اصلاح برنامه پیشنهادی ششم : وزارت نیرو منحل نمی شود

0
اصلاح برنامه پیشنهادی ششم : وزارت نیرو منحل نمی شود
اصلاح برنامه پیشنهادی ششم : وزارت نیرو منحل نمی شود

پاراف اصلاح برنامه پیشنهادی ششم : وزارت نیرو منحل نمی شود : برنامه ای که قرار بود ۵ سال آینده کشور را به سرانجامی نیک برساند، حالا دارد تغییر میکند. تا مشخص شود چقدر کارشناسی بوده است!

نشست ویژه معاون اول رئیس‌جمهوری با مدیران ارشد وزارت نیرو سه خبر مهم برای این وزارتخانه به همراه داشت. کاهش تدریجی سهم وزارت نیرو در تامین منابع یارانه‌ها در برنامه ششم توسعه، منحل نشدن وزارت نیرو و توجه به مطالبات پیمانکاران در برنامه ششم توسعه؛ سه خبر ویژه اسحاق جهانگیری برای مسوولان این وزارتخانه بود.

طرح در نظر گرفته شده در پیش‌نویس لایحه برنامه ششم از همان ابتدا با مخالفت مسوولان وزارت نیرو مواجه شد؛ به‌طوری‌که برخی این ادغام را سلیقه‌ای دانسته و اعلام کردند: هر دو وزارتخانه تخصصی و صنعتی محسوب می‌شوند

به گزارش پاراف ، منحل نشدن وزارت نیرو را شاید بتوان بهترین وعده داده شده از سوی معاون اول رئیس‌جمهوری دانست، طرح ادغام دو وزارتخانه نیرو و نفت در پیش‌نویس لایحه برنامه ششم توسعه مطرح و براساس آن مقرر شد تا وزارت انرژی در راستای کوچک‌سازی دولت تشکیل شود. طرح در نظر گرفته شده در پیش‌نویس لایحه برنامه ششم از همان ابتدا با مخالفت مسوولان وزارت نیرو مواجه شد؛ به‌طوری‌که برخی این ادغام را سلیقه‌ای دانسته و اعلام کردند: هر دو وزارتخانه تخصصی و صنعتی محسوب می‌شوند و دارای شرکت‌های بزرگ مادر تخصصی هستند و باید اذعان کرد وزارت نفت و نیرو که هرکدام به‌صورت جداگانه دارای ۴ شرکت مادرتخصصی هستند، با ادغام وضعیت این شرکت‌ها نامشخص خواهد شد. اظهار نگرانی مسوولان وزارت نیرو موجب شد تا جهانگیری در این نشست تاکید کند که دولت قصد انحلال وزارت نیرو را ندارد.

به گفته معاون اول رئیس‌جمهوری، این موضوع در گذشته هم مطرح بوده اما در حوزه کارشناسی در دولت مورد تایید قرار نگرفته است. ادغام یا انحلال وزارت نیرو یک پیشنهاد جدی نیست البته شاید شیطنت باشد؛ چراکه همواره سازمان‌هایی که کار آنها تدوین برنامه است پیشنهادهایی ارائه می‌کنند. وی افزود: دولت در حال حاضر وقت رسیدگی به این‌جور موارد را ندارد و قصد انحلال وزارت نیرو را ندارد و این وزارتخانه با قوت به کار خود ادامه خواهد داد.دنیای اقتصاد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here