مشکلات و انتقادات واگذاری و اداره خوابگاه‌های دانشجویی

0
دانشجویان به‌ناچار و با توجه به مشکلات عدیده مالی، آموزشی، رفاهی و... وارد ترم سنوات می‌شوند. افزایش نامعقول نرح تغذیه و اسکان سنوات از توان بسیاری از دانشجویان خارج است.
دانشجویان به‌ناچار و با توجه به مشکلات عدیده مالی، آموزشی، رفاهی و... وارد ترم سنوات می‌شوند. افزایش نامعقول نرح تغذیه و اسکان سنوات از توان بسیاری از دانشجویان خارج است.

پاراف مشکلات و انتقادات واگذاری و اداره خوابگاه‌های دانشجویی  : اعضای شورای صنفی حدود ٤٠ دانشگاه کشور در اعتراض به نحوه واگذاری و اداره خوابگاه‌های دانشجویی در نامه‌ای خطاب به رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعتراض خود را اعلام کردند.

دانشجویان به‌ناچار و با توجه به مشکلات عدیده مالی، آموزشی، رفاهی و… وارد ترم سنوات می‌شوند. افزایش نامعقول نرح تغذیه و اسکان سنوات از توان بسیاری از دانشجویان خارج است.

در این نامه آمده است: با توجه به مشکلات مالی فراوان دانشجویان خوابگاهی به علت وضعیت اقتصادی کشور و فشارهای روزافزون بر دانشجویان و خانواده‌هایشان و درخواست‌های متعدد دانشجویان در تجمعات اعتراضی و همچنین مراجعات مکرر به دفاتر شوراهای صنفی مبنی بر کاهش هزینه‌های اسکان و تغذیه و بهبود کیفیت خدمات رفاهی، ما شورای‌های صنفی دانشگاه‌های کشور به عنوان نماینده قانونی دانشجویان از ریاست محترم صندوق رفاه تقاضا داریم تا با تدبر و ایجاد راهکاری به‌دور از هرگونه تنش برای کاستن از فشار مالی و بهبود کیفیت خدمات رفاهی و همچنین در راستای تعالی و پیشرفت کشور که در گرو انجام رسالت دانشجویی این دانشجویان است، پیشگامی خود را با ایجاد فضای سراسر آرام برای ایفای نقش دانشجویان در این عرصه نشان دهید.

مطالبه کنونی و ضروری ما تغییر در ماده چهار آیین‌نامه نحوه واگذاری و اداره خوابگاه دانشجویی صندوق رفاه است که دانشجویان ‏مقطع کارشناسی و دکترا به مدت هشت نیم‌سال و دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد ناپیوسته به مدت چهار ‏نیم‌سال حق اسکان در خوابگاه‎ ‎و استفاده از دیگر خدمات رفاهی را دارند.

دانشجویان به‌ناچار و با توجه به مشکلات عدیده مالی، آموزشی، رفاهی و… وارد ترم سنوات می‌شوند. افزایش نامعقول نرح تغذیه و اسکان سنوات از توان بسیاری از دانشجویان خارج است. تقاضا داریم که ترم اول سنوات برای کلیه مقاطع تحصیلی از ‏شمول قانون سنوات خارج شود.

همچنین ‌بعد از این، ترم ١٠ در مقطع کارشناسی و دکترا، ترم شش در مقطع کارشناسی‌ارشد، ترم‌های نخست سنوات محسوب شود و هزینه مازاد اخذشده از ‏دانشجویان ترم ١٠ کارشناسی و دکترا و ترم شش کارشناسی‌ارشد به صورت اقساط دریافت شود.‏ با توجه به رویکرد چند سال اخیر وزارت علوم، امیدواریم که این مشکلات بهانه‌ای نباشد تا دولت از زیربار ‏مسئولیت‌های خود شانه خالی کند و در نهایت به ارائه طرح‌هایی چون بومی‌گزینی-که عواقب ناگواری دارند‏‏–منجر شود‏.شرق.