دائمی شدن بخشی از احکام و قوانین مربوط به ایثارگران در برنامه ششم

0
دائمی شدن بخشی از احکام و قوانین مربوط به ایثارگران در برنامه ششم
دائمی شدن بخشی از احکام و قوانین مربوط به ایثارگران در برنامه ششم

پاراف دائمی شدن بخشی از احکام و قوانین مربوط به ایثارگران در برنامه ششم : دکتر محمدرضا پورابراهیمی نماینده ایثارگر مجلس از دائمی شدن بخشی از احکام و قوانین مربوط به ایثارگران در برنامه ششم توسعه کشور خبر داد.

نماینده ایثارگر مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون لایحه دائمی شدن احکام قوانین برنامه های توسعه در مجلس گفت: ما بخشی از آن چیزهایی که در برنامه پنجم مربوط به ایثارگران است را تمدید و در برنامه ششم توسعه کشور ارتقاء خواهیم داد.

وی افزود: ان شاءالله آن چیزهایی که برای ایثارگران مدنظر است در برنامه ششم توسعه در راستای برآورده شدن خواسته‌های آنها مورد توجه و مدنظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار بگیرد.

عضو شورای اقتصاد کشور با اشاره به رسیدگی به برخی احکام و قوانین از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در کمیسیون بررسی لایحه دائمی شدن احکام یادآور شد، مواردی همچون بحث دانشگاه‌ها و از این‌گونه موارد که در احکام برنامه پنجم برای ایثارگران در نظر گرفته شده است ، عینا در برنامه ششم توسعه تکرار خواهد شد.

نماینده مجلس نهم تصریح کرد، الان در احکام دائمی شدن قوانین ، موارد دیگری نیز مطرح شده است که عمدتا” داخلی است و به موضوع بحث ایثارگران هنوز مربوط نیست که بگوییم حذف یا اضافه شود اما آن چیزی که در زمینه ایثارگران مرتبط باشد به طور قطع به یقین مورد توجه جدی قرار خواهد گرفت.

پور ابراهیمی در پایان اظهار داشت: با توجه به اینکه برنامه ششم توسعه نیز باید بررسی شود و این تأخیر به شکلی شده است که اگر دولت طی دو هفته آینده همزمان لایحه بودجه را ارائه کند ، عملا” امکان بررسی همزمان بودجه سال آینده ، برنامه ششم توسعه و احکام دائمی غیر ممکن خواهد بود.

همچنین  دکتر حسن کامران دستجردی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی وعضو کمیسیون تلفیق اظهار داشت: نمایندگان ایثارگرمجلس تاکنون در بررسی لایحه احکام دائمی دو مورد در ارتباط با ایثارگران را تصویب کرده اند.

وی گفت: یکی از این موارد تصویب صندوق به صندوق ایثارگران است که در برنامه پنجم توسعه کشور بود که به مدت ۱۵سال بین دستگاه ها قرارداشت.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مصوبه دیگردررابطه با تحصیل ایثارگران در خارج ازکشور بود که آن بندی که در رابطه با لایحه خدمات رسانی به ایثارگران بود را ابقا کرده ایم.

نماینده ایثارگر مجلس شورای اسلامی متذکر شد: ماده ۴۴ قانون برنامه پنجم توسعه کشورکه در ارتباط با مسکن، درمان، تحصیل، حق و حقوق پرسنلی و تحصیل فرزندان شهید و جانبازان است نیز یکی از مصوبات کمیسیون بررسی لایحه دائمی شدن احکام در روزهای اخیر بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران تاکید کرد: این لایحه اگر به طور کامل اجرا شود ، لایحه خوبی است و برخی ازنیازهای جامعه ایثارگران را برآورده خواهد کرد.فاش.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید