قصه ی پر غصه ی حقوق بازنشستگان!

0
قصه ی پر غصه ی حقوق بازنشستگان!
قصه ی پر غصه ی حقوق بازنشستگان!

پاراف قصه ی پر غصه ی حقوق بازنشستگان! :  مرکز پژوهش‌های مجلس بهمن۹۴ اعلام کرده که حقوق زیر ۲میلیون و ۳۰۰هزار تومان یعنی خط فقر. آنها خواستار همسان‌سازی حقوق و رفع تبعیض بین خود و بازنشستگان کشوری هستند و اینکه حقوق زیر یک میلیون تومان نباشد. آنها در همه این گلایه‌ها همیشه اشاره‌ای به حقوق‌های چندده‌میلیون تومانی در برخی دستگاه‌ها و همسان‌سازی‌نشدن حقوق بازنشستگان دارند.

سال۹۴، میزان حقوق بازنشستگان ۱۵درصد افزایش یافت؛ این در حالی است که بازنشستگان تامین اجتماعی در چند سال اخیر همواره به میزان افزایش حقوق انتقاد دارند، آنها معتقدند که میزان افزایش حقوق آنها با سایر بازنشستگان یکسان نبوده و در حق آنها اجحاف شده ‌است.

 حداقل حقوق در سال گذشته ۷۱۲هزار تومان بود، البته همه این۶۰درصد حداقل حقوق را دریافت نمی‌کنند بلکه حقوق‌شان بین ۱۵۰هزار تومان تا ۷۱۲هزار تومان است. اواخر سال۹۴ مسئولان تصمیم‌ساز درباره افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اظهارنظر‌هایی داشتند، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی از «افزایش حقوق پلکانی» سخن گفت و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیز بر افزایش بیش از نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی تاکید کرد.

حقوق۶۰درصد از بازنشستگان تأمین اجتماعی زیر یک میلیون تومان است. او با اشاره به کاهش میانگین ۶۷درصدی قدرت خرید بازنشستگان تامین اجتماعی طی سال‌های ۹۲ تا ۹۵ توضیح داد: اگر این روند ادامه یابد، نه‌تنها وضعیت بازنشستگان بهتر نخواهد شد بلکه از این هم بدتر می‌شود

با توجه به اینکه بانک مرکزی نرخ تورم سال گذشته را ۱۱درصد اعلام کرده و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیز وعده افزایش بیشتر از نرخ تورم داده، افزایش حقوق ۱۲درصدی و احتساب افزایش۱۵۰هزار تومانی کمک هزینه‌های جنبی که معاون مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده، حقوق ۶۰درصد از ۲میلیون و ۷۰۰ هزار بازنشسته تأمین اجتماعی درنهایت ۹۴۷هزار تومان خواهد شد. این مبلغ کمتر از آن چیزی است که پیش‌تر رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور براساس افزایش پلکانی، یک میلیون و ۵۰هزار تومان اعلام کرده بود.همشهری.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید