چرا مجلس سال های قبل به فکر افزایش وام ازدواج نبود!؟

0
چرا مجلس سال های قبل به فکر افزایش وام ازدواج نبود!؟
چرا مجلس سال های قبل به فکر افزایش وام ازدواج نبود!؟

پاراف چرا مجلس سال های قبل به فکر افزایش وام ازدواج نبود!؟ : مجلس شورای اسلامی هفته گذشته در اقدامی قابل تامل وام ازدواج را بیش از ۳۰۰ درصد افزایش داد. با افزایش بیش از ۳۰۰ درصدی وام ازدواج این سوال مطرح می شود که چرا مجلس نشینان در سال های قبل وام ازدواج را افزایش ندادند؟

تصمیم و مصوبه ای که کمتر کسی می تواند براحتی آن را باور داشته باشد، چرا که همین میزان ۳ میلیون تومانی نیز به سختی به زوجین پرداخت می شود، حال بانک ها چگونه می خواهند ۱۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه بدهند؟

بر اساس گفته های مصباحی مقدم، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس همه سال کمتر از ۱ میلیون نفر در کشور ازدواج می کنند. اگر همه این یک میلیون نفر بخواهد تسهیلات ازدواج دریافت کنند رقمی بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان باید تسهیلات قرض الحسنه با نرخ ۴ درصد از سوی بانک ها به متقاضیان پرداخت شود.

این در حالی است که منابع قرض الحسنه در کشور و در بین بانک ها بسیار محدود است.دلیل این موضوع افزایش نرخ سود و رشد تورم بودهکه سبب شده در حال حاضر کمتر کسی حاضر شود پول و سرمایه خود را به رایگان در بانک سپرده گذاری کند.

اما با وجود کمبود منابع قرض الحسنه مجلسی ها معتقدند منابع قرض الحسنه و جاری در کشور حدود یکصد هزار میلیارد تومان است و این بانک ها باید معادل ۱۰ درصد منابع ارزان قیمت خود را تسهیلات بدهند.

حال این پرسش مطرح می شود که در طی ۸ سال گذشته که تقریبا همین ترکیب در مجلس حضور داشته اند و منابع قرض الحسنه نیز ثابت بوده است، اکنون و در آخرین سال مجلس نهم چه اتفاقی در کشور روی داده که به یکباره وام ازدواج باید ۳ برابر شود؟

چرا نمایندگان حالا و در آخرین روزهای حضور خود در مجلس به فکر جوانان ادواج نکرده افتاده اند و تصمیم گرفته اند بار سنگین هزینه ای بر دوش دولت و بانک ها بگذارند؟

آن جوانی که سال گذشته ازدواج کرده چرا نباید از این امتیاز ویژه استفاده کند؟

آیا نمایندگان در سال های گذشته به فکر جوانان نبوده اند یا کشور و جوانان ما گل و بلبل بوده و هیچ مشکلی در زمینه ازدواج نبوده است؟اخبار بانک.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید