد پاراف اینگونه توضیح داده است: [ فر. ] ( اِ.) امضای اختصاری ، امضاء (در اصطلاح سیاسی و بانکی معمول است ) ، پیش امضا (فره ) .

به هر حال ما امیدواریم که پاراف همه مدیران وسیله ای باشد برای رضای خداوند و عاقبت به خیری و سربلندی مملکت عزیزمان. ما از پاراف های فساد انگیز ضربه های زیادی خورده ایم.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید