بازی نخ نمای استخدام معلمان!

0
بازی نخ نمای استخدام معلمان!
بازی نخ نمای استخدام معلمان!

پاراف بازی نخ نمای استخدام معلمان! :  هنوز چندصد نفر از ۵ هزار پپذیرفته شده استخدام در آموزش و پرورش استخدام تعیین‌تکلیف نشده‌اند. از آنجا که آموزش و پرورش به دنبال واگذاری بخشی از مدارس به بخش خصوصی است از استخدام معلمان با وجود نیاز سرباز میزند، چراکه با اجرای این طرح استخدام معلمان از دوش آن‌ها ساقط می‌شود.

جبار کوچکی‌نژاد عضوهیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از پاس دادن موضوع استخدام معلمان از سوی وزارت آموزش به سازمان مدیریت، آن را بازی نخ‌نماشده‌ای دانست.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید مجدد مبنی براینکه آموزش و پرورش به دنبال اجرای طرح واگذاری مدارس است و به همین دلیل در استخدام نیروهای جدید تعلل می‌کند، تصریح کرد: اینکه می‌گویند؛ سازمان برنامه، بودجه و محاسبات مجوز لازم برای برگزاری آزمون استخدامی را به آن‌ها نمی‌دهد تنها بهانه‌هایی برای به تعویق انداختن استخدام نیروها است، چراکه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی طبق قانون نمی‌تواند آموزش و پرورش را معطل بگذارد و مجلس با آن مخالفت خواهد کرد.

اگر آموزش و پرورش سیاست‌های خود را با مجلس هماهنگ نکند به‌یقین در میانه راه دچار مشکل خواهد شد همانطور که سال‌های گذشته موضوعاتی همچون بسته‌های حمایتی، خرید خدماتی و برخی از اقدامات آن‌ها مورد قبول مجلس قرار نگرفت، درواقع آموزش و پرورش به خصوصی‌سازی برخی از مدارس و خرید خدمات اصرار دارد اما مجلس کاملا با این اندیشه مخالف است و امر تعلیم و تربیت باید در اختیار دولت باقی بماند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش دچار تناقض، دوگانگی و تلاطم در تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌های خود است، افزود: معتقدم نمایندگان باید طی یک اخطار و تاکید از مدیران این وزراتخانه بخواهد هر چه سریع‌تر وضعیت نیروها و برگزاری آزمون، جذب و استخدام آن‌ها را مشخص کند زیرا استخدام معلمان را به گردن مجوز سازمان مدیریت انداختن، بازی نخ‌نماشده‌ای است.

عضوهیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه آموزش و پرورش باید مشکل پیش‌دبستانی‌ها را نیز حل کند، افزود: مشکل نیروهای پیش‌دبستانی باید حل شود چراکه طبق قانون حق با آن‌ها است و باید به استخدام آموزش و پرورش در بی‌آیند.خانه ملت.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید