پیشنهادهایی برای خرید مبلمان جدید

0

پاراف پیشنهادهایی برای خرید مبلمان جدید : معمولا مبل ها به دو گروه راحتی و استیل طبقه بندی می شوند. مبل های راحتی باید تمام پارچه باشند و چوب یا فلزی در بدنه اصلی و رویی آنها به کار نرفته باشد.

مبل های راحتی دسته های پهن و پایه و پشتی نسبتا کوتاه تری نسبت به مبل های استیل دارند. مبل های استیل، کمی رسمی تر و ترکیبی از چوب و پارچه هستند.

پشتی این مبل ها، کاملا صاف و کمی بلند است و پایه های بلند آنها هم اجازه نشست و برخاست راحت تر را به مهمان ها می دهد.

اگر قرار است برای استفاده شخصی و راحتی خودتان مبلمان بخرید بهتر است سراغ انواع راحتی آن بروید.

اول از همه برای گام اول باید به مکان قرار دادن مبلمان جدید خود بیاندیشید و متناسب با آن مکان مبلمان خود را تهیه کنید.

مثلا شما قصد دارید مبلمان جدید خود را در اتاق نشیمن قرار دهید طبیعی است که در اتاق نشیمن ممکن است شما ساعات طولانی را بر روی مبلمان به تماشای تلویزیون مشغول شوید و یا مشغول خواندن روزنامه و حرف زدن با سایر اعضای خانواده باشید.

در این حالت بهتر است مبلمانی راحت با نشیمن نرم مناسب برای ساعات طولانی استفاده شما باشد تا شما را خسته نکند.

به اجسام دکوراتیو و توجه کنید ممکن است مدل مبلمان جدید شما را مجبور به تغییر تمام تزئینات منزل خود کند که این امر از نظر اقتصادی نمی تواند برای شما خوشایند باشد.

هیچگاه مبلمان جدید خود را بدون توجه به رنگ و مدل پرده و فرش منزلتان انتخاب نکنید. زیرا پرده و فرش ارتباط بسیار عمیقی با مبلمان برقرار می کنند و عدم هارمونی مناسب بین این سه میتواند خرید شما را با شکستی جدید رو به رو کند.

در هنگام خرید به قابلیت تعویض روکش مبلمان نیز توجه کنید این امر باعث می شود شما به راحتی بتوانید مبل های خود را شسته و نو گردانید.

قبل از اینکه پا به فروشگاه مبلمان بگذارید بهتر است دقیقا بدانید که چه می خواهید زیرا با ورود به فروشگاه و دیدن مبل های متفاوت ممکن است در انتخاب مبل متناسب با دکوراسیون منزلتان سردرگم شوید.

اگر در خانه شما، فرزند کوچک، سالمند یا فردی که مبتلا به آسم و آلرژی است زندگی می کند، بهتر است مبلمانی بخرید که کمترین میزان پارچه در تهیه آن به کار رفته باشد. گرد و غبار و آلودگی های غیرقابل تمیزکردن که روی پارچه ها می نشینند، می توانند زمینه تنگی نفس یا حساسیت های تنفسی را در این گروه از افراد بیشتر کنند.

چه نوع مبلی باید خرید؟

اگر دوست دارید همیشه مبل هایتان تمیز باشد و برق بزند، بهتر است مبل های چرمی بخرید. چرم این مبل ها به راحتی قابل شستشو هستند و با استفاده از روغن مخصوص شان هم، کاملا برق می افتند و نو به نظر می رسند. پارچه های مخملی براق و پرزدار برای مبلمانی که قرار است در خانه های کوچک تر چیده شوند، بهتر است و فضای خانه را بزرگ تر نشان می دهند. پارچه های مخملی مات و بدون پرز هم برای خانه های بزرگ تر مناسب تر هستند.

اگر در خانه فرزند کوچکی دارید، بهتر است رنگ پارچه مبلتان را از بین رنگ های چرک تابی مانند کاراملی یا فیلی انتخاب کنید تا در اثر شیطنت بچه ها مدام کثیف و نامرتب به نظر نرسند. به طور کلی پارچه های مبلی یا ساده هستند یا گلدار (منظور از گلدار انواع گلدار، طرح دار و راه راه است). پارچه های ساده برای مبلمانی که قرار است در فضاهای کوچک تر چیده شوند، مناسب تر هستند و پارچه های گلدار هم مناسب فضاهای باز و بزرگ است. شما می توانید برای شکستن فضا و روح بخشیدن به محیط خانه، مبلمانی ساده با کوسن های گلدار یا برعکس را انتخاب کنید.

محدودیتها:

معمولا برای زیباترشدن ظاهر برخی از مبل ها به خصوص انواع استیل، از یراق ها و نوارهای مختلفی دور دسته مبل یا بین چوب و پارچه آن استفاده می کنند. اگر فرزند کوچکی در خانه دارید، بهتر است دور مبل های کارشده را خط بکشید زیرا یکی از تفریح های البته سالم بچه ها، کندن این یراق ها و نوارهاست!

کی خرید کنیم

اگر از مدتی قبل برای خرید خود برنامه ریزی داشته باشید، می‌توانید از تخفیف‌های ویژه فصلی نیز بهرمند شوید. البته گاهی اوقات ممکن است آیتم مورد نظر شما آماده نباشد و بر طبق سفارش ساخته شود که این مدت زمان چیزی در حدود ۶ الی ۸ هفته به طول می‌انجامد.

نگهداری از مبل:

مبل ها را می توان با ۳ روش مختلف شست. اولین روش استفاده از بخارشوی است. شما می توانید با کمک گرفتن از بخارشوی، پارچه مبل هایتان را کاملا تمیز و حتی ضدعفونی کنید. روش دوم که کمی سخت تر از روش اول است، استفاده از محلول آب ولرم و شامپو فرش است.

به این ترتیب شما پس از حاضرکردن این محلول باید ابری بزرگ را آغشته به آن کنید و پارچه مبل ها را از بالا به پایین با این ابر کف آلود تمیز کنید. سپس ابر خیس دیگری را روی پارچه مبل بکشید تا کف سطح پارچه از بین برود. در هر دوی این روش ها، باید مراقب باشید چوب مبل ها خیس نشوند.

چوب در اثر مرطوب شدن به سرعت پوسته پوسته و سفید می شود و به مرور زمان هم ترک می خورد. روش سوم هم که از دو روش قبل ساده تر است، سپردن کار شستشوی مبل ها به مراکزی است که این کار را انجام می دهند.

پس از شستن مبل ها با هر روشی که برایتان راحت تر بود باید هرچه سریع تر آنها را خشک کنید تا پارچه ها از بین نروند و چروک نشوند. برای این کار می توانید از یک سشوار کمک بگیرید.

این موارد را در نگهداری از مبلمان را رعایت کنید:

* مبلمان خود را در مجاورت رطوبت و گرمای شدید قرار ندهید.

* هنگام جابجائی از کشیدن وسیله بروی زمین خودداری کنید.

* برخی مواد پاک کننده شیمیایی، لوازم آرایشی و اشیاء خیس موجب صدمه زدن سطوح رنگ خواهد شد.

* برای پاک کردن سطوح چربی از اسپری، محلول و یا پولیش های مخصوص استفاده کنید.

* وسایلی که دارای ساختاری مشابه صندلی و یا چهارپایه می باشند هیچگاه نبایستی برحسب عادت به نحوی مورد استفاده قرار گیرند که از حالت تعادل خارج گردند. این عمل در درازمدت باعث بروز اشکال در محل های اتصال کالا خواهد شد.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید