وعده جدید برای پرداخت معوقات فرهنگیان آموزش و پرورش

0
وعده جدید برای پرداخت معوقات فرهنگیان آموزش و پرورش
وعده جدید برای پرداخت معوقات فرهنگیان آموزش و پرورش

پاراف وعده جدید برای پرداخت معوقات فرهنگیان آموزش و پرورش : به تازگی خبری مبنی بر قول وزیر برای پرداخت این معوقات در «هفته‌های آینده» منتشر شد.

وزیر آموزش و پرورش : امیدواریم از شرمندگی همکاران در بیاییم، اما زمان مشخص برای این موضوع تعیین نمی‌کنم تا نسبت به همکاران بدقول نشوم

آنطور که خبرگزاری فارس اعلام کرده سخنگوی کمیسیون اصل۹۰ مجلس با اشاره به دیدار اخیری که با وزیر آموزش و پرورش برگزار شده، گفته است: «با توجه به گله‌مندی معلمان و فرهنگیان بازنشسته قرار شد پاداش و معوقه بازنشستگان ظرف هفته‌های آینده پرداخت شود.

بدقولی در پرداخت این معوقات در حالی است که مجلس برای سال۹۴ همه پیشنهادهای دولت در زمینه آموزش و پرورش را تصویب کرد. این رفتار دولت در حالی است که بانک‌ها بابت یک روز تأخیر در دریافت بدهی‌های مردم آنها را جریمه می‌کنند.

به گفته مصطفی افضلی‌فرد در نشست با وزیر آموزش و پرورش علاوه بر پیگیری معوقات پاداش فرهنگیان و بازنشستگان که از مهر‌ماه سال۹۳ تاکنون پرداخت نشده، مقرر شد با ابلاغ خزانه و دریافت مبلغ تعیین شده به سرعت پاداش بازنشستگان پرداخت شود.

علیرضا سلیمی دبیر اول کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز با تأیید برگزاری چنین جلسه و وعده‌ای، می‌گوید: «وعده دادن مهم نیست بلکه باید به این وعده‌ها عمل کرد. وزیر آموزش و پرورش تا‌کنون چندین بار در این زمینه به مجلس قول داده، اما تغییر ایجاد نشده است. ما جلسات مکرری با ایشان داشته‌ایم و هر بار هم قول می‌دهند که مشکل حل شود اما متأسفانه دوستان از مجلس که خارج می‌شوند قول‌هایشان را فراموش می‌کنند.»

وی با انتقاد از تأخیر در پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان می‌گوید: «این پرداخت‌های قطره چکانی دردی از معلمان دوا نمی‌کند. پاداش پایان خدمت فرهنگیان در مقایسه با سایر کارمندان دولت بسیار کمتر است. آموزش و پرورش همین پول کم را هم با تأخیر می‌دهد. علاوه بر این برخی معلمان بازنشسته چندین‌ماه حق التدریس و اضافه کار طلب‌کار هستند.

وزیر آموزش و پرورش : امیدواریم از شرمندگی همکاران در بیاییم، اما زمان مشخص برای این موضوع تعیین نمی‌کنم تا نسبت به همکاران بدقول نشوم. بیش از ۲۵هزار فرهنگی بازنشسته حدود یک سال و نیم است چشم انتظار دریافت معوقات‌شان هستند.اما آموزش و پرورش تنها به معلمان بازنشسته بدهکار نیست و این موضوع حتی دامنگیر «دانشجومعلم‌ها» هم می‌شود. آنطور که سرپرست دانشگاه فرهنگیان اعلام کرده معوقات ورودی‌های۹۳ نگرانی‌هایی ایجاد کرده بود که پرداخت معوقات از مهر امسال به بعد پرداخت خواهد شد. به گفته محمود مهرمحمدی سایر معوقات قبل‌تر به دیون آنها واریز می‌شود.همشهری.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید