افزایش حقوق بازنشستگان بالاتر از تورم

0
افزایش حقوق بازنشستگان بالاتر از تورم
افزایش حقوق بازنشستگان بالاتر از تورم

پاراف افزایش حقوق بازنشستگان بالاتر از تورم : نوربخش، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از پرداخت یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان عیدی به بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان خبر داد.

بیمه شدگان اصلی سازمان ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر هستند که با احتساب افراد خانواده آنان به ۳۵ میلیون نفر می‌رسند. مستمری بگیران اصلی و تبعی سازمان تأمین اجتماعی نیز در مجموع به ۵ میلیون و ۱۴۰ هزار نفر می‌رسند

دکتر سید تقی نوربخش در بندر عباس گفت: سازمان در گذشته برای پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد با حدود ۱۰ ماه تأخیر مواجه بود که در حال حاضر به روز‌رسانی پرداخت‌ها جزو نخستین اولویت‌های سازمان تأمین اجتماعی قرار گرفته و طی ۱۰ روز آینده پرداخت‌ها و مطالبات مراکز درمانی به روز خواهد شد.

اختصاص ۱۵۰۰ میلیارد تومان عیدی به بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی ‌

وی اظهار داشت: بیمه شدگان اصلی سازمان ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر هستند که با احتساب افراد خانواده آنان به ۳۵ میلیون نفر می‌رسند. مستمری بگیران اصلی و تبعی سازمان تأمین اجتماعی نیز در مجموع به ۵ میلیون و ۱۴۰ هزار نفر می‌رسند. او با اشاره به آمار ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری بیمه شدگان اصلی سازمان تأمین اجتماعی گفت: از این تعداد ۹ میلیون و ۲۵۰ هزار نفر بیمه شدگان اجباری و یک میلیون و ۴۴۰ هزار نفر بیمه شدگان مشاغل آزاد هستند که حق بیمه پرداخت می‌کنند. ۱۶۴ هزار نفر نیز از مقرری بیمه بیکاری استفاده می‌کنند. نوربخش بیان کرد: قطعاً در سال آینده بیش از نرخ تورم میزان حقوق و مستمری بازنشستگان افزایش خواهد یافت.تامین.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید