رئیس جمهور: دولت، بنگاه داری را رها کند

0
رئیس جمهور: دولت، بنگاه داری را رها کند
رئیس جمهور: دولت، بنگاه داری را رها کند

پاراف رئیس جمهور: دولت، بنگاه داری را رها کند : حسن روحانی به وزرای کابینه‌اش توصیه کرد بنگاه‌داری دولتی را رها کنند. رئیس‌جمهوری دو روز بعد از برجام در همایشی در جمع فعالان اقتصادی اعلام کرد تا زمانی که اقتصاد دست دولت است و تا زمانی که بخش خصوصی رقابتی و غیررانتی نداشته باشیم، نمی‌توانیم مسائل اقتصادی کشور را حل و فصل کنیم. به اعتقاد وی، وزرا سخت‌شان است بنگاه‌ها را رها کنند و آن را دودستی چسبیده‌اند. روحانی همچنین با بیان اینکه دولت در سرلیست بدهکاران است، از تسویه بدهی‌های دولت و برنامه‌ریزی برای تحقق آن در بودجه سال ۹۵ خبر داد.

چقدر وزرای دلسوز سخت‌شان است این بنگاه‌ها را رها کنند و آنها را دو دستی چسبیده‌اند. تا زمانی که اقتصاد دست دولت است و تا زمانی که بخش خصوصی رقابتی غیررانتی نداشته باشیم، نمی‌توانیم مسائل اقتصادی خود را حل‌وفصل کنیم.وی در بین سخنان خود از تسویه بدهی‌های دولت و برنامه‌ریزی برای تحقق این هدف در لایحه بودجه سال ۹۵ سخن گفت.

۱۲۰۰ نفر از فعالان اقتصادی کشور طی یک گردهمایی با حضور رئیس‌جمهوری و چند تن از وزرای کابینه دولت یازدهم از تلاش تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای تقدیر کردند.

رئیس‌جمهوری همچنین در جمع فعالان اقتصادی با اشاره به این مطلب که همواره اقتصاد به بخش سیاست خارجی یارانه داده است، گفت: این دولت می‌خواهد کاری کند که سیاست خارجی به اقتصاد یارانه بدهد و امروز آن روزی است که تحقق پیدا کرده است.

امروز یکی از بزرگ‌ترین مسائل کشور اشتغال جوانان است و ارقام بیکاری جوانان تحصیلکرده تکان‌دهنده است و برای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری راهی جز رونق اقتصادی نیست.

رئیس‌جمهوری تاکید کرد: تردید نداشته باشید هر آنچه امروز و فردا داریم و خواهیم داشت از ملت غیور، متحد و صبور در صحنه و در میدان بوده و خواهد بود.

رئیس‌جمهوری با تاکید بر ضرورت رفع مشکلات ناشی از تحریم‌ها برای بانک‌های کشور و برطرف شدن مسائل مربوط به بدهکاران و طلبکاران، افزود: امروز دولت خود در سرلیست بدهکاران است درحالی‌که دولت بدهکار بدحساب، باید به دولت خوش‌حساب تبدیل شود.

تا زمانی که اقتصاد در دست دولت است و بخش خصوصی رقابتی و غیررانتی نداشته باشیم، نمی‌توانیم مسائل اقتصادی را حل و فصل کنیم

روحانی یکی از برنامه‌های دولت در برنامه ۵ ساله را در راستای حل مساله بدهکاری و طلبکاری دولت با بخش خصوصی و پیمانکارها و بانک‌ها برشمرد و خاطرنشان کرد: این معضل باید از پیش پا برداشته شود و پیش‌بینی‌ها و اقدامات لازم برای این کار در بودجه سال ۹۵ لحاظ شده است. رئیس‌جمهوری با بیان اینکه کشور ما با مشکلات فراوانی از جمله مشکل زیست‌محیطی مواجه است که با شعار دادن و تنها دعا کردن حل نمی‌شود، اظهارکرد: خداوند دعا را زمانی مستجاب می‌کند که ما تمامی تلاشمان را به‌کارگرفته باشیم؛ حل مشکلات زیست محیطی در گرو اصلاح صنعت و به‌کارگیری سوخت استاندارد است.

روحانی اضافه کرد: اگر می‌خواهیم برای جوان بیکار اشتغال ایجاد کنیم به یک رشد اقتصادی ۸ درصدی نیاز داریم و اگر بخواهیم رشد ۸ درصدی داشته باشیم و تمام امکانات داخلی به میدان بیایند، به سالانه حدود ۵۰ میلیارد دلار جذب سرمایه خارجی نیاز داریم؛ کارآفرینان و بخش خصوصی کشور باید سرمایه خارجی را جذب کند و دولت هم باید به سهم خود، سرمایه و تکنولوژی بیاورد. دنیای اقتصاد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here