تصویب دومین طرح مجلس برای مقابله با حقوق‌های نامتعارف

0
حقوق‌های نامتعارف
حقوق‌های نامتعارف

پاراف تصویب دومین طرح مجلس برای مقابله با حقوق‌های نامتعارف : نمایندگان در نشست علنی چهارشنبه ۲۰مردادماه ۹۵ مجلس شورای اسلامی، یک فوریت طرح الزام دولت به اجرای عادلانه نظام پرداخت‌ها را با ۱۴۰ رأی موافق، ۴۵ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۱ نماینده حاضر در جلسه تصویب کردند.

در این جلسه حمیدرضا حاجی بابایی نماینده همدان در مجلس به عنوان طراح این موضوع گفت: قانون نظام هماهنگ پرداخت‌ها در مجلس هفتم به تصویب رسید و این قانون در آن زمان بازنشستگان کشور را از بی‌عدالتی‌ها در پرداخت‌ها نجات داد اما از زمان تصویب لایحه قانون خدمات کشوری برخی تلاش کردند با اعمال استثنائات و اجرای قوانین و آیین‌نامه‌ها، مشکلات بسیاری را در اجرای این قانون به وجود آورند.

 بی‌عدالتی‌ها در پرداخت‌های ناعادلانه در حال حاضر نارضایتی‌هایی را برای بازنشستگان به وجود آورده است و برای رفع دغدغه‌ها باید عدالت رعایت شود؛ بنابراین دولت می‌تواند طی ۶ ماه راهکارهای لازم برای اجرای عادلانه نظام هماهنگ پرداخت را پیشنهاد کند تا پرداخت‌ها در حقوق و فوق‌العاده‌ها نیز ساماندهی‌های عادلانه صورت گیرد.

در ادامه غلامرضا کاتب به عنوان مخالف این طرح گفت: برای نظام هماهنگ پرداخت‌ها قانون مدیریت خدمات کشوری و طرح شفاف‌سازی در پرداخت‌ها در کمیسیون‌های تخصصی در حال بررسی است؛ البته نظام هماهنگ پرداخت عادلانه نیز باید با انسجام دولت و مجلس انجام شود.

نماینده گرمسار در مجلس افزود: برای نظام هماهنگ پرداخت نیازی به تصویب طرح جدید نیست و باید همان قانون مدیریت خدمات کشوری به درستی اجرا شود.

این در حالی است که روز ۲۷ تیرماه دو فوریت طرح مشابه برخی نمایندگان برای شفاف کردن حقوق مدیران دولتی در صحن علنی مجلس با ۸۸ رأی موافق و ۱۲۵ رأی مخالف و سه رأی ممتنع از جمع ۲۴۰ نماینده حاضر، از سوی وکلای بهارستان رد شده بود. طرح سه هفته پیش نمایندگان توسط محمد دهقان تهیه شده بود.

البته در همان روز مرکز پژوهش‌های مجلس پیش‌نویس قانون ساماندهی حقوق و مزایای مقامات و مدیران عالی جمهوری اسلامی ایران را که قبلاً تهیه کرده بود، تقدیم مجلس کرد. اکنون با تصویب یک فوریت طرحی که دیروز مورد بررسی قرار گرفت، تکلیف پیش‌نویس طرح تهیه شده توسط مرکز پژوهش‌های مجلس مورد ابهام واقع شده است. بااین همه دولت هم لایحه اصلاح قانون جامع خدمات کشوری رادر دست تهیه دارد.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه نیز به عنوان موافق این طرح گفت: دولت در دائمی کردن اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری تاکنون تعلل کرده است و متأسفانه اجرای آزمایشی این قانون تاکنون چند بار در مجلس به تصویب رسیده است اما برخی از اجرای کامل این قانون تخطی می‌کنند.

وی افزود: در حال حاضر پرداخت‌های بالا و حقوق‌های نجومی به اعتماد مردم نسبت به مسئولان نظام ضربه زده و باید برای پرداخت عادلانه و هماهنگ در کشور تدابیری را اتخاذ کرد.ایران.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید