استخدام ۱۶ هزار نفر در وزارت بهداشت و ۱۰ هزار نفر در آموزش و پرورش

0
استخدام ۱۶ هزار نفر در وزارت بهداشت و 10 هزار نفر در آموزش و پرورش
استخدام ۱۶ هزار نفر در وزارت بهداشت و ۱۰ هزار نفر در آموزش و پرورش

پاراف استخدام ۱۶ هزار نفر در وزارت بهداشت و ۱۰ هزار نفر در آموزش و پرورش : ایرج حریرچی  قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه افتتاح بیمارستان ۱۴۶ تختخوابی شهید ولیان الیگودرز از اخذ مجوز استخدام ۱۶ هزار نفر در حوزه بهداشت و درمان کشور خبر داد.

با ساخت بیمارستانهای جدید که توسط راه وشهرسازی و وزارت بهداشت با رعایت استانداردهای لازم ایجاد می شوند کیفیت بیمارستانهای دولتی از ۶۰ تا۷۰ درصد بیمارستانهای خصوصی تهران به مراتب بهتر است.

وی اظهار داشت: مشکل کمبود تختهای بستری درکل کشور وجود دارد و در مناطق محرومی همچون شهرستان الیگودرز این مشکل شدت بیشتری داشته که ما وظیفه داریم که در شعاع مناسب خدمات درمانی را برای مردم که ولی نعمتان ما هستند را فراهم کنیم. خوشبختانه با افتتاح این بیمارستان قسمت عمده ای از این مشکل در شهرستان الیگودرز رفع خواهد شد.

در زمینه اخذ مجوز استخدام با مشکل جدی از سوی مراجع قانونی مواجه هستیم و با وجود اینکه مجوز استخدام بیش از ۱۶هزار نفر را اخذ کرده ایم به تلاشهای خود در این زمینه نیز ادامه خواهیم داد.

حریرچی با بیان اینکه ازمردم کشور درخواست جدی دارم که از مراجعه به بیمارستانهای مرکز کشور که متاسفانه امروز به یک فرهنگ تبدیل شده به طور جدی پرهیز کنند گفت: وزارت بهداشت تلاش خواهد کرد که با توزیع و اعزام متخصصین بیشتری به استانها خدمات تخصصی بهتر و بیشتری درسراسر کشور برای مردم ایجاد کند.

استخدام۱۰ هزار نفر از طریق آزمون سراسری

علی اصغر فانیوزیر آموزش و پرورش  گفت : درخواست مجوز برگزاری آزمون استخدامی برای استخدام معلمان را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی داده ایم. ۱۰ هزار دانشجو معلم نیز امسال از طریق آزمون سراسری دانشگاه ها وارد دانشگاه فرهنگیان می شوند و پس از چهار سال تحصیل به استخدام آموزش و پرورش درخواهند آمد.

۳۰ هزار معلم امسال از آموزش و پرورش بازنشسته می شوند و برای جبران کمبود نیرو از معلمان بازنشسته با عنوان معلم حق التدریس استفاده خواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: نیاز آموزش و پرورش هر منطقه و استان به رشته های مورد نیاز از معلمان با توجه به نوع جنسیت آنها مشخص شده است و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی درصدی از مربیان پیش دبستانی نیز امسال به صورت حق التدریس مشغول تدریس خواهند شد.

پاداش پنج درصد از بازنشستگان فرهنگی سال ۹۳ نیز همچنان باقی مانده است که امیدواریم بتوانیم با تأمین اعتبار آنرا نیز به زودی پرداخت کنیم.

فانی به پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان نیز اشاره کرد و گفت: پاداش بازنشستگان فرهنگی سال ۹۴ پس از ابلاغ بودجه به دولت پرداخت خواهد شد.مهر و پانا.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here