بازنشستگی افراد بدون بیمه

0

 پاراف خبر بازنشستگی افراد بدون بیمه به نقل از ایران : وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طرحی را در دستور کار قرار داده تا افرادی که فاقد بیمه اجتماعی هستند تحت پوشش یکی از صندوق‌های بیمه‌ای قرار گیرند و دردوران بازنشستگی یا از کار افتادگی و بعد از فوت از مزایا و خدمات بیمه‌های اجتماعی برخوردار شوند. به اعتقاد کارشناسان در حال حاضر بیش از
12 میلیون کارگر بیمه تأمین اجتماعی هستند و بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر حقوق بگیر دولت هستند و درصد دیگری از شاغلان مشترک سایر صندوق‌های بیمه‌ای کشور هستند که این افراد هر کدام در چارچوب تعهدات و خدماتی که قانون برای صندوق‌های بیمه تعیین کرده از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند و حداقل آتیه و حقوق دوران بازنشستگی شان برقرار است. به گزارش ایران در این زمینه مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر از تهیه طرحی توسط این صندوق به منظور تحت پوشش قرار‌دادن تمامی متقاضیان بیمه اجتماعی خبر داد و گفت که با اجرای طرح بیمه سلامت، تمامی کسانی که به خدمات درمانی نیاز داشته باشند تحت پوشش قرار می‌گیرند. به گفته محمدرضا رستمی «طرحی که در صندوق تهیه شده است مشابه بیمه سلامت است اما برای ارائه خدمات به بیمه‌شدگان اجتماعی اجرا می‌شود.»
وی گفت در حال حاضر این صندوق یک میلیون و 250 هزار نفر را تحت پوشش دارد و این در حالی است که شش میلیون خانوار شرایط عضویت در این صندوق را دارند.
رستمی به خدمات این صندوق هم اشاره کرد و گفت: این صندوق سه دسته خدمت دارد که خدمت اول آن بیمه بازنشستگی است؛ به طوری که هر فردی که 15 سال حق بیمه بدهد می‌تواند بیمه بازنشستگی دریافت کند. وی خدمت دوم این صندوق را مختص از کار افتادگان خواند که شامل ازکارافتادگی کلی و جزئی می‌شود و حقوق آن بر اساس قوانین تأمین اجتماعی اختصاص می‌یابد.
مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر خدمت سوم این صندوق را مربوط به فوت‌شدگانی خواند که تحت پوشش صندوق بوده‌اند و گفت که به بازماندگان این افراد بر اساس قوانین مبالغی اختصاص می‌یابد. به گفته رستمی حق بیمه این صندوق در سال 120 هزار تومان است که به صورت یکجا از بیمه‌شده دریافت می‌شود.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید