بازنشستگان، کارت اعتباری رفاه اجتماعی دریافت میکنند

0
بازنشستگان، کارت اعتباری رفاه اجتماعی دریافت میکنند
بازنشستگان، کارت اعتباری رفاه اجتماعی دریافت میکنند

پاراف بازنشستگان، کارت اعتباری رفاه اجتماعی دریافت میکنند : دکتر علی‌ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در حاشیه مراسم دیدار با بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری از ارائه کارت خرید برای زوج‌های جوان از طریق بانک مرکزی خبر داد و گفت: در این زمینه فراخوان برای ثبت‌نام داده می‌شود و این کارت‌ها قابل استفاده برای خرید کالاهای ضروری است.

کارت اعتباری رفاه اجتماعی ایرانیان در مرحله اول به دو میلیون و ۷۰۰ هزار بازنشسته تأمین اجتماعی ارائه می‌شود و بر اساس این طرح افراد می‌توانند به فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌ها مراجعه کنند.

وی اظهار کرد: کارت اعتباری رفاه اجتماعی برای بازنشستگان تأمین اجتماعی در روزهای آینده ابتدا به صورت آزمایشی در دو استان توزیع و سپس در سراسر کشور اجرایی می‌شود. همچنین در مرحله بعدی توزیع کارت میان بازنشستگان صندوق بازنشستگی انجام خواهد شد.

به گفته وزیر تعاون، این کارت‌ها یک بار مصرف نبوده و پس از هر خرید دوباره شارژ می‌شوند. همچنین بازنشستگان می‌توانند با مراجعه به اتحادیه‌ها و فروشگاه‌های بزرگ همچون سپه، رفاه، شهروند و فرهنگیان کالای خود را خریداری کنند.

ربیعی ادامه داد: کارت اعتباری رفاه اجتماعی ایرانیان در مرحله اول به دو میلیون و ۷۰۰ هزار بازنشسته تأمین اجتماعی ارائه می‌شود و بر اساس این طرح افراد می‌توانند به فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌ها مراجعه کنند.

وی ادامه داد: میزان اعتبار کارت هر فرد یک سوم حقوق ضرب در ۱۲ است. وی تأکید کرد: اگر کالا‌های خریداری شده کالاهای مصرفی بی‌دوام باشند مثل پوشاک و مواد خوراکی، دو ماهه مبلغ اعتبار کسر و سودی نیز به آن تعلق نمی‌گیرد اما اگر کالا‌های خریداری شده لوازم خانگی باشد ۱۲ ماهه مبلغ اعتبار با سود ۱۲ درصد کسر می‌شود.

وی ادامه داد: کار ثبت‌نام دریافت کارت اعتباری از چند شهرستان آغاز و در سراسر کشور اجرایی می‌شود و در فاز دوم این طرح، بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشور مشمول طرح می‌شوند.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید