جلوگیری از رانت با قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان

0
ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان
ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان

پاراف جلوگیری از رانت با قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان : عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی  و عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس با بیان اینکه اجرای قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان از رانت جلوگیری می کند، گفت: نهادهای نظارتی باید دقیق براجرای قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان نظارت داشته و متخلفان را معرفی کنند.

وی درباره اظهارات رییس سازمان بازرسی مبنی بر اینکه قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان از تاریخ ابلاغ لازم‌الاجراست، گفت: قانونی که در مجلس به تصویب رسیده و ابلاغ شده در دولت، قوه مقننه و قضاییه، نهادهای عمومی غیردولتی و نهادهای انقلابی لازم الاجرا است.

 امیدواریم که قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان برای همه دستگاه ها، نهادهاو سازمان ها بدون چشم پوشی اجرا شود زیرا با اجرای این قانون عدل و انصاف اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

وی با بیان اینکه قانون مصوب در زمینه عدم به کارگیری بازنشستگان باید در کل کشور اجرایی شود، گفت: اجرای این قانون در کاهش بیکاری و افزایش اشتغال اثرات بسیاری دارد.

با اجرای این قانون میزان امیدواری جوانان جویای کار افزایش پیدا کرده و افراد چند شغله با خالی کردن سمت‌ها جایی هم برای افراد بیکار باز می‌کنند، همچنین از بده بستان های درون و برون سازمانی جلوگیری می‌ شود؛ بنابراین در حال حاضر تنها باید به دنبال اجرای قانون بود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان بازرسی، دیوان محاسبات و بازرسی ریاست جمهوری باید بر اجرای این قانون نظارت کنند، افزود: به طورحتم از زمان ابلاغ این قانون به دستگاه ها، اجرای آن ضروری است و باید متخلفان دراجرای قانون را معرفی شوند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور طی نامه‌ای به مدیران ارشد وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی هشدار داد که قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان از تاریخ ابلاغ لازم‌الاجراست و این سازمان با متخلفان برخورد قانونی خواهد کرد.خانه ملت.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here