خواسته های مردم در صدر رسیدگی مدیران اجرایی قرار گیرد

0

پاراف خواسته های مردم در صدر رسیدگی مدیران اجرایی قرار گیرد : حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در جلسه هیات دولت با تاکید بر اهمیت پاسخگویی به درخواست‌ها، نظرات و نامه‌های مردم، اظهارداشت: توجه و رسیدگی به مطالبات و درخواست‌های مردم وظیفه همه است. ملت بزرگ ایران ولی نعمتان ما هستند و خادمان آنها در دولت، نهایت مساعی و تلاش خود را برای تسریع در حل مشکلات آنها بکار خواهند بست.

دکتر روحانی گفت: مدیران اجرایی کشور باید رسیدگی به درخواست‌های مردم را در صدر برنامه‌های خود قرار دهند و حتی اگر درخواست و مطالبه‌ای خارج از مقدورات دولت است با ذکر دلیل و منطق بیان شود که چرا دولت قادر به انجام خواسته آنان نیست.

در ابتدای این جلسه “جمشید انصاری” استاندار زنجان گزارش خود را در خصوص وضعیت فرهنگی و اجتماعی، امور تولیدی و نیز اولویت‌ها، برنامه‌ها واقدامات انجام شده در این استان از ابتدای کار دولت یازدهم تاکنون به هیأت وزیران ارایه داد.

تشکیل نهادهای صنفی مؤثر در حوزه فرهنگی و اجتماعی از جمله خانه مطبوعات و خانه هنرمندان و انتشار مطبوعات جدید با ۸۰ درصد افزایش عنوان، برقراری تعامل مؤثر و کارآمد بین دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی و تعاونی در حل مشکلات اقتصادی استان و پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، برنامه‌ریزی و تلاش در جهت کنترل تورم استان و برابر کردن آن با نرخ متوسط تورم کشور، تلاش برای کنترل و کاهش نرخ بیکاری، به ویژه نقاط شهری و جوانان استان و پایین‌تر آمدن هر چه سریع‌تر آن از متوسط کشوری، پیگیری، تعیین تکلیف و فعال نمودن پروژه‌های مهم استان از قبیل احداث سه نیروگاه حرارتی با ظرفیت دو هزار مگاوات، پروژه اوره آمونیاک زنجان، طرح‌های عمرانی بزرگ، منطقه ویژه اقتصادی، دو خطه کردن راه‌آهن و پروژه سبزه میدان زنجان، از جمله اقدامات ذکر شده در این گزارش است.

اختصاص منابع لازم برای آبیاری تحت فشار ۲۵ هزار هکتار از اراضی استان تا پایان سال ۹۴، تبدیل استان به یک قطب صنایع برق، الکترونیک و فناوری اطلاعات در کشور، شروع عملیات اجرایی گاز رسانی ۶۲ روستا که با اتمام آنها تا پایان آبان ماه (۳۰ روستا در هفته دولت) نسبت جمعیت تحت پوشش گازرسانی روستاهای استان به ۶۴ درصد خواهد رسید، از دیگر اقدامات صورت گرفته در استان زنجان عنوان شده است.*دولت.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید