افزایش حداقل حقوق و افزایش 20 تا 40 درصدی حقوق بازنشستگان

1
افزایش حداقل حقوق و افزایش 20 تا 40 درصدی حقوق بازنشستگان
افزایش حداقل حقوق و افزایش 20 تا 40 درصدی حقوق بازنشستگان

پاراف افزایش حداقل حقوق و افزایش 20 تا 40 درصدی حقوق بازنشستگان : محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت با اشاره به نرخ تورم گفت: اکنون نرخ تورم حدود 11/3 درصد است، تورم نقطه به نقطه هم تغییر پیدا کرده و اکنون 9/4 است، این مهم نشان می دهد که روند کاهنده نرخ تورم همچنان ادامه دارد. امیدواریم با رشد اقتصادی بار دیگر شاهد پیشرفت کشور باشیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با توجه به اقدامات صورت گرفته از سوی دولت برای شاغلین گفت: 12 درصد به حقوق شاغلین در سال 95 اضافه شده، در مورد بازنشستگان هم که قریب به 12 هزار نفر هستند و بخشی از آنها حقوقی بین 750 هزار تومان تا یک و نیم میلیون تومان دریافت می کردند اقداماتی را انجام داده ایم و به طور متوسط به حقوق آنها 20 درصد اضافه کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: کسانی که 750 هزار تومان حقوق می گرفتند 40 درصد حقوقشان اضافه شده و حداقل حقوق سال آینده آنها یک میلیون تومان خواهد بود. بنابراین دولت توجه ویژه ای را برای کاهش این فاصله و نابرابری انجام داده است.

سخنگوی دولت همچنین تصریح کرد: دولت برای بازنشستگانی که مطابه پاداش دارند 4 هزار و 500 میلیارد تومان در نظر گرفته تا همه کسانی که طلب دارند بتوانند پاداش خود را بگیرند.

وی در مورد خروج محصولات پتروشیمی از بورس نیز اظهار داشت: این موضوع از مواردی نیست که دولت اظهار نظر کند و تمام این تحلیل ها مربوط به وزیر صنعت و معدن می شود.

سخنگوی دولت افزود: در بحث خودروها هم اولین اقدامی که انجام دادیم این بود که از طرح نوسازی 90 هزار دستگاه خودرو تاکسی رونمایی کردیم.

وی با بیان اینکه تا شهریور ماه آینده 90 هزار تاکسی فرسوده از گردش حمل و نقل عمومی خارج خواهد شد و خودروهای جدید جایگیزین می‌شود، تصریح کرد: دولت همچنان بر تعهد خود پایبند است و با تمام محدودیت‌ها تلاش می‌کند گام به گام به وعده هایی که داده عمل کند، در آینده هم شاهد نو شدن ناوگان هوایی – ریلی خواهیم بود.

وی افزود: روزی که لایحه بودجه را همراه برنامه به مجلس تقدیم کردیم نامه ای را به نمایندگان نوشتم و تمامی پیوستهای لایحه بودجه را تقدیمشان کردم، ولی بحث برنامه خیلی مفصل بود و نامه دادم و گفتم که اگر مجلس رسیدگی می کند این چند هزار صفحه در کمیسیون ها توزیع شود. نگرانی وجود داشت که ممکن است مجلس به دلیل محدودیت نتواند همه آنها را مورد بررسی قرار دهد. اکنون هم دوستان ما در مجلس سند برنامه را ندیده‌اند و از نظر شکلی فکر می‌کنند که همین 32 برنامه است که تقدیم آنها شده است. در برنامه ششم نشست به برنامه های گذشته اقدامات اساسی صورت گرفته و غیر از راهبردها سیاست ها هم مشخص شده است.

معاون رئیس جمهور در ادامه اظهارات خود به اقدامات انجام شده در جهت عمران روستاها پرداخت و گفت: هزار و 500 میلیارد تومان در سال جاری برای آبرسانی روستاها و 600 میلیارد تومان هم برای ساخت راه های روستایی اختصاص دادیم.

وی افزود: در این قسمت بودجه به دو بخش تقسیم می شود، یکی ملی و دیگری استانی، که برای عمراه روستاها ما از بودجه استان ها استفاده می کنیم و تا اکنون هم 5 هزار و 400 میلیارد تومان به صورت کلی به بودجه روستاها اختصاص پیداکرده و امیدواریم در دهه فجر تمام اقدامات صورت گرفته معرفی شوند.

یک دیدگاه

  1. با سلام
    بنظر من برنامه دولت ایران برای افزایش حداقل دستمزد همش يك برنامه براي سالهاي اينده ست كه بتونه بااين روش حقوق همه ي كارگران بازنشسته رو در يك سطح بده ،درسته الان يكدفعه يك گروه كه حقوقشون پايينه رو مياره بالا و براي انها بسيار خوشحال كننده ميباشد ولي طي سالهاي بعدي همه حقوقها رو در يك سطح قرار ميده و همه با يك سطح حقوقي بازنشسته ميشن و اونوقته كه خيليا تازه ميفهمن چه كلاهي سرشون رفته چون الان خيليا چندسال مونده به بازنشستگي اضافه كار زياد انجام ميدن تا حقوق بازنشستگيشون بره بالا ولي با اين طرحها ميريم كه زمينه رو براي ايجاد طرحهاي بعدي اماده كنيم كه همه ديگه در يك سطح حقوق بگيرن و اضافه كار ديگه تاثيري تو حقوق بازنشستگي نداشته باشه،پس منتظر طرحهاي جديد دولت براي بازنشستگي هم باشيد و خوشحال نباشيد كه ٤٠ درصد اومده رو حقوقتون چون بااين كار در اينده خبري از حقوق مكفي در دوران بازنشستگي ديگه نيست

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید