مجازات عدم تحویل آپارتمان های پیش فروش در موعد مقرر

2
مجازات عدم تحویل آپارتمان های پیش فروش در موعد مقرر
مجازات عدم تحویل آپارتمان های پیش فروش در موعد مقرر

پاراف مجازات عدم تحویل آپارتمان های پیش فروش در موعد مقرر : بسیار پیش می آید که شخصی به امید صاحبخانه شدن، آپارتمانی را پیش خرید می کند، اما در زمان تحویل با مشکلات عدیده ای همچون نصب نشدن تأسیسات مورد نظر، کم یا زیاد بودن مساحت آپارتمان، صادر نشدن سند ملکی به دلایل مختلف و … روبه رو می شود. برای جلوگیری از بروز این مشکلات، خریدار باید برخی موارد اساسی و مهم را مد نظر قرار دهد.

طبق ماده 2 قانون «پیش فروش ساختمان و آپارتمان»، خریدار باید از درج شدن این موارد در قرارداد پیش فروش آپارتمان یا ساختمان، اطمینان پیدا کند:

١ـ اسم و مشخصات طرفین قرارداد اعم از حقیقی یا حقوقی

٢ـ پلاک و مشخصات ثبتی و نشانی وقوع ملک

٣ـ اوصاف و امکانات واحد ساختمانی مورد معامله مانند مساحت اعیانی، تعداد اتاق ها، شماره طبقه، شماره واحد، توقفگاه (پارکینگ) و انباری

٤ـ مشخصات فنی و معماری ساختمانی که واحد در آن احداث می شود؛ مانند موقعیت، کاربری و مساحت کل عرصه و زیربنا، تعداد طبقات و کل واحدها، نما، نوع مصالح مصرفی در ساختمان، سیستم گرمایش و سرمایش و قسمت های مشترک و سایر مواردی که در پروانه ساخت و شناسنامه فنی هر واحد قید شده یا عرفا در قیمت موثر است.

٥ـ بها یا عوض در قراردادهای معوض، تعداد اقساط و نحوه پرداخت

٦ـ شماره قبوض اقساطی برای بها، تحویل و انتقال قطعی

٧ـ زمان تحویل واحد ساختمانی پیش فروش شده و تنظیم سند رسمی انتقال قطعی

٨ـ تعیین تکلیف راجع به خسارات، تضمین ها و قرارداد بیمه ای، تغییر قیمت و تغییر مشخصات مورد معامله

٩ـ تعهدات پیش فروشنده به مرجع صادرکننده پروانه و سایر مراجع قانونی

١٠ـ معرفی داوران

١١ـ احکام مذکور در مواد ( ٦)، ( ٧) و ( ٨) و تبصره آن، ( ٩)، ( ١١)، ( ١٢)، ( ١٤)، ( ١٦) و ( ٢٠) این قانون.» بر اساس ماده 6 این قانون، «چنانچه پیش فروشنده در تاریخ مقرر در قرارداد، واحد پیش فروش شده را تحویل پیش خریدار ندهد و یا به تعهدات خود عمل ننماید، علاوه بر اجرای بند ( ٩) ماده ( ٢) این قانون مکلف است … جریمه تاخیر به پیش خریدار بپردازد مگر این که به مبالغ بیشتری به نفع پیش خریدار توافق نمایند. اجرای مقررات این ماده مانع از اعمال خیارات برای پیش خریدار نیست.خراسان.

2 دیدگاه ها

  1. با سلام و قت بخیر
    میشه راهنمایی کنید که قانون زمان تحویل آپارتمان هایی پیش فروش هستند به چه صورت است یعنی حداقل و حد اکثر زمانی آیا تعریف شده برای این موضوع؟

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید